Poradna: Sexuální úchylka ohrožuje moji partnerku

aktualizováno 
Vzrušují mě ženy, které se přejídají. Mám partnerku, která mou vášeň sdílí, ale už váží přes sto kilo a já se bojím o její zdraví, píše čtenář Josef. Máme se vzdát své sexuální preference, nebo riskovat zdravotní problémy?

Sexuální preference neznají hranic. Mohou zahrnovat i přejídání se. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,

dlouho jsem váhal, jestli se se svým problémem vůbec někomu svěřit. Ale asi to jinak nepůjde. Potřebuji odpověď na otázku: mám se vzdát svého sexuálního života, když představuje zdravotní riziko pro mé partnerky?

Jak začít? Vzrušují mne velká ženská bříška, jedení a přibírání. Jsem si toho vědom už asi od 12 let, chvíli trvalo, než jsem si to připustil a ujasnil. Nyní mám jasno, erotickým stimulem jsou pro mě přejídající se ženy, nafouklá nebo tlustá bříška. Je to divné, ale je to tak. Jak jsem zjistil, nejsem v tom sám, na YouTube lze nalézt mnoho videí s touto tématikou.

Ve svém životě jsem si prošel obdobím popírání, snažil jsem se dělat, že se mi líbí to, co ostatním. Pár let to šlo, ale stejně jsem orgasmu nedosáhl, pokud jsem si v duchu nepromítl nějaké pěkné bříško. Což mi přijde vůči partnerkám nefér. V dalším období jsem své partnerky skrytě vykrmoval, což mi přijde ještě víc nefér a dodnes z toho mám výčitky. Některé momenty takových vztahů byly naprosto skvělé, ale většinou vše skončilo frustrovanou partnerkou na dietě. V další fázi jsem si zkusil vybírat mezi plnoštíhlými ženami, marně jsem však hledal takovou, která je spokojená a která se svého těla a jídla nebojí.

Pak se mi ale splnil sen, o kterém jsem si už myslel, že je nereálný. Potkal jsem dívku, která je mi ve všech směrech blízká a bohužel nebo bohudík se mnou sdílí i moji úchylku. Ostatně, seznámili jsme se právě díky tomu. Pak jsem zjistil, že máme podobné názory, hodnoty, humor... chtěl bych si ji jednou vzít.... asi.

Má partnerka byla štíhlá, ale bažící po přibírání. Strávili jsme dlouhé hodiny řešením toho, jaké to bude, kam až můžeme zajít, jaká jsou rizika. Nakonec jsme si dali strop 100 kilogramů, s tím, že do té doby si budeme užívat tak, jak jsme o tom oba od puberty snili. A opravdu to tak bylo, všechny moje i její fantazie se začaly měnit v realitu. Krásnější období jsem nikdy před tím nezažil. Čím blíž ale byla ručička váhy ke 100, tím víc jsme to řešili. Ubírali jsme na tempu a momentálně se nacházíme ve fázi, kdy se naší libůstce věnujeme jen o víkendech. I tak váží má partnerka už 115 kilo.

A oba dva řešíme, co dál: vzdát se sexuality, nebo dál riskovat: Ale do kdy?

Josef (33)

Josefe,

děkujeme vám za dotaz. Zcela chápu, že svěření se s problémem tohoto rázu pro vás bylo značně obtížné a vážím si vaší důvěry. Sexuální preference, o níž v dopisu píšete, se jmenuje krmící fetišismus a je popsána i v odborné literatuře. Osoby zaměřené tímto směrem vzrušuje přejídání, obezita a tělesný tuk jako takový.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Je rozhodně chvályhodné, že máte na svou vášeň náhled a uvědomujete si, že ať už tajné, nebo přiznané vykrmování partnerek má četná zdravotní rizika a můžete jím způsobit partnerce rozsáhlé problémy. Velmi pozitivně také vnímám váš přístup, kdy jste si našel podobně zaměřenou partnerku a oba dva jste schopni posoudit a uvědomit si rizika, která s sebou vaše sexuální preference nese. Bohužel ji však pravděpodobně ani jeden z vás není schopný zvládnout a převzít nad ní kontrolu. Takzvaná morbidní obezita přitom nemusí ohrožovat jen zdraví vaší partnerky, ale též její život.

Velmi bych vám doporučovala, abyste oba vyhledali sexuologa, který by vám pomohl s vaší sexuální preferencí pracovat. Nejde o to, abyste se svého sexuálního zaměření zcela vzdali, ale abyste nad ním získali takovou kontrolu, aby neohrožovalo zdraví vaší přítelkyně. Vzhledem k současné váze vaší partnerky byste návštěvu odborníka rozhodně neměli odkládat.

Psycholožka Bára

Autor:

Nejčtenější

Podvrh s nahou fotkou kongresmanky neprošel. Odhalili ho fetišisté

Alexandria Ocasio-Cortezová je konzervativní Americe trnem v oku. Provokatéři...

Ona fotografie měla zdiskreditovat mladou levicovou americkou kongresmanku. Ale ukázalo se, že nahé nožky ve vaně a...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Extrémní gastronomie: nejdražší mořské okurky přijdou na 3 500 dolarů

Mořská okurka Apostichopus japonicus láká nejvíc.

Nevalná chuť, bizarní vzhled a ještě k tomu připočtěte fakt, že dýchají svým konečníkem. Přesto stojí stovky dolarů....

Vyhazovače dělám občas dál, adrenalin neškodí, říká MMA bojovník Martínek

Neporažený MMA fighter Michal Blackbeard Martínek

V zápasech organizace Oktagon je neporaženým šampionem těžké váhy. Začínal docela odzdola, místo rehabilitace...

Další z rubriky

Hřbitov zatracenců ukrývá těla popravených amerických vojáků

Sektor E pohřbeným dopřál jediný skromný kříž a cedulky s vojenským číslem, ale...

Hroby nemají jména, nevlaje nad nimi žádná vlajka, nikde není vysvětlení. Leží v nich američtí vojáci, kteří byli za...

Extrémní gastronomie: nejdražší mořské okurky přijdou na 3 500 dolarů

Mořská okurka Apostichopus japonicus láká nejvíc.

Nevalná chuť, bizarní vzhled a ještě k tomu připočtěte fakt, že dýchají svým konečníkem. Přesto stojí stovky dolarů....

Extrémní gastronomie: pepřové dřevo je klenotem laoské kuchyně

To je ono, pepřové dřevo. V Laosu vám ho naservírují i jako přílohu.

Leckde v Africe domorodci dochucují pokrmy kůrou z dřevin, bambusové výhonky známe i my, stejně jako kůru skořicovníku....

Najdete na iDNES.cz