Tatéři zdobili těla podle Alfonse Muchy. Prohlédněte si výsledek

  • 13
Dílo Alfonse Muchy, především jeho komerční plakátová tvorba, je pro tatéry velkou inspirací. V Brně se svět tetování a Muchových plakátů propojil. Na neobvyklém happeningu tatéři ztvárňovali Muchovy motivy přímo v působivých prostorách výstavy jeho Slovanské epopeje a plakátů.

Hlavní roli přitom na akci, která se konala v rámci Tattoo Grand Prix Brno 2018, hráli mistři tetování Ondra „Prales“ a Katka „Katie“ Kunc z Revolt.ink Tattoo Atelier a Vojta Krsňák ze studia Golden Empire. Ondra a Vojta představili muchovský plakátový motiv v novodobém pojetí takzvaného neotradičního stylu.

V něm je inspirace muchovskými motivy, portréty žen, florálními motivy, zvířaty a muchovskou estetikou velmi patrná a v současné době se mezi fanoušky tetování těší velké oblibě. Pro tento styl jsou typické poměrně silné linky a syté barevné plochy. Motivy tetovali na zadní stranu lýtek. Cílem bylo, aby byl finální výsledek kompaktní a fungoval jako celek, ale zároveň nesl rukopis každého z tatérů.

Katie naopak představila klasickou podobu jednoho z Muchových plakátů, byl vyveden na předloktí a jemnější a ženštější. I proto jí byla modelem žena.

Muchova expozice je nazvána Dva světy. Propojením s tetováním tak její název získal vlastně docela nový rozměr. Tetovalo se uprostřed expozice Slovanské epopeje, kde je vystaveno devět největších pláten z cyklu. Všechna mají na výšku šest metrů, na délku má sedm z nich osm metrů, dvě jsou poloviční, čtyřmetrová. Celé tetování trvalo zhruba sedm hodin. Motivy, které si aktéři nechali vytetovat, si sami vybrali přímo na výstavě.