Městská zkouška Barum Rally uzavře část Zlína, nádraží se musí stěhovat

  13:56aktualizováno  13:56
Centrum Zlína se v pátek promění na závodní dráhu. Populární městskou rychlostní zkouškou odstartuje další ročník Barum Czech Rally Zlín, řidiče čekají dopravní omezení.

Městská rychlostní zkouška na Barum Czech Rally Zlín 2017. Na snímku posádka Kopecký/Dresler. | foto: Salač JanMAFRA

Desítky tisíc diváků budou v pátek odpoledne a večer sledovat závodní auta, která projedou okruh v centru Zlína.

Atrakce na úvod Barum Czech Rally Zlín způsobí i značné dopravní změny. První nastanou už v noci na pátek od 22.45 do 1.30 hodin, kdy jsou na programu seznamovací jízdy.

Nejpodstatnější je, že se v obou případech uzavře nadjezd sloužící jako hlavní příjezdová cesta na největší zlínské sídliště Jižní Svahy.

V pátek nebude průjezdný od 16 hodin do 1 hodiny ráno následujícího dne, což způsobí velké komplikace. Pro řidiče bude lepší se centru města úplně vyhnout a na Jižní Svahy vyrazit přes Prštné či Vršavu.

„Omezení nastanou, ale nezavíráme obytnou, nýbrž průmyslovou část města. Lidé se do ní budou moci dostat i díky podchodům. Jen řidiči, kteří míří na Jižní Svahy, budou muset jet po okolních cestách,“ řekl ředitel Barum Czech Rally Zlín Miloslav Regner.

MHD pojede přes Prštné, v noci pojedou zvláštní vlaky

Trasa městského okruhu povede tradičně z Vodní ulice přes autobusové nádraží, baťovský areál, nadjezd, Výletní ulici, Benešovo nábřeží až na Zarámí.

Fotogalerie

„Průjezd centrem Zlína bude značně omezen. Apelujeme na řidiče, aby dodržovali dopravní značení a pokyny policistů či pořadatelů,“ podotkl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Aktuální informace o dopravní situaci, uzavírkách či objízdných trasách bude policie sdělovat prostřednictvím speciální telefonní linky 974 666 555.

Omezení se týká i městské hromadné dopravy. Kvůli uzavření nadjezdu budou zrušeny zastávky U Zámku a Čepkov. Linka číslo 6, která běžně jezdí z Otrokovic na Jižní Svahy, se na Školní ulici změní na linku 8X a pojede k Baťově nemocnici a zpět. Na Jižní Svahy budou zajíždět přes Prštné spoje 7X a 14X.

Autobusové linky 32 (Mladcová–Kudlov) a 33 (Paseky – Bartošova čtvrť) budou s označením X jezdit také přes Prštné. Doba jízdy se navíc prodlouží.

„Revizoři budou uznávat pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupní jízdenky a zohlední odpovídající prodloužení jízdní doby, aby cestující nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky,“ slíbil mluvčí Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice Vojtěch Cekota.

Po skončení závodu dopravní podnik posílí spoje do Otrokovic a na Jižní Svahy, aby se lidé snáze dostali domů.

Kvůli zlínské rychlostní zkoušce se také dočasně přesune autobusové nádraží na Hradskou ulici. Všechny spoje odsud vyjedou v obvyklých časech.

Pokud jde o železniční dopravu, vlaky z Otrokovic budou během dopravních omezení končit ve Zlíně. Do Vizovic lidi povezou autobusy, jež začnou jízdu v Malenovicích. Po skončení městské rychlostní zkoušky vypraví České dráhy mimořádné vlaky do Otrokovic (0.25 hodin) a Vizovic (1.10 hodin).

Favoritem je opět Kopecký

Závodníci absolvují městský okruh hned třikrát. Fanoušci se chystají na mimořádný zážitek.

„Naposledy nám operátoři napočítali na městské rychlostní zkoušce 35 tisíc lidí. Letos to bude asi podobné. Sám jsem zvědavý, kolik fanoušků se přijde podívat na souboj těch nejlepších,“ těší se Regner.

Naráží na fakt, že kromě loňského vítěze závodů Jana Kopeckého bude opět startovat výtečný ruský pilot Alexej Lukjaňuk a především Španěl Daniel Sordo, který má ve sbírce úspěchů i jedno vítězství v soutěži mistrovství světa.

Někteří závodníci měli v posledních dnech opět problém s tím, že jeli příliš rychle ještě před startem soutěže. Policejní hlídky zastavily dva z nich na cestě mezi Velkým Ořechovem a Doubravami, kde je povolená maximální rychlost 90 kilometrů za hodinu.

„Jeden jel rychlostí 111 a druhý 115 kilometrů za hodinu,“ upřesnil Jaroš.

Policisté teď častěji kontrolují také běžné řidiče. Dosud zjistili 66 dopravních přestupků, když nejčastějším byla znovu nepovolená rychlost.

Autor:

Nejčtenější

Po střetu s autem zůstal kamion zaklíněný do domu, jeden člověk zemřel

V Lužné se osobní auto srazilo s kamionem, ten po střetu narazil do verandy...

Kvůli vážné nehodě byla několik hodin uzavřená silnice I/57 v Lužné na Vsetínsku. Hasiči tam vyprošťovali kamion, který...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

VIDEO: Po prudkých deštích mají lidé na Valašsku vytopené domy

Bleskové povodně způsobil vodní tok Senina v Ústí u Vsetína.

Bleskové povodně vyvolané prudkými dešti zasáhly Valašsko. Na Senici v Ústí na Vsetínsku a Lutonince ve Vizovicích na...

První část dálnice na Slovácku má stavební povolení, práce začnou letos

Trasa plánované dálnice D55 v úseku Babice - Staré Město.

Silničáři získali stavební povolení na úsek dálnice D55 z Babic do Starého Města. Do tří let by po ní řidiči mohli...

Boleslav - Zlín 3:0, dva góly v závěru, vítězové si zahrají o Evropu

Zlínský brankář Matej Rakovan chytá míč před boleslavskými útočníky Murisem...

O druhé předkolo Evropské ligy si zahrají mladoboleslavští fotbalisté. Ve finálové odvetě prostřední skupiny Fortuna...

Další z rubriky

Mladá Boleslav zkusí doma otočit finále skupiny o Evropu se Zlínem

Zlínský Martin Cedidla (vlevo) a Marek Matějovský z Mladé Boleslavi.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v pátečním odvetném finále nadstavbové skupiny o Evropu přivítají Zlín a aby mohli pomýšlet...

Trenér Svědík: Děkuji fanouškům, že se vydrželi dívat až do konce

Trenér Slovácka Martin Svědík udílí pokyny svým svěřencům během zápasu proti...

Bylo to vítězství z povinnosti. Proti Karviné, jejíž kouč František Straka upřednostnil přípravu na úterní start baráže...

První branka to zlomila, ví v Boleslavi. A zlínský sen o Evropě byl pryč

Muris Mešanovič z Mladé Boleslavi v souboji s Pablem Podiem ze Zlína.

Jen absolutní bezzubost soupeře mohla fotbalisty Fastavu Zlín udržet v boji o účast v Evropské lize. A to se nestalo....

Najdete na iDNES.cz