Zlín po odkladu spouští rozšířenou MHD, k zoo pojede dvojnásobek spojů

  10:56aktualizováno  10:56
Zlínský dopravní podnik od soboty zahájí změny v městské hromadné dopravě, s nimiž původně počítal v dubnu. S prvním červnovým dnem začne do Štípy, Kostelce a Velíkové jezdit více spojů. Budou to ekologické hybridní trolejbusy s elektrickými bateriemi, které z velké části nahradí autobusy.

Ke zlínské zoo mají zajíždět hybridní trolejbusy Škoda 30 Tr, které jsou čtyřdveřové a klimatizované. Dopravní podnik jich nakoupil sedm. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Dobrá zpráva je to i pro návštěvníky zoologické zahrady v Lešné. K zahradě dnes jezdí ve všední dny 38 autobusů a o víkendech 23, počty spojů se téměř zdvojnásobí.

Trolejbusy s čísly 4 a 5 pojedou každých 15 až 20 minut, ve večerních hodinách co půlhodinu. Autobusy 34, 35 a 36, většinou kloubové, přestanou jezdit.

„Pro cestující je výhodnější větší počet spojů s menší kapacitou než naopak. Díky tomu budou mít zajištěné komfortnější cestovaní do centra i zpět domů,“ řekl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.

Na výpadovce z města na Vršavě, kudy vede trasa trolejbusů, by už v pátek měl být přechod se semaforem u zastávky Januštice u tenisových kurtů.

Město tak reagovalo na nespokojenost tamních obyvatel, kteří si stěžovali, že přístup k zastávce je nebezpečný. Proto spuštění změn odložilo na červen.

Do listopadu má na místě vzniknout i zastávkový záliv. Nová stanice včetně přechodu a semaforu pak bude do září naproti vršavské točně.

Fotogalerie

Na hlavní cestě z města na Fryšták tak budou dva semafory, které mohou brzdit dopravu.

„Semafory budou poptávkové, jelikož se jedná o výstupní zastávku. Dopravu tedy přibrzdí pouze v momentě, když bude někdo vystupovat,“ sdělil Čížek.

„V souvislosti s dopravními úpravami na Vršavě chystáme odbornou studii, která bude obsahovat dotazníkové šetření na zjednosměrnění ulice Vršava I,“ doplnil.

Jde o vedlejší cestu vedoucí souběžně s hlavní, a lidé z Vršavy se bojí, že po ní bude řada řidičů jezdit, aby se vyhnula semaforům. Chtějí proto, aby se změnila v jednosměrku.

Do Velíkové bude potřeba přesedat ve Štípě na autobus 46. Vznikne i nová linka 44 mezi točnami na Vršavě a Antonínově ulici v centru.

Dopravní společnost Zlín–Otrokovice změny spustí ve zkušebním provozu, po pěti měsících ho podrobí analýze.

„Poznatky i připomínky veřejnosti vyhodnotíme a podle většinových potřeb cestujících je do jízdních řádů zapracujeme,“ slíbil ředitel dopravního podniku Josef Kocháň.

Autor:
  • Nejčtenější

Měli jsme strach, přiznávají záchranáři, kteří byli náhodou první u požáru na D1

Nedělní nehoda s ničivým požárem cisterny a několika aut na dálnici D1 u středočeské obce Psáře mohla mít více než...

První liga: Budějovice protáhly vítěznou sérii, Kadaň šokovala Jihlavu

Hokejisté Českých Budějovic protáhli vítěznou sérii v první lize na šest zápasů. Na ledě Třebíče vyhráli 5:1. V 16....

Evakuace stovek lidí v Kunovicích skončila, letecká puma nebyla aktivní

Při výkopových pracích v Kunovicích našli dělníci leteckou pumu. Policie evakuovala z areálu výrobce letadel Aircraft...

Neznámý muž ležel v Uherském Hradišti na silnici, přejelo ho auto

V sobotu ráno došlo k tragické nehodě v Uherském Hradišti, mladá řidička zde přejela muže ležícího na silnici. Muž přes...

Poslední Zlín se rozhlíží v zahraničí. Hosták: S týmem se musí zatřást

Jeho místo je v kanceláři. V nedělním kritickém zápase v Litvínově si ale generální manažer zlínských hokejistů Martin...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Soud řeší falšování dokladů kvůli dotacím na stroje, firma je v konkurzu

Krajský soud ve Zlíně začal řešit okolnosti vzniku linek na zpracování odpadního skla a komunálního odpadu financované...

Kozy, želvy i lama. Valašský park plný zvířat znovu láká děti. A zdarma

Nadšenec ve Valašském Meziříčí po dvou letech nucené odstávky znovu otevřel veřejnosti Fauna park - Dětský ráj. Místo s...

Kroměříž má zakázané vybrat si právníka, podává ústavní stížnost

Kroměříž se obrátí na Ústavní soud v případu obviněného starosty Jaroslava Němce. Radnici vadí, že jí státní...

Skláři odlili ruce zlínských studentských vůdců sametové revoluce

Všechny se sehnat nepodařilo. Více než polovina, tedy pětice studentských vůdců sametové revoluce z fakulty...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ ELEKTRIKÁŘ – NÁSTUPNÍ BONUS

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 27 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.cz