Léto přišlo s předstihem, koupaliště ve Zlínském kraji už se otevírají

  14:52aktualizováno  14:52
Dnes se otevřela většina venkovních bazénů ve Zlínském kraji. Umožnilo to velmi teplé a až skoro letní počasí, které v posledních týdnech panuje. Teplou vodu díky tomu totiž mají i areály, které nemají umělý ohřev vody.

Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám se Městské koupaliště Otrokovice otevřelo už 27. května. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Převratné novinky provozovatelé koupališť ve Zlínském kraji nenachystali, investovali spíše do drobnějších úprav zázemí a návštěvníky se snaží lákat na osvědčené atrakce.

Velký test koupališť

Recenze MF DNES a iDNES.cz z roku 2015

Vsetínské koupaliště Pod Pecníkem letos otevírá na četné žádosti lidí už o dva týdny dříve. A chce navázat na loňskou úspěšnou sezonu.

„Musíme spoléhat na počasí. Žádné další nástroje, jak zvýšit návštěvnost, nemáme. Jsme omezení i tím, že u areálu není možné vybudovat parkoviště,“ podotkl Ivo Kousal, ředitel Vsetínské sportovní, která areál spravuje.

Sezona tam začíná speciální akcí - jednotný vstup je za 50 korun na celý den a děti do deseti let se mohou koupat zadarmo.

Během letních prázdnin pak mohou zájemci využít i druhé vsetínské koupaliště, Sokolák, které je v areálu městských lázní. Výhodou je, že v případě nepříznivého počasí se mohou přemístit do vnitřních bazénů.

V akvaparku v Uherském Hradišti jsou nejvyhledávanější atrakcí dlouhé tobogány.

„Dětem jsou k dispozici prolézací atrakce a houpačky, jízda na lodičkách nebo akvazorbing,“ zmínila Ladislava Vydláková z marketingového oddělení akvaparku, podle níž se žádné zásadní změny pro letošní rok neplánují.

Padesátimetrový bazén ve Zlíně se během léta uzavře

Novinkou ve Zlíně je úprava padesátimetrového krytého bazénu v areálu městských lázní v Hradské. Vzniká zde odpočinková a relaxační zóna s whirlpoolem, od konce června do září se proto bazén úplně uzavře.

Ceny na koupalištích

  • Aquapark Uh. Hradiště 110 Kč
  • Panorama + Zelené, Zlín 90 Kč
  • Pod Pecníkem, Vsetín 80 Kč
  • Valašské Meziříčí 75 Kč
  • Otrokovice 50 Kč
  • Bystřice pod Hostýnem 65 Kč
  • Bajda, Kroměříž 50 Kč
  • Uherský Brod 50 Kč (v červnu 30 Kč)

Pozn.: Uvádíme základní celodenní vstupné pro jednu dospělou osobu.

„Zvolili jsme takový termín, aby se to návštěvníků co nejméně dotklo. V létě bude ke koupání řada jiných možností,“ vysvětlil náměstek zlínského primátora Ondřej Běták.

Lidé už mohou vyrazit také na dvě venkovní koupaliště ve Zlíně - Zelené a Panorama. Koupaliště Zelené se dočkalo technické novinky, které si ale lidé jen těžko všimnou - nového systému dávkování bazénové chemie.

Už od začátku týdne je v provozu Městské koupaliště Otrokovice, kde otevřeli dříve díky parnému počasí. Komfort zvýší několik úprav.

„Nově máme k dispozici hřiště pro pétanque s posezením, které se nachází za dětským hracím domkem s houpačkami a skluzavkou,“ informoval Tomáš Morys z městské organizace TEHOS.

Renovace se dočkal i zdejší bufet a bývalé hřiště na volejbal nahradila travnatá pláž.

Přístupná je také rekreační oblast Štěrkoviště. Brouzdaliště a tobogán se však spustí až na začátku prázdnin, kdy se také začne vybírat vstupné. Návštěvníky tady bude čekat opravený bazének u tobogánu, vylepšené sociální zařízení nebo molo u minigolfu.

V Bystřici otevřou každý den

Zatímco většina areálů bude mít v chladných a deštivých dnech zavřeno, milovníci koupání v Bystřici pod Hostýnem mohou přijít jakýkoli den v sezoně.

„Budeme mít otevřeno bez ohledu na to, zda je zima nebo prší. Už jsme to zkoušeli minulý rok a zaplavat si chodili lidé i v dešti. Tento přístup k zákazníkům považujeme za férový,“ vysvětlil Jakub Juračka, který koupaliště v parku Zahájené provozuje.

Letos přibyl nový bufet se zmrzlinou, velká trampolína a jako největší novinka letní kino.

„Město dlouho hledalo prostor pro promítání, areál koupaliště je velmi příhodný. Filmy tu budeme pouštět každý pátek a sobotu, pro děti počítáme i s odpoledním promítáním,“ upřesnil Juračka.

Provozovatelé venkovních koupališť však musejí počítat s tím, že jim návštěvníky naláká zejména sluníčko. Animační programy a kulturní akce nabízejí jen v menší míře.

„Příliš se to neosvědčilo, protože lidé si přejí spíš klid,“ řekl Jindřich Studený, který vede koupaliště ve Valašském Meziříčí.

Pro návštěvníky koupališť je tu ještě jedna dobrá zpráva - drtivá většina areálů nezdražuje a zákazníci tak za vstupné zaplatí stejné peníze jako loni.

Správci areálů navíc doufají, že zažijí lepší sezonu než v roce 2017. „Bylo sice teplo, ale scházelo nám více tropických dnů za sebou. Věříme, že letošní léto bude v tomto příznivější,“ naznačil Petr Opravil, vedoucí kroměřížského koupaliště Bajda.

Nejčtenější

Nová nemocnice se ve Zlíně stavět nebude, hejtman Čunek ji neprosadil

Lidovecký hejtman Jiří Čunek obklopený svými náměstky Pavlem Botkem z KDU-ČSL...

Nová krajská Baťova nemocnice ve Zlíně nevznikne. Při dvakrát odloženém hlasování neudržel hejtman Jiří Čunek jednotnou...

Dal jsem chleba Rusovi, za trest jsem stál v mrazu nahý, vzpomíná veterán

Jan Prokop patří k nejstarším veteránům druhé světové války v kraji. Žije ve...

Před pár dny oslavil 96. narozeniny, ale zdravotně je na tom Jan Prokop pořád docela dobře. Stále vitální muž, který...

Seniorovi došly peníze na sex, dohodu o úhradě zprostředkovali strážníci

Ilustrační snímek

Coby zprostředkovatelé platby za erotické hrátky zafungovali strážníci ve Zlíně. Obrátil se na ně starší muž, který dal...

Plzeňští fotbalisté se se Sokolovem trápili, Zlín prohrál se Zbrojovkou

Jakub Dvořák (vlevo) ze Sokolova se chystá na pokus Radima Řezníka z Plzně.

Plzeňští fotbalisté porazili druholigový Sokolov 2:0. Vyhráli tedy i ve druhém utkání v rámci letní přípravy na novou...

Zlínské zoo se podařil světový unikát, odchovala už čtyři mláďata rejnoků

Mládě siby ománské ještě neodchovala žádná evropská zoo, úspěch je to i v...

Když před pěti lety otevírali ve zlínské zoo Zátoku rejnoků, v možný odchov mláďat doufali jen tajně. Letošní rok ale...

Další z rubriky

Zlín už ví, jak promění park za divadlem, chybí mu však povolení

Takto vypadá vítězný návrh na proměnu divadelního parčíku ve Zlíně.

Vedení Zlína schválilo výsledky architektonické soutěže na úpravu parčíku za divadlem. Zvítězil společný návrh místních...

Zlín chce koupit lyžařský svah, má se stát celoroční atrakcí

Lyžařský svah se nachází na kopci nad Zlínem, v docházkové vzdálenosti od...

Zlínští radní schválili materiál, který zahajuje cestu k odkoupení lyžařského svahu nad městem od Sportovních klubů...

Seniorovi došly peníze na sex, dohodu o úhradě zprostředkovali strážníci

Ilustrační snímek

Coby zprostředkovatelé platby za erotické hrátky zafungovali strážníci ve Zlíně. Obrátil se na ně starší muž, který dal...

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC SEŘIZOVAČ - KOVOVÝROBA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz