Všechna nová standardní lůžka jsou elektricky polohovatelná, s novými matracemi a jsou daleko komfortnější pro pacienty i personál.
„Pro nás je to nesrovnatelně vyšší komfort,“ zhodnotila vrchní sestra plicního oddělení Kateřina Paličková. „Jde například o zvedání hlavové a nožní části, což u starších lůžek musely dělat i dvě sestry, stejně jako přesouvání postele na jiné místo. Nyní vše zvládne pouze jeden zdravotník. U nás máme nové postele s větší ložnou plochou a rozdělenými postranicemi, což je také pohodlnější pro pacienta i pro personál kvůli polohování nebo rehabilitaci,“ doplnila.
Zdravotníkům na urgentním příjmu Baťovy nemocnice zase výrazně pomohla nová transportní lůžka. Podle nich se s nimi mnohem lépe manipuluje při přesunu pacienta.
Resuscitační lůžka zase slouží pro akutní pacienty na oddělení anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny a jednotkách intenzivní péče. I tam hraje roli komfort a snadnější manipulace – lůžka mají například boční náklony, zabudované váhy, elektrický pohon a další automatické režimy.
Lékaři ruší protest. Omezení péče v nemocnicích ve Zlínském kraji nehrozí |
Původní nemocniční lůžka nakonec putovala na Ukrajinu. „Přes spolek Cesty pomoci jsme mohli do nemocnice v Konstantinovce v Doněcké oblasti poslat téměř dvě stovky starých mechanických lůžek a necelé dvě stovky starých matrací,“ shrnula obchodní náměstkyně nemocnice Jana Běláková.
„Vzhledem k situaci na Ukrajině se teď mnohem více hodí mechanická lůžka. Často tam nefunguje elektřina, takže je nutné spoustu věcí používat takzvaně postaru,“ vysvětlil předseda spolku Cesty pomoci František Glac.
Robot Da Vinci posunul zlínskou nemocnici do operační VIP zóny (25. září 2023):
25. září 2023 |