Pátek 3. července 2020, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. července 2020 Radomír

Tréninková poradna Vojty Berana

Poradna

Ilustrační foto

Na otázky odpovídá

Při systematickém tréninku jde výkonnost rapidně nahoru, tvrdí cyklistický trenér Vojta Beran

Vojta Beran je profesionálním trenérem cyklistiky, autorem tréninkového projektu Alltraining.cz, absolventem Fakulty tělovýchovy a sportu UK (držitelem nejvyšší trenérské licence – cyklistika), dlouholetým vrcholovým závodníkem Dukly Praha. Trénuje například mistra světa a medailistu z paralympiády Jiřího Boušku nebo slovenskou mistyrní v MTB Katarinu Uhlarikovou.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Jiné sporty
Dobrý den. Měl bych otázku trchu z jiného soudku, snad to nebude vadit.. a to z lyžování: lyžuji docela extrémně a dávám do jízdy téměř maximální úsilí, ovšem po pár jízdách jsem naprosto vyřízen.. Na co bych se při fyzické přípravě měl nejvíce zaměřit, abych vydržel řádit celý den? únava se nejvíce projevuje na stehna a kolena. Dík moc Honaz
Honaz
Při systematickém tréninku jde výkonnost rapidně nahoru, tvrdí cyklistický trenér Vojta Beran
Dobrý den Honzo, při lyžování zatěžujete velmi intenzivně dolní končetiny. Ideální přípravou je mimo jiné právě i cyklistika, která celkově rozvine i váš oběhový systém, zlepší výrazně vaší fyzickou kondici a budete lépe snášet i celodenní zátěž ve vámi zvoleném sjezdovém lyžování, kde si po intenzivním několikaminutovém sjezdu dopřejete několik desítek minut odpočinku na lanovce. Vhodné je cyklistickou přípravu doplnit jedním dnem v posilovně. Kondičně zaměřeným kruhovým tréninkem ve fitcentru se nezaměříte jen na dolní končetiny, ale cíleně posílíte všechny důležité svalové partie těla. Jestliže vás nebaví jezdit na kole, doporučil byc h běh či alespoň volný klus v přírodě. Přípravu na lyžařskou sezonu nenechejte na poslední chvíli, ale systematicky se připravujte již od podzimu, alespoň třikrát týdně po 1 - 1.5 hod.

Najdete na iDNES.cz