ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Řidič s dvěma promile jel v protisměru po dálnici. Skončil na záchytce

  • 8
Policisté na Zlínsku zastavili řidiče, který jel po dálnici v protisměru. Měl více než dvě promile. Jen díky pohotové reakci ostatních řidičů nedošlo k nehodě. Policisté ale hledají svědky, protože řidič se mohl dopustit obecného ohrožení.

„V sobotu ve 13 hodin jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o vozidle, které mělo jet po dálnici D55 v protisměru. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky, které zanedlouho dálnici uzavřely ve směru z Otrokovic na Hulín,“ informoval mluvčí policie Petr Jaroš.

Šedý automobil značky Toyota projel dálnici až do Otrokovic, kde z ní sjel. „Policisté vozidlo zastavili ve Zlíně a zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič rozhodně za volantem neměl co dělat. Při dechové zkoušce nadýchal více než dvě promile alkoholu,“ dodal Jaroš.

Řidič skončil na záchytce v Kroměříži. Podle Jaroše není vyloučeno, že jej kriminalisté kromě ohrožení pod vlivem návykové látky obviní i z obecného ohrožení.

„Vzhledem k tomu, že se nebezpečně jedoucímu vozidlu musela vyhnout spousta řidičů, není vyloučeno, že zběsilou jízdu opilého muže zaznamenaly i kamery v autech případných svědků. Držitelé takovýchto záznamů či další svědci sobotní jízdy v protisměru se mohou přihlásit na kterékoliv policejní služebně či prostřednictvím linky 158,“ uvedl mluvčí.

Mnohem vážněji dopadla nehoda, která se také stala kvůli řidiči, respektive řidičce v protisměru na dálnici D8. 

Nedaleko Lukavce ve středu najela do protisměru seniorka a způsobila hromadnou nehodu. Řidička byla na místě mrtvá, zranění utrpěli další tři lidé. Celkem se při nehodě srazila dvě osobní auta a dvě dodávky (o nehodě jsme psali zde).

19. listopadu 2020


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.