PORADNA: Svádí mě manželčina kamarádka a je mi to nepříjemné

  12:00aktualizováno  12:00
Bavíme se o tom na pivu, řešíme to s kolegyněmi, ale jít si lehnout do křesla v ordinaci odborníka se nám nechce. Jde o přešlapy ve vztazích, tajené komplexy, o nevěru či stud. Tahle témata kolem nás létala tak dlouho, až jsme si v redakci řekli, proč pro ně neotevřít poradnu.

Začít si s kamarádkou své partnerky, to je cesta do pekel | foto: Profimedia.cz

V jejím premiérovém vydání dostane prostor dotaz našeho redakčního známého Petra, pak však již budeme čekat na vaše problémy. Posílejte je na adresu redakce@xman.cz, postupně na ně budeme odpovídat ve spolupráci s odborníky.

Jsem pět let ženatý, podotýkám, že šťastně. S manželkou jsme spolu necelých deset let a zhruba tak dlouho znám i její nejlepší kamarádku Evu. Často jsme se scházeli a podnikali spoustu akcí společně s ní i jejím manželem Davidem. Pak to ale mezi Evou a Davidem začalo skřípat a vyvrcholilo to rozvodem.

V té době s námi trávila spoustu času a manželka to pořád omlouvala tím, že se musí dostat z deprese. Jenže zhruba poslední půl rok po mně začala Eva dost nevybíravě vyjíždět. Při možných i nemožných situacích mě svádí, má dvojsmyslné poznámky a dokonce mi začala posílat i mnohoznačné SMS. Je mi to celkem nepříjemné, protože jednak vůbec není můj typ a jednak mi na manželce skutečně záleží. Nevím ale, jak to celé vyřešit, protože s Evou se manželka zná už od základky a je to její nejlepší kamarádka.
Petr

Petře,
i kdyby Eva váš typ byla, nic to nemění na skutečnosti, že začít si něco s dobrou kamarádkou své ženy je nejkratší cestou do pekla. Ať už budou holky držet při sobě, nebo se navzájem rozhádají, v obou případech existuje značná pravděpodobnost, že váš úlet praskne a přijdete minimálně o jednu z nich. To, že se vám manželčina kamarádka nelíbí a nadto jste šťastně zadaný, je jen bonusem navíc.

Rozhodně bychom vám doporučili, abyste manželce celou situaci popsal a popravdě vylíčil. Řekněte jí, že máte pocit, jako by vás její kamarádka sváděla, a že je vám celá tato záležitost velmi nepříjemná. Pokud máte navíc ještě uložené SMS, které vám poslala, tím lépe pro vás. Nezdráhejte se je použít jako důkaz. Je sice víc než pravděpodobné, že tím oba přijdete o kamarádku, ale v této situaci jde o jediné možné řešení.

Pokud požádáte Evu, aby s tímto chováním přestala, nebo jí dokonce pohrozíte, vystavíte se riziku, že se její náklonnost změní v nenávist a bude se vám chtít pomstít. Nejspolehlivějším a nejjednodušším způsobem, jak to může udělat, potom bude celou situaci přepólovat a osočit z obtěžování a svádění vás. Jakmile k tomu dojde, budete už v očích manželky jen ten, který sice možná nic neudělal, ale možná má také špatné svědomí a jen se vymlouvá a zapírá. Předejděte tomu a vyrazte do útoku co nejdříve, dokud je vaše pozice co nejvýhodnější.

Jestliže se necítíte přímo na to, abyste manželce vpálil, že vás chce její nejlepší kamarádka dostat do postele, zvolte mírnější taktiku. Řekněte jí, že máte pocit, jako by Eviny sympatie byly víc než kamarádské, ale že si možná celou situaci špatně vykládáte. Že víte o jejich kamarádských vztazích a že je možná Evino chování jen důsledkem jejích porozvodově zjitřených emocí. Nakonec ženu můžete požádat, aby vám poradila, jak celou situaci řešit. Případně můžete dodat, že byste teď raději nějakou dobu styky s Evou přerušil a pokud chce, může se s ní vídat jen ona sama. Tím trochu alibisticky přehrajete řešení situace na svou manželku a nemusíte sami podnikat žádné radikální kroky. V každém případě nemusíte mít výčitky svědomí z toho, že jste Evu prozradil, protože její chování také nebylo ukázkou čirého kamarádství a vy teď musíte především bránit svůj vztah a manželství.

poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpovíme je ve spolupráci s odborníky.

Co byste Petrovi radili vy?

celkem hlasů: 4655

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 středa 26. ledna 2011. Anketa je uzavřena.

Ať vše probere s manželkou a požádá ji, aby zasáhla 2984
Ať si s kamarádkou začne 1163
Ať si s kamarádkou promluví a řekne jí, že nevěra nepřichází v úvahu 508
Autor:

Nejčtenější

Vyzývavá krása. Nejhezčí MOgirl roku 2018 volte do konce ledna

Zvolte MOgirl, která vás okouzlila v roce 2018

Je mezi nimi striptérka i zdravotní sestra, jsou extrovertní i samotářské, v mnoha ohledech však především své. Slečny...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Extrémní gastronomie: nejdražší mořské okurky přijdou na 3 500 dolarů

Mořská okurka Apostichopus japonicus láká nejvíc.

Nevalná chuť, bizarní vzhled a ještě k tomu připočtěte fakt, že dýchají svým konečníkem. Přesto stojí stovky dolarů....

Vyhazovače dělám občas dál, adrenalin neškodí, říká MMA bojovník Martínek

Neporažený MMA fighter Michal Blackbeard Martínek

V zápasech organizace Oktagon je neporaženým šampionem těžké váhy. Začínal docela odzdola, místo rehabilitace...

Další z rubriky

Nekonvenční turistika: lidé jezdí za chudobou i vlastní sebevraždou

Bílý turista s bonbony a chudí z ulice. Navštívit dnes můžete i „skrytou tvář...

Je to odvrácená strana turistiky nebo přímo její nemorální a zločinná tvář. Do dalekých zemí se však lidé vydávají též...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Podvrh s nahou fotkou kongresmanky neprošel. Odhalili ho fetišisté

Alexandria Ocasio-Cortezová je konzervativní Americe trnem v oku. Provokatéři...

Ona fotografie měla zdiskreditovat mladou levicovou americkou kongresmanku. Ale ukázalo se, že nahé nožky ve vaně a...

Najdete na iDNES.cz