Mezi Otrokovicemi a Hulínem budou řidiči od prosince jezdit po silnici R55

  9:15aktualizováno  9:15
V pátek 3. prosince vyjedou motoristé na nový úsek rychlostní silnice R55, který spojí Otrokovice a Hulín. Zároveň s ním bude otevřena i část dálnice D1 z Hulína do Kroměříže. Prosincový termín je přitom o dva měsíce posunutý, výstavbu zpomalily vydatné jarní deště.
Nový úsek rychlostní silnice R55 z Otrokovic do Hulína bude pro řidiče otevřen v pátek 3. prosince. Ilustrační foto

Nový úsek rychlostní silnice R55 z Otrokovic do Hulína bude pro řidiče otevřen v pátek 3. prosince. Ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

"Předpokládaný termín zprovoznění rychlostní silnice je 3. prosince. Ještě ho ale musíme sladit s premiérem Nečasem. Během pár dní ho potvrdíme," naznačila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Martina Vápeníková.

Tisíce řidičů z celého Zlínska se tak konečně dočkají. Doprava je totiž stále velkou brzdou v rozvoji celého regionu. Především kvůli mizernému silničnímu napojení na zbytek republiky. K dálnici do Kroměříže se motoristé dostávají komplikovaně po "okreskách", což je hodně zdržuje.

"Jezdím do Prahy pracovně skoro každý týden. Po dálnici z Kroměříže už to jde rychle. Úsek ze Zlína je ale vždycky příšerný," uvedl řidič Dušan Tomášek.

Silnice R55

Dálniční přivaděč R55 z Hulína do Otrokovic stál kolem čtyř miliard korun a měří kolem 10 kilometrů. Je na něm 11 mostů.

Současně s ním bude dostavěn dálniční přivaděč D1 z Hulína do Kroměříže. Řidiči v regionu tak mohou pohodlně dojet z Otrokovic až do Prahy.

Dálniční přivaděč R/55 z Hulína do Otrokovic stál kolem čtyř miliard korun. Měří asi 10 kilometrů a je na něm 11 mostů včetně průchodu pro koně u hřebčína v Tlumačově.

Cesta v Malenovicích bude do konce roku 2012

Motoristé ze Zlína ale v prosinci ještě úplně spokojeni nebudou. V Malenovicích se totiž stále silničářům nedaří rozšířit na čtyři jízdní pruhy hlavní tah z Otrokovic do Zlína. Lze proto předpokládat, že se tam budou po otevření dálničního přivaděče tvořit dopravní zácpy.

"Počítáme tam s problémy, ale situace se jinak vyřešit nedá," řekl šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Karel Chudárek.

Cesta v Malenovicích by měla být rozšířena do konce roku 2012. Zatím na ni sice není dost peněz, ministr dopravy Vít Bárta ale při své nedávné návštěvě Zlína slíbil, že je sežene. Za to se zaručil i premiér Petr Nečas.

Na silnici z Hulína do Fryštáku nejsou peníze

Kvůli nepřízni počasí se oddálí do příštího roku pokračování výstavby dálnice D1 z Hulína do Říkovic. "Kvůli povodním jsme tam museli přerušit práce. Nedalo se to stihnout. Cestu otevřeme na jaře," upřesnila Vápeníková.

Ještě hůř to pak vypadá s rychlostní silnicí R/49 z Hulína do Fryštáku, na niž zatím vůbec nejsou peníze. "To není v souladu s našimi představami, protože na dopravě závisí ekonomický rozvoj kraje. Proto bychom byli rádi, kdyby se podařilo cestu dovést alespoň z Hulína k holešovské zóně," řekl zlínský hejtman Stanislav Mišák.

K úplné spokojenosti řidičů ve Zlínském kraji bude ještě třeba dokončit druhou část obchvatu Otrokovic a pokračovat ve výstavbě silnice R/55 směrem na Uherské Hradiště. Kdy by se to mohlo podařit, ale zatím není jasné. Hlavně kvůli nedostatku peněz.

Autor:

Nejčtenější

Poslance Feriho na vinařské slavnosti napadli dva muži, skončil v nemocnici

Dominik Feri na konferenci k 20 letům Česka v NATO. (12. března 2019)

Poslance TOP 09 Dominika Feriho napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice mužů. Zraněný Feri byl...

Jen hospodská rvačka, řekl o napadení poslance Feriho jeden z útočníků

Jeden z útočníků na poslance Feriho promluvil

Jako běžnou hospodskou rvačku označuje jeden z účastníků incidentu s poslancem z TOP 09 Dominikem Ferim, který se...

Nejslavnější duel na závěr nadstavby. A kdo také může hrát o poháry

Jakub Yunis (v modrém uprostřed) z Olomouce v hlavičkovém souboji s teplickým...

Když slávisté ve zbývajících šesti kolech udrží první příčku, trofej za triumf ve fotbalové lize převezmou po utkání se...

Trpišovský po porážce: Změny nám neprospívají, Zlín je noční můra

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský sleduje hru svých svěřenců ve Zlíně.

Za statečný výkon na Stamford Bridge pršela na jeho družinu ze všech stran chvála. Tři dny po zápase s Chelsea však...

Kdyby se otec dozvěděl o podvodech, končím, řekl soudu lihový boss Březina

Radek Březina u zlínského soudu.

Za mimořádných bezpečnostních opatření začal u zlínského soudu vypovídat dlouholetý šéf lihové mafie Radek Březina....

Další z rubriky

Do škol se mají vrátit dílny, polovinu nákladů proplatí kraj

pracovní výchova, dílny, pozemky

Zlínský kraj plánuje podpořit školy, které chtějí vyučovat základy řemesel. Ať už v technických dílnách či na školních...

Čechmánkův pivovar chátrá, jeho prodejem se druhým rokem zabývá soud

Bývalý pivovar Romana Čechmánka ve Zlíně.

Na základě žalob se soud už druhým rokem zabývá kritizovaným prodejem zlínského pivovaru s restaurací bývalého...

Zlín chystá v části Letná bydlení pro schizofreniky, obyvatelé jsou proti

V blízkosti zařízení Horizont na zlínské Letné má vzniknout 11 nových bytů pro...

Zlínská radnice oprášila starý nápad na vznik bydlení pro lidi se schizofrenií v části Letná. Plán však znovu vyvolal...

Najdete na iDNES.cz