Diskuse k článku

Proč ženy umí dělat více věcí najednou

"Tohle si poslechni," zaznělo doporučení od mé ženy a jala citovat z jakéhosi časopisu pochybné pověsti, který velmi nepokrytě koketoval s nálepkou feministický.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

elvis p.

já taky umím dělat víc věcí najednou...

například jíst, číst noviny a dívat se na televizi...ještě jsem neviděl ženskou, která by tohle dokázala!R^

0/0
10.11.2007 21:10

farous

To je snad spíš naopak, ne?

Chlap dokáže dělat ví věcí najednou, ale musí ho ty věci bavit! Teda pokud dělá tři věci, tak ho musí bavit aspoň dvě. Je fakt, pak když na něj manželka promluví, tak absolutně nevnímá, protože to je ten "dar mužů", vypnout vnímání věci, které ho nezajímají a nějaký otázky nebo manželčiny problémy mezi to určitě patří, zvlášť pokud sleduje sport v televizi a na mobilu má kámoše! :-P

0/0
9.11.2007 14:39

tojsouveci

Jsou to kecy

Toto jednou někdy nekdo řekl a všichni to po něm budou opakovat jako jakési dogma. To že muž umí dělat najednou pouze jednu práci, kdežto žena více. Každý člověk je jiný bez ohledu na pohlaví a jako příklad vícepráce uvedu kuchaře. Kupodivu jsou to většinou muži. Dostanou objednávku na několik jídel a umí smažit, vařit, krájet atd. bez problémů. Věřím, že i pilot při přistávání musí myslet an tolik věcí současně, že by z toho mnoho žen omdlévalo.

0/0
7.11.2007 8:16

radimdrv

Re: Jsou to kecy

No právě, DOBŘÍ kuchaři, kadeřníci, chirurgové, zubaři atd. jsou jen muži. Ženy umí dělat více věcí najednou, ale ani jednu pořádně. Umí uvařit dobré, poživatelné jídlo, ale výtečnou pochoutku udělá jenom chlap, protože se při tom soustředí jen na to vaření a nelítá mu hlavou dalších 20 věcí.

0/0
7.11.2007 15:34

Larrax

Re: Re: Jsou to kecy

Je to tak. Na toto téma se mi líbila jedna reklama, tuším, že na vložky. Muž v práci něco dělal na pc, zvonil mu telefon, ale on ho nezvedl, žena kolegyně také něco dělala a klidně při tom telefonovala a ještě při tom lezla pro něco pod stůl. Skončilo to málem převráceným stolem. Prostě není nad to dělat jednu věc pořádně, než tři najednou a všechny mizerně. Myslím, že i to je důvod, proč naprostá většina lidí, kteří něco vynaleli jsou muži, prostě se zaměřili na jednu věc a dokázali to. Pravda jinak jejich život za moc zpravidla nestál, ale na to se historie neptá.

0/0
7.11.2007 23:16

abadon

Re: Jsou to kecy

No ale tady se nikdo nesrovnává s pilotem. Navíc se mi na vás líbí, jak se vztekáte kvůli určitému dogma, ale přitom celý váš příspěvek je jedno velké dogma. Viz. např. práce kuchaře - jsou různé druhy kuchařů a vy tady mluvíte obecně za všechny kuchaře ;-D A prosím o nějaké podklady k průzkumům ze kterých čerpáte svoje tvrzení, že většina kuchařů jsou muži? ;-D

0/0
8.11.2007 12:47

mattonka

Re: Jsou to kecy

už jsi někdy viděl kuchaře, aby dělal všechny přípravný práce? Blbost... kuchař jen vaří, na zbytek má lidi;-D

0/0
10.11.2007 17:56

Najdete na iDNES.cz