Zlínská firma s tvůrcem SimCity vyvíjí hru, jež simuluje fungování mozku

  16:17aktualizováno  16:17
Známý herní designér Will Wright vytváří novou počítačovou hru. Kromě jiných s ním spolupracuje i zlínská kreativní společnost Madeo, která vyhrála světovou soutěž Proxi Art Challenge.

Martin Landsberger Pospíšil ukazuje na mobilu hru nazvanou Furniture Catcher TEDxZlín edition, která vzešla z dílny zlínské digitální agentury Madeo. | foto: Jan SalačMAFRA

„Je to unikátní a inovativní projekt. Kromě špičkových grafiků a vývojářů se na něm podílí i tým odborníků na neurovědy nebo legendární Andy Hertzfeld ze společnosti Apple,“ upřesnil kreativní ředitel Madea Pavel Novák.

Zatímco dnes už legendární Wrightova hra SimCity představovala fungování města, nově vznikající mobilní hra Proxi má simulovat fungování lidského mozku. Uloží například hráčovy vzpomínky, které stejně jako mozek dokáže propojit v tisíce provázaných konceptů.

Sám autor tvrdí, že hra je do značné míry o vlastním sebepoznání. Autoři využívají i umělé inteligence, která má pomoci poznat hráčovo podvědomí a vynést ho na povrch. Hráč s ním tak bude moci komunikovat, poznávat ho a učit se sám od sebe i sám o sobě.

Zlínští kreativci vyhráli světovou soutěž loni. Na základě zadání měli zhmotnit tři vlastní vzpomínky ve virtuální realitě.

Fotogalerie

„Když jsem se díval zpátky, nejdůležitějšími věcmi pro mne nebyly úspěchy, kterých jsem dosáhl, ale nečekané malé okamžiky,“ naznačil Novák, který za Madeo scény vytvořil.

Do práce s americkým týmem se pustili před několika týdny. „Bylo to náročné. Will Wright je pověstný puntičkář. Nebylo lehké sestavit ten správný tým, který by vyhovoval jeho vysokým nárokům,“ vysvětlil Martin Landsberger Pospíšil z Madea.

Zlínskou firmu založili před devíti lety absolventi Univerzity Tomáše Bati, kteří se rozhodli, že do světa je možné prorazit i ze Zlína. Postupně začali pracovat pro zákazníky z celého světa a loni je koupila jedna z nejvýznamnějších firem v oblasti marketingové automatizace na světě, norský Brandmaster.

Kromě toho, že velkým společnostem pomocí softwaru šetří náklady na marketing i čas, specializují se také na web design, vývoj webových aplikací, mobilních řešení a tvorbu videí a her. Vyhráli několik mezinárodních ocenění.

V Madeu vytvořili pro klienty i několik převážně menších her pro mobilní operační systém společnosti Apple. Nová počítačová hra by se mezi své příznivce měla dostat ještě v letošním roce.

Před několika lety firma pro svou propagaci vytvořila drobnou mobilní hru, která ukazuje ulice Zlína ve virtuálním světě:

Autor:

Nejčtenější

Hněv v Opavě. Sudí prchali, zaskočený Csaplár reagoval: Míra zla je šílená

Spoluhráči i protivníci se snaží zastavit opavského záložníka Pavla Zavadila,...

Nadávky, výhrůžky, obrovská zloba. Na rozhodčí i na soupeře. Pořadatelé museli být v plné pohotovosti, když se v Opavě...

Muž dvou tváří Zavadil. Proč se nestárnoucí kapitán vzteká

Pavel Zavadil z Opavy během utkání s Jabloncem

Byl nepříčetný. Držel v podpaží balon a nasupeně kráčel k rozhodčímu. Tolik nadávek mu poslal a nemohl přestat....

U Otrokovic hořela trafostanice, tmavý kouř byl vidět kilometry daleko

Požár elektrické rozvodny u Otrokovic.

Hasiči zasahovali v pondělí odpoledne nedaleko nájezdu na dálnici D55 u Otrokovic na Zlínsku u požáru trafostanice. Z...

Rarita, z rozehrávky gól. Takhle jsem si to vysnil, líčil fotbalista

SLAVIČÍNSKÝ KOUZELNÍK. Petr Švach vykouzlil v utkání v Hodoníně gól z půlky...

Petr Švach vstřelil unikátní gól. Kapitán divizního Slavičína nachytal hodonínského gólmana kopem ze středu hřiště hned...

Projedl se k vítězství. Muž na Vizovickém Trnkobraní spořádal 190 knedlíků

Radim Dvořáček si vkládá do úst švestkový knedlík. (17. srpna 2019)

Na čísle 190 se letos na Vizovickém Trnkobraní zastavil vítěz soutěže v pojídání švestkových knedlíků Radim Dvořáček....

Další z rubriky

Kostka zůstal na Barum rally pod pódiem, uspěli i další jezdci z kraje

Tomáš Kostka a Ladislav Kučera na Barum rallye

Pokud chce závodník uspět na automobilové soutěži Barum rally, potřebuje nejenom velkou rychlost, ale také chytrost....

Krajští radní chtějí rozsáhlou studii, jak opravit zlínskou nemocnici

Takto má vypadat nová krajská nemocnice, která může vzniknout ve...

Zastupitelé Zlínského kraje budou v září znovu řešit situaci týkající se možné stavby nové nemocnice ve...

Ve Zlíně budou na konci prázdnin uzavřené cesty k nemocnici i do Fryštáku

Ilustrační snímek

Ulice 2. května, která vede ke krajské nemocnici ve Zlíně, bude od čtvrtka do neděle uzavřená. Příští víkend zase...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz