Poradna: Svěřuje se mi s přílišnými intimnostmi

aktualizováno 
Nedávno jsem se seznámil se zajímavou ženou. Rozumíme si, ale udivuje mě, s jak intimními detaily se mi po tak krátké době svěřuje, píše čtenář Vašek.

Intimní zpovědi přítelkyně mohou být projevem její extrovertní povahy, její důvěry i jejího zájmu posunout vztah dál. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu a odborný názor.

Před třemi týdny jsem se díky náhodě a společnému koníčku seznámil s Janou, velice atraktivní ženou. Ani nevím, jak jsme se spolu dali do řeči. A jelikož jsem nikdy nebyl žádný velký vypravěč, rád jsem se pasoval spíše do role aktivního posluchače.

Ona sama říká, že se se mnou moc hezky povídá, přitom ale mluví hlavně ona, já se snažím spíše poslouchat, občas ji něčím pobavit, rozesmát, aby se nenudila. Co mi však dělá trochu starosti, jsou témata našich rozhovorů. Od zcela neškodných věcí, jako je počasí, práce, koníčky, jsme se totiž za ony tři týdny dostali k tématům, o kterých, jak sama říká, nemluvila nikdy nejen s muži, ale ani se svými kamarádkami. Kromě jiného se bavíme o – použiji její výraz – jejích intimních zlozvycích.

Já bych to ani zlozvyky nenazval, udivuje mě ale, s jakými intimnostmi se mi svěřuje. Nemohu přitom říci, že by mi její chování nějak vadilo, pravdou je spíše opak.

Nerad bych však její otevřenost chápal špatně. Jde podle vašeho názoru z její strany pouze o projev důvěry vůči mně, nebo se mi snaží naznačit něco jiného? Je možné, že se jedná pouze o "klasickou" komunikaci ženy s mužem? Tomu ale moc nevěřím, nikdy se mi nic podobného nestalo. Je mi pětatřicet let (Janě třiatřicet let), mám tedy již s čím srovnávat.

Děkuji mnohokrát za odpověď,

Vašek

Vašku,

děkujeme vám za dotaz. Zcela upřímně si však nejsem jistá, jak bych vám mohla být ve vaší situaci nápomocna. Chování vaší přítelkyně si lze vykládat mnoha způsoby a pouze na základě poskytnutých informací bohužel nelze zodpovědně říci, který z nich je ten správný.

Ptáte se, zda svěřování s intimními záležitostmi po tak krátké době patří mezi klasickou komunikaci mezi mužem a ženou. Je to naprosto individuální záležitost. Ženy (a ostatně i muži) introvertního založení jsou uzavřené a potřebu svěřování nemusí pocítit ani po několikaletém vztahu, zatímco extrovertně založení jedinci mohou svěřovat i poměrně intimní věci lidem, které potkali teprve nedávno.

Poradna

Vaše otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz. Zodpoví je psycholožka Bára.

Píšete, že vaše přítelkyně tvrdí, že se vám svěřuje s věcmi, které o ní nikdo další neví. Pokud je tomu skutečně tak, může to opravdu být mimořádný projev důvěry z její strany. Možná jsou vaše posluchačské schopnosti skutečně výjimečné a navíc jste s onou ženou naladěni "na stejnou vlnu", což v ní podporuje pocit souznění, a proto se směrem k vám otevřela i v takto krátké době.

Možná je i varianta, že se vás snaží svým vyprávěním z intimního života ohromit a probudit ve vás zájem. I když by takové chování bylo vzhledem k jejímu věku poněkud nepatřičné, pro řadu lidí skutečně představuje způsob, jak jedince druhého pohlaví zaujmout. Stejně tak je samozřejmě možné, že vás vnímá pouze jako trpělivého posluchače a kamaráda, jemuž se vypovídá, a jako sexuální partner pro ni nejste zajímavý.

Která z těchto variant však představuje skutečnou motivaci vaší přítelkyně, nelze z vašeho dopisu určit. Na druhou stranu je otázkou, zda a k čemu to potřebujete vědět. Píšete, že vám její svěřování nevadí a věci, které vám svěřuje, vás nijak nepobuřují. Užívejte si proto vzájemnou blízkost a důvěru. Váš vztah je zatím v začátcích a časem zcela jistě sám poznáte, zda vás vnímá jako sexuálního partnera, nebo spíše jen kamaráda na svěření se.

Psycholožka Bára

Autor:

Nejčtenější

Podvrh s nahou fotkou kongresmanky neprošel. Odhalili ho fetišisté

Alexandria Ocasio-Cortezová je konzervativní Americe trnem v oku. Provokatéři...

Ona fotografie měla zdiskreditovat mladou levicovou americkou kongresmanku. Ale ukázalo se, že nahé nožky ve vaně a...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Extrémní gastronomie: nejdražší mořské okurky přijdou na 3 500 dolarů

Mořská okurka Apostichopus japonicus láká nejvíc.

Nevalná chuť, bizarní vzhled a ještě k tomu připočtěte fakt, že dýchají svým konečníkem. Přesto stojí stovky dolarů....

Vyhazovače dělám občas dál, adrenalin neškodí, říká MMA bojovník Martínek

Neporažený MMA fighter Michal Blackbeard Martínek

V zápasech organizace Oktagon je neporaženým šampionem těžké váhy. Začínal docela odzdola, místo rehabilitace...

Další z rubriky

Když silvestr, tak s pijáckými hrami: passatella, jiuling a královna

Passatellu zachytil na obrazu v roce 1831 Bartolomeo Pinelli.

Stará italská pijácká passatella může být zajímavou terapií, čínský jiuling rozdistribuuje opilost, britská hra...

Podvrh s nahou fotkou kongresmanky neprošel. Odhalili ho fetišisté

Alexandria Ocasio-Cortezová je konzervativní Americe trnem v oku. Provokatéři...

Ona fotografie měla zdiskreditovat mladou levicovou americkou kongresmanku. Ale ukázalo se, že nahé nožky ve vaně a...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz