Diskuse k článku

Cenný baťovský archiv zůstane ve Zlíně, do Brna půjde jen část

Historický archiv firmy Baťa se nakonec bude stěhovat, ale pouze po Zlíně. Nové místo pro něj vznikne na zámku v Klečůvce. Definitivně tak padla varianta, že by město o cenný archiv přišlo a dokumenty by se přesunuly do Brna. Tam se nakonec přestěhují pouze archiválie Svitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

stanovac

Svit má zůstat ve Zlíně!

Přípravě druhé obrazové knížky o Zlíně, tentokrát v době po roce 1950, jsem hledal fotografie a další dokumenty. Od bývalých pracovníků svitovské propagace jsem se před časem dozvěděl, že v propagačním oddělení Svitu je asi dvacet tisíc fotografií z let 1945–1990, o zlínském průmyslu, výstavbě, kultuře, sportu atd. A také je tam několik stovek fotoalb, včetně snímků návštěvy Tomáše Bati roku 1989 atd. atd. Také jsem zjistil, že je tam několik stovek filmových dokumentů. Příprava knížky se trochu zdržela a teď s ní mohu skončit, všechny ty cenné fotografie a další dokumenty nechá radnice odvézt do Brna, to znamená, že budou prakticky nedostupné. Vydávat kulturně zaměřené publikace stojí spoustu energie a peněz, a ještě navíc platit cesty do Brna je ztráta peněz i času!

0/0
12.3.2012 10:56

Petr4905

Smutné

Archív měl zůstat v celku a ve Zlíně. Je z podivem (a smutné), že město, které nemá využití pro bývalé budovy soudu, zámku a Komenského školy nenašlo místo pro tento, pro Zlín významný archivní fond.

(Dávám po druhé stejný příspěvek, nevím čím porušil pravidla, že byl smazán, Nebo již mohou být jen souhlasné?)

0/0
10.3.2012 10:27

qasar

Re: Smutné

Odvezení části archivu považuji za ostudný omyl.Archiv má cenu jen pokud zůstane kompletní - zvláště, když je Zlín univerzitrním městem. Nechápu, jak se může primátor radovat z tak nesmyslného řešení. Pokud vím, určitě se po vystěhování zámku, nebo knihovny počítalo s přestěhováním archiválií do těchto prostor. Pokud je pravda to, o čem se na radnici diskutuje -možnost  do knihovny přestěhovat veřejné záchodky a předprodej jízdenek - chraň nás všichni svatí!  Opravdu "osvícené"  vedení města ! Souhlasím s Petrem4905.

0/0
13.3.2012 10:21

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Najdete na iDNES.cz