V Rožnově a Vsetíně opravili koupaliště, v Hradišti lákají na akvazorbing

  12:30aktualizováno  12:30
Na Valašsku se letos rozšíří možnosti koupání. Na místě zchátralého koupaliště u průmyslové školy vyrostl ve Vsetíně moderní bazén, který se otevře od prázdnin. Stejný termín zřejmě stihnou i v Rožnově pod Radhoštěm. Na nové atrakce se mohou těšit i lidé v ostatních městech kraje.

Akvazorbing už v Uherském Hradišti znají návštěvníci krytého bazénu. V létě si jej mohou zájemci užít venku ve velkém nafukovacím bazénu. | foto: Filip Fojtík

Vsetínský nerezový bazén, který má rozměry 25 krát 13,5 metru, nabízí tři dráhy pro kondiční plavání o hloubce 1,2 až 1,8 metru.

"Má oddělenou relaxační zónu, v níž bude množství vodních prvků od masážních trysek přes chrliče vody, houpací bazén, perličkovou lázeň až po vodní skluzavku," popsal místostarosta Stanislav Pavelec, který má akci na starosti.

V jeho sousedství vyrostl bazén, který je určen nejmenším dětem. Hloubka v něm dosahuje maximálně čtyřiceti centimetrů. "A i vodní prvky jsme uzpůsobili nejmenším," ujistil Pavelec. Vodu v bazénech dohřívá tepelné čerpadlo.

Bazény jsou součástí velkého sportovního areálu, v němž se mimo jiné nachází i víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Náklady dosáhly 40 milionů korun. Akci hradil Vsetín z vlastního rozpočtu (více zde).

V Rožnově bude třímístná skluzavka, divoká řeka i chrliče

Bude-li přát počasí, budou se moci krátce po vysvědčení vykoupat v místním bazénu také děti z Rožnova pod Radhoštěm (více o opravě čtěte zde).

"Stávající bazény byly ve velmi špatném stavu a opravu už potřebovaly," uvedla starostka Markéta Blinková.

Otevření koupaliště Rožnované i lidé z okolí netrpělivě vyhlížejí. "Bazén, jehož plocha činí 320 metrů čtverečních, by měl být v provozu pro veřejnost od 2. července," upřesnil Stanislav Zlámal ze společnosti Krytý bazén Rožnov, která je provozovatelem.

Na návštěvníky bazénu, který má netypický tvar s několika zálivy, bude čekat řada atrakcí.

"Bazén nabídne třímístnou skluzavku, divokou řeku, protiproud, vodní číše, chrliče, přechod přes mostek, masážní lůžka či vířivky," vypočítala Blinková.

Modernizace koupaliště spolkne více než 20 milionů korun, z rozpočtu města na ni půjdou přibližně čtyři miliony, zbytek zaplatí evropská dotace.

"Náklady zahrnují rovněž vybudování nové jímky, rozvodů, čističky a strojovny," poznamenal Zlámal.

Nové atrakce v Hradišti a Kroměříži

Kroměřížské koupaliště Bajda loni prošlo zásadní rekonstrukcí včetně vybudování nových rozvodů, letos je v provozu teprve druhou sezonu.

"V areálu přibyly herní prvky pro děti, a dokonce i dospělé. Jsou tam také nová brodítka, přes která se přichází na koupaliště," uvedla Blanka Šimůnková, jež má na kroměřížské radnici na starosti místní rozvoj.

V Uherském Hradišti lákají letos na nafukovací bazén s vodní plochou 10 krát 8 metrů, kam se přemístí za vhodného počasí akvazorbing.

Kromě toho si zde budou moci děti do deseti let zajezdit na ručně poháněných kolesových lodičkách. Pro nejmenší je připraveno pískoviště, skákací hrad i trampolína. Ve Zlíně už jsou otevřeny venkovní bazény na Zeleném, v Loukách, Kostelci i Panorama na Jižních Svazích.

Naopak si návštěvníci nemohou zaplavat ve venkovním bazénu Městských lázní Zlín z důvodu opravy sousední kryté pětadvacítky.

"Bazén jsme museli uzavřít kvůli bezpečnosti. Opravujeme plášť na pětadvacítce, která se nachází v těsné blízkosti venkovního bazénu," vysvětlil náměstek primátora Ondřej Běták.

Lidé v krajském městě však mohou v létě využít služeb koupaliště Zelené nebo koupaliště na Jižních Svazích (více o něm čtěte zde).

Autor:

Nejčtenější

Útočníci na Feriho možná kvůli rozhodnutí žalobce uniknou trestu

Byl jsem šokovaný, motala se mi hlava, řekl poslanec Feri ke svému napadení

Dva muži podezřelí z útoku na poslance Dominika Feriho při koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku se možná vyhnou...

Kilometr dálnice stavíte rok, káral Babiš silničáře v Otrokovicích

Premiér Andrej Babiš se seznámil s tím, jak pokračuje stavba obchvatu Otrokovic.

Premiér Andrej Babiš zavítal v rámci své pracovní cesty po Moravě do Otrokovic, aby se podíval, jak pokračuje dostavba...

Csaplár převzal Zlín s elánem. Nepřišel jsem udělat pakárnu, říká

Josef Csaplár na tréninku Zlína.

Do pondělního večera seděl s realizačním týmem, který zdědil po svém předchůdci. Ráno pak trenér Josef Csaplár poprvé...

Křižovatku sleduje čtrnáct kamer, evidují počet aut, rychlost i kolonu

Kamery sledují provoz na křižovatce ve zlínské části Louky.

Provoz na jedné z křižovatek ve Zlíně začalo sledovat čtrnáct kamer. Monitorují, jak je doprava hustá, kam auta jezdí,...

Čunek novou nemocnici ve Zlíně za 8 miliard neprosadil ani napodruhé

Jednání zastupitelstva Zlínského kraje týkající se výstavby nové nemocnice ve...

Jen na dalším odkladu se dohodli zastupitelé Zlínského kraje, kteří jednají o vzniku nové zlínské nemocnice. Ta má v...

Další z rubriky

Čunek novou nemocnici ve Zlíně za 8 miliard neprosadil ani napodruhé

Jednání zastupitelstva Zlínského kraje týkající se výstavby nové nemocnice ve...

Jen na dalším odkladu se dohodli zastupitelé Zlínského kraje, kteří jednají o vzniku nové zlínské nemocnice. Ta má v...

Konec obálek, Hradiště chce své byty prodávat elektronickou aukcí

Ilustrační snímek

Uherské Hradiště může být prvním městem ve Zlínském kraji, které bude své byty prodávat prostřednictvím elektronické...

Zlín by se měl stát metropolitním městem, přeje si primátor

Konference nazvané Lepší místo pro život se zúčastnili podnikatelé i političtí...

Společnost MAFRA uspořádala ve Zlíně konferenci nazvanou Lepší místo pro život. Sešli se na ní podnikatelé a političtí...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz