Univerzitní softbalistky skórují i v decentně erotickém kalendáři

aktualizováno 
Jednu chvíli se jim fotografování prý zdálo jako až příliš ztřeštěný nápad a přiznávají, že na hřišti je to rozhodně lehčí. Přesto obstály i před fotoaparátem na jedničku. Kalendář černobílých aktů ukázal poetickou tvář softbalových bojovnic týmu Přírodní vědy Praha.

Kalendář softbalového týmu Přírodní vědy Praha na rok 2012. Květen - Pavla | foto: Hana Kořánová

Nápad dostala hráčka Markéta "Maku" Lábusová (nakonec jí kalendář přisoudil prosincové foto) a cílem bylo nejen představit se fanouškům jinak, ale též tým finančně podpořit. "V softbalu není moc peněz a náklady na pronájem tělocvičny v zimě a hřiště v létě, na rozhodčí a softbalové vybavení každým rokem stoupají. Proto hledáme různé možnosti, jak činnost financovat. Náš tým například už několik let pořádá sponzorské turnaje pro firmy, kdy se jejich zaměstnancům za sponzorský příspěvek věnujeme na hřišti a provádíme je naším sportem formou turnaje. Doufáme, že něco peněz do týmové kasy přinese i kalendář," vysvětluje další členka mužstva Petra "Doktorka" Procházková (bude fanoušky provázet březnem).

Fotogalerie

Od začátku hráčky věděly, že se při focení chtějí vyhnout softbalové stylizaci, konkrétní podobu ale nechaly po intenzivních debatách nakonec na fotografce. Ta sáhla po decentních aktech, čekal ji však souboj s "modelkami", které s pózováním před fotoaparátem neměly zkušenost.

"Pro většinu z nás to bylo utrpením," směje se Petra. "V roli modelky jsme se necítily dobře a až na výjimky si každá z nás oddechla, když to měla za sebou. Na hřišti to je rozhodně lehčí," nezastírá.

Tým Přírodní vědy Praha

"Softbal je víceméně univerzitním sportem, proto je náš tým složen především ze studentek, jak přírodovědecké fakulty, tak i jiných vysokých škol," představuje tým Petra Procházková. Dodává ale, že tenhle sport může hrát kdokoliv v téměř jakémkoliv věku a dravé mládí je proto často doplňováno staršími zkušenými hráčkami. "V našem týmu tak najdete dvacetileté studentky i matky několika dětí." 

Letos se tým Přírodní vědy Praha účastnil druhé nejvyšší softbalové soutěže. Protože ji vyhrál, postoupil do nejvyšší domácí soutěže Extraligy.

O nic menším oříškem nebyl ani výběr snímků. "Nejdříve jsme vybraly fotky odvážnější, ale postupem času jsme ustupovaly dál a dál, až jsme nakonec vsadily na decentnější výběr. Pro osobní použití má každá z nás z focení každopádně ještě jiné exempláře," trápí fanoušky Petra a doznává, že sportovkyně se musely uchýlit k počítačové úpravě fotek.

Měly pro to dobrý důvod. "Snímky musel trochu poupravit manžel jedné z nás, abychom se zbavily typického softbalového opálení kolen a brýlí a běžně se vyskytujících modřin velikosti softballového míče."

Po všech eskapádách však vyšly vítězně i ze souboje mimo hřiště. "Kladné ohlasy od všech, kdo si kalendář již koupili nebo od někoho dostali, nás velice těší. A trochu nás i uklidňují. Naznačují, že to nebyl tak úplně ztřeštěný nápad, jak se nám už v jednu chvíli zdálo," říká Petra.

A nejen to. "Také máme o starost míň s vymýšlením dárků pro naše přátele, manžely, bratry, otce, strýce, šéfy, kamarády a milence."

Autoři: ,

Nejčtenější

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

Nepadnoucí paruka, amatérské vzkazy: mizerní špioni nedávné historie

Zadržení amerického špiona Ryana Christophera Fogla v Moskvě (14. května 2013)

Agentury tvořené z chladnokrevných, precizně vyškolených profesionálů. Týmy šlapající podle nadrilovaných manuálů a...

VIDEO: Pražský radní chodí bos. Bezdomovci mu z lítosti dávají boty

Lukáš si libuje, že sníh je měkoučký.

Mladíka bez bot odmítl ve Frýdku-Místku pustit řidič autobusu do vozu. Tato informace namíchla Lukáše Findeise. Radní...

Milionový byznys s ledem: podnikatel ho vozil přes půl světa do Indie

Transportovat po moři led do Indie byla trefa, která panu Tudorovi vyšla.

Tropická vedra v koloniální Indii vyvolávala v Britech víc než jen stesk po domově. Za trochu osvěžujícího chladu nebo...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz