Románek na jednu noc: vyplatí se vám, nebo ne?

aktualizováno 
Nejspíš k němu přesvědčíte rozvedenou dámu, strategie zaměřená na romantiku vám při něm příliš nepomůže a hrozí riziko, že si z něj odnesete depresi. Seznamte se s možnostmi i riziky sexuálního úletu na jednu noc.

I sex na jednu noc má svá pravidla a úskalí. | foto: Profimedia.cz

Románek na jednu noc je tradičně vnímaný jako mužská záležitost. Ostatně když vědci v rámci výzkumu v roce 2009 požádali mladé muže a ženy, aby označili osoby, o nichž by byli ochotni uvažovat jako o variantě sexu na jednu noc, ukázalo se, že muži jsou mnohem méně vybíraví. Ženy uvažovaly téměř výhradně o atraktivních mužích, zatímco pánové byli ochotni zalaškovat si na jednu noc prakticky s kýmkoli.

Nicméně průzkum z roku 2010 naznačuje, že to s onou ženskou zdrženlivostí ve skutečnosti nebude tak horké. Podle něj má s románkem na jednu noc zkušenosti téměř polovina žen mezi dvaceti a čtyřiceti lety (jiné výzkumy uvádějí kolem čtyřiceti procent). Šestapadesát procent z nich přitom své zkušenosti nikdy nelitovalo. Na druhou stranu celá čtvrtina žen, které někdy svolily k sexu na jednu noc, poté podstoupila potrat. Právě nechtěné těhotenství je nejčastější příčinou toho, proč ženy románku na jednu noc litují, jako druhé v pořadí se umístilo emocionální trauma, následované pohlavními chorobami (těmi při sexu na jednu noc onemocnělo celých šestnáct procent žen ve věku od dvaceti do devětadvaceti let). Sex na jednu noc navíc není jen výsadou mladých žen, zkušenost s ním má i víc než třetina padesátnic.

Sport rozvedených

Zajímá vás, kdo z vašeho okolí by mohl být nejvhodnějším kandidátem na intimně strávenou noc? Průzkum z letošního roku tvrdí, že byste se měli poohlédnout po rozvedené ženě, protože sex na jednu noc vyhledávají především rozvedení (okusily ho dvě třetiny z nich). Největší šanci budete mít u ženy ve věku od pětadvaceti do pětatřiceti let (naopak pravděpodobnost, že se vám podaří k románku na jednu noc "zlomit" studentku vysoké školy, je ze všech nejmenší).

Výzkum z roku 2008 zase zjistil, že pro účely románku na jednu noc nemají muži problém snížit své nároky a spokojit se s nižším "standardem", než by požadovali u partnerek na dlouhodobý vztah. Ženy k náhodnému sexu přesvědčují nejčastěji za pomoci lichotek a komplimentů týkajících se jejich vzhledu. A na druhou stranu největší šanci máte u ženy, v níž dokážete vzbudit pocit, že je tou nejkrásnější bytostí na severní polokouli.

Zajímat by vás mohlo i to, že ženy při sexu na jednu noc neočekávají romantiku, ale preferují spíše vášeň. Údajně chtějí být spíše uchváceny než dobývány. Muži, kteří se snaží projevovat romanticky, mají v případě náhodného sexu mnohem menší úspěch než ti, kteří jdou přímo "na věc" a dávají průchod svým "jeskynním pudům".

Vztah, nebo deprese?

I když má románek na jednu noc poněkud špatnou pověst a jeho typickou charakteristikou je rozpačité ráno, v němž se každý z vás rozejde na jinou stranu, vědci tvrdí, že tomu tak být nemusí. Podle jejich závěrů neexistuje rozdíl mezi kvalitou vztahů, které začaly románkem na jednu noc, a těch, u nichž se páry propracovávaly k sexu postupem času. Na druhou stranu je potřeba říci, že výzkumy nepotvrdily obecně vžité přesvědčení, že ženy vnímají románek na jednu noc jako jakousi předehru k dlouhodobému vztahu.

Oproti tomu výzkum z letošního roku tvrdí, že aférka na jednu noc se může negativně odrazit na vašem psychickém zdraví. Podle jeho autorů zvyšuje náhodný sex o patnáct procent riziko deprese, o sedmnáct procent riziko rozvoje úzkostných poruch a o deset procent sníží váš pocit spokojenosti.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

Milionový byznys s ledem: podnikatel ho vozil přes půl světa do Indie

Transportovat po moři led do Indie byla trefa, která panu Tudorovi vyšla.

Tropická vedra v koloniální Indii vyvolávala v Britech víc než jen stesk po domově. Za trochu osvěžujícího chladu nebo...

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz