"Radnice se na chodu areálu dlouhodobě podílela. Po podzimních volbách jsme ale nedostali ani korunu. Celý provoz platíme ze svých peněz a to nejde dlouhodobě udržet," řekl šéf klubu Jan Ševčík.
Město jeho argumenty odmítá. A odkazuje na smlouvu, ve které je uvedené, že nájemce nemá na peníze automatický nárok a například správce má platit z vlastních zdrojů. "Pokud pan Ševčík tvrdí něco jiného, vědomě lže," reaguje místostarosta Milan Plesar. "Nedopustíme, aby si soukromý subjekt bral občany města jako rukojmí při vyjednávání o výši dotací, které jsou navíc nenárokové," doplnil starosta Jaroslav Budek.
Město se už rozhodlo, že dočasným provozovatelem a správcem asfaltového in-line oválu bude městská společnost TEHOS. Areál bude znovu otevřený v pátek 8. dubna. Viktoria navíc dostala pokutu 10 tisíc korun.
Další rovina sporu: vznik společného fotbalového klubu
Celý spor ale má i další rovinu. Plesar je totiž místopředsedou Jiskry Otrokovice, dalšího fotbalového klubu ve městě. Jeho strana Nový impuls pro Otrokovice do programového prohlášení radnice prosadila bod týkající se vzniku společného městského fotbalového klubu. A už před volbami hodně nahlas kritizovala fungování areálu na Trávníkách.
"Pro město ještě nic neudělali, jen útočí. Za námi jsou dlouholeté výsledky. Dříve jsme se s vedením města dokázali domluvit, i když je pravda, že dotace z jejich strany se dlouhodobě snižovaly, ale teď to najednou nejde. A když se podívám na to, jak je nájemní smlouva nastavená, napadají mě slova o aroganci moci," zlobí se Ševčík a mluví o tom, že možná jde i o spor v osobní rovině.
To ale Plesar jednoznačně popřel. "S panem Ševčíkem nemám problém. Je pravda, že mojí snahou je, aby se oba kluby ve městě spojily, což se do dneška nestalo, ale nejsem nijak podjatý. Faktem je, že nájemní smlouvu porušil klub FC Viktoria," podotkl Plesar. Město podle něj letos poslalo Viktorii zálohu ve výši 153 tisíc korun a dotaci 27 tisíc na jednorázové akce.