Do Bořenovské ulice v Holešově nechalo město v roce 2010 přestěhovat sociálně slabší občany, kteří neplatili nájemné. Radnice tu pro ně vystavěla bydlení z kontejnerových modulů. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Holešov shání nové kamery do problémové lokality s modulovým bydlením

  • 0
Lepší dohled nad ulicí Bořenovská si přeje holešovská radnice. Zaregistrovala se proto do celorepublikové soutěže Slepá místa, v níž je možné získat moderní kamerový systém. Město si od něj slibuje kvalitnější kontrolu čtvrti na okraji města, kde občas dochází ke konfliktům a porušování veřejného pořádku.

Do lokality nechalo město před deseti lety přestěhovat sociálně slabší občany, kteří neplatili nájemné. Radnice tam pro ně vystavěla bydlení z kontejnerových modulů.

„Později na místě drůbežárny vznikl bytový komplex, lokalita se stává zalidněnou a občas se tu nějaký problém vyskytl,“ přiblížil starosta Holešova Rudolf Seifert.

Podle něj se však radnici v poslední době daří držet klid a pořádek a konfliktů ubývá. Pomoci by navíc měl i dohled domovnice, kterou chce radnice nově zaměstnat.

„Stávající kamerový systém ale není v nejlepším stavu a je potřeba jej modernizovat,“ vysvětlil Seifert, proč se město do soutěže přihlásilo.

V rámci projektu je možné získat zabezpečení vybrané lokality v hodnotě až 150 tisíc korun. Do kamer hodlá radnice investovat v příštím roce i ze svého.

„Máme v rozpočtu připravených 800 tisíc korun na jejich inovaci. Jde především o pořízení digitálních kvalitnějších kamer v různých částech města,“ upřesnil starosta.

Holešov svůj kamerový systém postupně rozšiřuje. Loni kamerou osadil například křižovatku ulic Palackého a Tovární.

„Zásadní lokality pokryty jsou. Další vytipovaná místa máme. Budeme využívat zejména statické kamery v kombinaci s mobilními kamerami a umísťovat je v závislosti na vyvíjející se bezpečnostní situaci v jednotlivých lokalitách,“ uvedl už před časem šéf strážníků Eduard Dlhopolček.

O podporu projektu Slepá místa se ze Zlínského kraje uchází ještě Jarcová a Soběsuky. Obě obce chtějí prostřednictví kamer kontrolovat neukázněné občany v místech stanovišť tříděného odpadu. O jednotlivých projektech mohou hlasovat lidé na internetu, vítěze vybírá odborná porota.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.