Frekventovaný most mezi Otrokovicemi a Tlumačovem bude do října zavřený

  10:18aktualizováno  10:18
Řidiče na Zlínsku zbrzdí opravy dvou důležitých cest. Silničáři částečně uzavřeli příjezd na největší zlínské sídliště Jižní Svahy ve směru od Vršavy a od středy až do konce října bude uzavřený most přes železnici na frekventované silnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

„Silnice mezi Vršavou a Jižními Svahy je v havarijním technickém stavu, což má dopad na bezpečnost a plynulost dopravy,“ přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Dopravní servis - Doprava.iDNES.cz

Proto je připravena rekonstrukce úseku, který měří 1,7 kilometru. Volný bude po většinu času oprav jeden jízdní pruh a provoz na něm budou řídit semafory. Dočasně bude nutná i úplná uzavírka.

„Na silnici není značný provoz, takže dopravní potíže by neměly být velké,“ věří náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

Příjezd bude uzavřený jen pro kamiony, které budou muset jezdit přes město. Stavební práce za 23 milionů korun skončí nejpozději do začátku srpna.

Silničáři by ale chtěli v létě opravit také část hlavního příjezdu z centra na Jižní Svahy. Pokud dostanou od státu peníze, což zatím není jisté, pustí se do práce o prázdninách. Vymění povrch na zhruba půl kilometru dlouhém úseku stoupání od ulice K Pasekám k I. segmentu.

„Silnice má tři pruhy, při opravě bude vždy jeden zavřený a pojede se ve zbývajících dvou, po jednom nahoru, po druhém dolů,“ popsal Berecka.

„Ve stoupání se nebude moci předjíždět, což bude pro dopravu složitější. Když pojede nahoru trolejbus, ostatní auta za ním budou muset jet pomaleji,“ doplnil.

V úterý začala oprava cesty z části Vršava na největší zlínské sídliště Jižní Svahy (červená značka), o prázdninách se chtějí silničáři pustit také do části hlavního příjezdu na sídliště z centra (modrá).

V úterý začala oprava cesty z části Vršava na největší zlínské sídliště Jižní Svahy (červená značka), o prázdninách se chtějí silničáři pustit také do části hlavního příjezdu na sídliště z centra (modrá).

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Ve středu se silničáři také pustí do opravy mostu přes vlakové koleje na frekventované cestě mezi Otrokovicemi a Tlumačovem a úplně ho uzavřou až do konce října.

Osobní auta budou místo objíždět přes otrokovickou čtvrť Baťov, kamiony vyrazí po dálnici z Hulína.

„Úplná uzavírka mostu je nutná, protože ho nemůžeme opravovat po polovinách. Vymění se celá nosná konstrukce, udělá se nová železobetonová deska, včetně živičného povrchu, říms a izolací,“ vysvětlil šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Zatímco na Baťově přibude k nelibosti tamních obyvatel spousta aut, Tlumačov si má polepšit, protože přes obec nebude jezdit tolik kamionů. „Problémy můžou být první týden, než si na to lidi zvyknou. Nemyslím si, že by byl Baťov zahlcený auty,“ řekl Chudárek.

Vzhledem k tomu, že most vede přes hlavní železniční koridor mezi Přerovem a Břeclaví, bude dočasně omezená i vlaková doprava. V úseku z Otrokovic do Tlumačova platí částečná výluka od 28. dubna do 6. května vždy od 7 do 19 hodin.

„Vlaky budou v této části jezdit po jedné koleji a křižovat se v přilehlých stanicích,“ sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Silničáři budou od středy až do konce října opravovat most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, objížďka pro osobní auta povede přes otrokovickou čtvrť Baťov.

Silničáři budou od středy až do konce října opravovat most přes železnici mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, objížďka pro osobní auta povede přes otrokovickou čtvrť Baťov.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Autor:

Nejčtenější

Fenomén Zikmund. Cestovatel oslaví 100 let, připomene si ho celé Česko

Miroslav Zikmund s novou knihou Zikmund a Hanzelka - s Tatrou kolem světa.

Cestovatel Miroslav Zikmund oslaví 14. února sté narozeniny. Kulaté výročí si budou jeho obdivovatelé připomínat nejen...

Slavný cestovatel Miroslav Zikmund slaví sto let, svůj věk bere jako dar

Miroslav Zikmund

Při dvou cestách projel Miroslav Zikmund Asii, Afriku i Ameriku. Je absolutní systematik, jeho život má pevně daný...

Tátovu nepřítomnost jsem nebral jako újmu, říká Miroslav Zikmund mladší

Miroslav Zikmund mladší je synem cestovatel Miroslava Zikmunda a operní pěvkyně...

Po slavném otci zdědil vášeň k cestování. Na rozdíl od něj je ale Miroslav Zikmund mladší nejšťastnější, když krajinu a...

Hanzelka a Zikmund naštvali Brežněva, cestovatele sledovala tajná policie

Prezident Václav Havel při návštěvě Zlína 7. března 1990 v Divadle pracujících....

Cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund byli miláčky národa, komunistický režim je však odepsal, když popsali...

Pacient odpojil přístroje a rozbil dveře na balkon, pád z něj nepřežil

Ilustrační snímek

Pád ze čtvrtého patra budovy zlínské nemocnice nepřežil ve čtvrtek nad ránem pacient neurologie. Případem se zabývají...

Další z rubriky

Žena si nic nedělala ze zákazů řízení, soud ji vykázal z Kroměřížska

Ilustrační snímek

Na obecně prospěšné práce poslal kroměřížský soud mladou ženu z Prostějova, která opakovaně porušila už několik zákazů...

ČSAD Vsetín zřejmě přijde o Zlínský kraj, konkurence dala levnější nabídky

Ilustrační snímek.

Výběrové řízení na autobusové dopravce ve Zlínském kraji zřejmě přinese zásadní změny. Ani v jedné z oblastí totiž...

Oslavence Miroslava Zikmunda přátelé překvapili novým vydáním jeho knihy

Nové vydání cestopisu ze Srí Lanky.

K dnešním stým narozeninám připravili pro cestovatele Miroslava Zikmunda jeho blízcí překvapení, je to nové,...

Najdete na iDNES.cz