„O sny jsem se začal zajímat skrze dílo Carla Junga. Věřil, že sny mají pro toho, komu se zdají, významný smysl,“ vysvětlil spoluautor studie Tom. A. Jenkins serveru PsyPost. Zjištění, že se do snů vpisuje osobnost snícího jedince, jak se projevuje v bdělém stavu, podle jeho slov přineslo již několik předchozích studií. Věda propojení nazývá hypotézou kontinuity.
Osobnostní rysy se podle ní ve snech odrážejí, přenášejí se do nich, pokračují v nich. Například osobnost nadaná intuicí má podle práce z roku 1986 sklon ke snům s hlubší, ale i bizarnější povahou, neurotismus se podle studie z roku 1996 pojí se sny prostoupenými zmatením, strachem, frustrací, negativními pocity. Extrovertní osobnosti se zase například podle výzkumu z roku 2016 často vydávají do snů s vícero aktéry a sociálními interakcemi a pozitivnější povahy.
Jenkins se zaměřil na to, jaké osobnosti se mají tendenci vpisovat do snů trojího druhu, prostoupených sexem, velikášstvím a bojováním. Konkrétně ho zajímalo, nakolik je pro výsledný sen z oné trojice podstatná některá z vlastností takzvané „temné čtyřky“.