Grónsko je krásné. Ale Trump je ostuda, říká Noodles z The Offspring

aktualizováno 
Je naštvaný na to, co se ve světě děje, ale říká, že to je normální. „Proto jsem začal dělat punk. Některé věci se musejí změnit,“ říká kytarista a zpěvák legendární kapely The Offspring Kevin Noodles Wasserman. Se skupinou hraje už pětatřicet let.

Poprvé jste v Praze vystupovali v roce 1993, pamatujete na ten koncert?
Jo, to jsme byli poprvé v Česku, jako předkapela NOFX. Hráli jsme ve sklepě, tak tři poschodí dolů. (bylo to v dnes již neexistujícím klubu U Zoufalců, pozn. red.) Vím to, protože jsem ten den pro NOFX pracoval. Dostal jsem navíc nějaké peníze za to, že jsem byl v jejich partě a nosil jsem jako bedňák spoustu věcí přes tři patra po schodech. Takže si to pamatuju.

Fakt bedňáka?
Prvních deset let jsme nevydělávali žádné peníze, byl to koníček, prostě jsme to milovali. Když jsme sem v onom třiadevadesátém přijeli, žádné peníze jsme jako kapela nevydělali.

To byl vážně jen koníček?
Je to tak, žádné peníze, přijeli jsme jen pro tu lásku k hudbě. Ale myslím, že možná tohle byla zlomová akce, že jsme dostali peníze aspoň na letenky.

Dokázal jste si začátkem 80. let představit, že punk rock jednou bude mainstream a že toho budete součástí?
Ne. Asi po Nirvaně jsem si řekl, že možná. Nirvana byla punková, ale hráli pomaleji, ne tak rychle jako my nebo jiné kapely v té době. Měli rozhodně své hity, měli punk rockový šmrnc, a když jsem poprvé slyšel Teen Spirit, řekl jsem si, jo, konečně dobrá hudba v rádiu. Pak jsem je viděl rozbíjet nástroje, myslím, že to bylo v rámci Saturday Night Live nebo Late Night TV, to bylo osvobozující. Konečně dobrá hudba, to je ono, to je punk rock. Říkali tomu grunge, ještě to nemohli nazývat punk rockem. A v roce 1994, o pár let později, přišli Green Day s Dookie. A měsíc nato to začalo, nastoupily kapely jako Pennywise a NOFX.

Celý rozhovor v pořadu Drive na Óčku

Kevin „Noodles“ Wasserman bude jedním z hostů pořadu Drive na televizi Óčko v neděli 15. září ve 22:00 hodin. Povídat si s ním bude Jakub Buba Ouvín.

Je pravda, že jste v kapele začal hlavně kvůli tomu, že jste byl dost starý na to, abyste mohl kupovat alkohol, pivo a tak?
Je to tak. Ale taky jsem dlouho hrál na kytaru, déle než ostatní. Nebyl jsem moc dobrý, ale hrál jsem nový věci, které ostatní kluci neznali. Ale také jsem mohl kupovat piva, to byl velký přínos.

Myslím, že hodně lidí je zvědavých, co The Offspring dělají, když nejsou na pódiu, na tour, prostě když mají volno a prázdniny.
Ve volném čase se scházím s přáteli, se kterými hrajeme, rád surfuju, rybařím. Snažím se zůstat aktivní, jezdit na kole, chodit po horách a tak. Chodím se dívat i na jiné kapely, musím něco dělat, protože potřebuju hudbu.

Nemáte syndrom vyhoření, neštvou vás věci kolem?
No, jsem naštvanej na to, co se děje ve světě, ale to je punk rock. Právě proto jsem začal dělat punk rock, uvědomil jsem si, že svět je prostě zkaženej a jsou tu věci, které se musí změnit.

Co si myslíte o Donaldu Trumpovi? Momentálně chce koupit Grónsko…
Ach bože, koupit si Grónsko je vlastně cool myšlenka. To může být fajn věc. Ne, vážně – je to směšný. Je kvůli tomu v konfliktu s dánskou premiérkou, to je trapné. Ten chlap je ostuda. Ale koupit Grónsko je super, je to krásná země. Když to ale prodat nechtějí, koupit to nemůže chtít. Je to směšný.

Autoři:
  • Nejčtenější
Premium

Největší průšvih byl, když mluvil potichu a pomalu, vzpomíná Gottův tajemník

Přes třicet let byl blízkým spolupracovníkem Karla Gotta. Rozhovor proběhl pár hodin po zpěvákově skonu. Na Janu...

Sex podle profesí: farmáři ho mají nejvíc, nejméně pak novináři

Na povolání záleží, i pokud jde o frekvenci sexu. Tvrdí to aktuální výzkum výrobce erotických pomůcek Lelo. Zjistil, že...

Šílené plány: operace druhé světové války, které se naštěstí neodehrály

Kdo je přítel, o tom neměly za druhé světové války spojenecké síly dlouho jasno. Francouzi a Britové připravovali útok...

Skleněné rakve. Jak se stala Amerika obětí touhy po vznešeném odpočinku

Byl to podvod na druhou. Samotný výrobek neexistoval, nikdo ho nevyráběl. A falešné byly i akcie, které tahaly peníze z...

OBRAZEM: Krásná dobrodružka je expertkou na přežití v divoké přírodě

Ovládá primitivní technologie přežití v divočině, slaňuje, potápí se, rozumí nožům, rybaří, loví. Je ekologickou...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky
Premium

Vražda tatínka dvou dětí. Alkohol, agrese a ukradené auto

„Proč ten pes zase štěká?“ říkal si v duchu nasupeně důchodce Hrouzek, když se snažil marně přivolat svého...

Skleněné rakve. Jak se stala Amerika obětí touhy po vznešeném odpočinku

Byl to podvod na druhou. Samotný výrobek neexistoval, nikdo ho nevyráběl. A falešné byly i akcie, které tahaly peníze z...

Premium

Nesmysly ve filmech: piraně vás nesežerou a bomby výstřelem neodpálíte

Nikdo nečeká realismus a osvětu, nejsou to dokumenty. Nad nesmysly hollywoodských akčních filmů zůstává přesto rozum...

Šílené plány: operace druhé světové války, které se naštěstí neodehrály

Kdo je přítel, o tom neměly za druhé světové války spojenecké síly dlouho jasno. Francouzi a Britové připravovali útok...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz