Nejdražší mejdany historie

  10:00aktualizováno  10:00
Ohňostroj, který byl vidět i z vesmíru, soukromé koncerty nejžádanějších hvězd, tuny kaviáru a hektolitry šampaňského. Vítejte na nejdražších mejdanech historie.

Impozantní a v době, kdy svět nedokázal skoncovat s chudobou, bezdomovectvím a nedostatkem zdravotní péče a vzdělávání, okázale arogantní. Oslava otevření hotelu v Dubaji. | foto: Profimedia.cz

Dvacáté narozeniny Lindsay Lohanové: 100 tisíc dolarů

Když zrovna nesedí hollywoodská hvězdička Lindsay Lohanová ve vězení nebo neutíká z léčebny, umí se odvázat. Její oslava dvacátých narozenin stála 100 tisíc dolarů a konala se ve vile na pláži v Malibu. Na seznamu pozvaných se skvěla taková jména jako Courtney Love, Nicole Rechie, Owen Wilson, Eva Mendesová nebo Ivanka Trumpová.

Extravagantní party, kde údajně správnou náladu obstarávala kila drog, doplňovalo karaoke (oslavenkyně prý s velkým úspěchem zapěla píseň od Madonny). Za DJ pult se postavil Jake Hoffman, syn Dustina Hoffmana. Pravděpodobně nejdražší položkou celé oslavy byla večeře připravená samotným Kerry Simonem, celebritou mezi šéfkuchaři, jehož hollywoodská smetánka zbožňuje.

Svatba dcery Billa Clintona: až 5 milionů dolarů

Když se v srpnu 2010 vdávala jediná dcera exprezidenta Billa Clintona, kupodivu se podařilo monstrózní oslavu do poslední chvíle utajit. Stejně tak se spekuluje, na kolik svatební veselí vlastně přišlo, odhady se pohybují od 3,2 milionu po 5 milionů dolarů. Oslavy, která se konala v městečku Rhinebeck, se zúčastnilo pět set hostů (mezi nimi například Madeleine Albrightová, Oprah Winfreyová nebo Steven Spielberg).

Jen za květinovou výzdobu, kterou obstarávaly lilie a orchideje, zaplatili Clintonovi čtvrt milionu dolarů. Tři čtvrtě milionu dolarů stála svatební tabule, nevěsta na sobě měla šperky za čtvrt milionu dolarů a šaty za dvacet tisíc. Šest set tisíc dolarů stál pronájem klimatizovaných stanů se skleněnými stěnami a například za klimatizované a luxusní toalety zaplatili Clintonovi patnáct tisíc dolarů. Nad městečkem byla v den svatba bezletová zóna, aby svatebčany nic nerušilo.

Padesáté narozeniny brunejského sultána: 27 milionů dolarů

Že brunejský sultán předčí svým nákladným životním stylem naprostou většinu celebrit i boháčů, je už dlouho známý fakt. Ostatně, pořídit si víc než tři tisíce luxusních aut zvládne skutečně jen málokdo. Pomyslnou korunu svému luxusnímu životu však pohádkový boháč nasadil oslavou svých padesátých narozenin, která ho vyšla na víc než sedmadvacet milionů dolarů.

Žoviální aristokracie. Britský princ Charles a brunejský sultán, který slavil

Žoviální aristokracie. Britský princ Charles a brunejský sultán, který slavil padesáté narozeniny. Povedly se mu, ale dost stály.

Slavil je v roce 1996 a neváhal si zaplatit soukromé vystoupení Michaela Jacksona (přišlo ho na šestnáct milionů dolarů). Prvotřídní šampaňské teklo proudem a podával se nejdražší kaviár světa. Na oslavu dorazilo tři tisíce hostů včetně prince Charlese a každý z pozvaných si odnesl na památku dárek - zlatý medailon.

Otevření Atlantis hotelu v Dubaji: 31 milionu dolarů

Čtyřiadvacáté září 2008 vešlo do historie jako datum obrovského mejdanu doprovázejícího otevření Atlantis Hotel v Dubaji. Jeho součástí byl největší ohňostroj na světě, během něhož bylo ze sedmi set stanovišť po celém ostrově vypáleno sto tisíc rachejtlí. Ohňostroj byl údajně vidět i z vesmíru.

Na slavnostním otevření byl pozván prakticky každý nositel slavného jména (přítomen byl například Robert De Niro, Denzel Washington, Kylie Minogue, Boris Becker, Michael Jordan a dva tisíce dalších). Snědlo se 1 700 kilogramů humrů, čtyři tisíce ústřic, tisíc křepelek či padesát kilogramů husích jater. VIP hostům vařilo pět set kuchařů a jídlo servírovala tisícovka číšníků.

Svatba Williama a Kate: 70 milionů dolarů

Museli byste být hluší, slepí a v kómatu, abyste unikli mediálnímu šílenství, které panovalo kolem svatby Williama a Kate. Kdo se v dubnu 2011 nacházel na planetě Zemi, byl každodenně informován o výrazu, každém slovu i pohybu svatebčanů. Odhadované náklady na královskou svatební oslavu činí neuvěřitelných sedmdesát milionů dolarů. Do Westminster Abbey přijely dva tisíce významných svatební hostů z celého světa.

Nejdražší položkou celé svatby tak byla bezpečnostní opatření a ochranka, za kterou se zaplatilo třiatřicet milionů dolarů. Květinová výzdoba vyšla na osm set tisíc, nevěstiny šaty na čtyři sta padesát a osmipatrový svatební dort na téměř osmdesát tisíc. Pak tu samozřejmě ještě byla svatební hostina pro 650 hostů, na níž se podávaly například křepelčí vejce s celerovým salátem, skotské langusty, kachny s ovocným čatní a další tradiční britské pochoutky. Za víno se utratilo sto padesát tisíc dolarů, dalších šedesát tisíc šlo na šampaňské.

Autor:

Nejčtenější

Zbožňuji jídlo, mohla bych jíst celý den, říká MOgirl Libuška

Na svém životě bych nic neměnila, říká MOgirl Libuška.

Svědomitá, sarkastická, romantická, impulzivní a silná osobnost. Právě tak se vidí MOgirl Libuška. A též se doznává k...

Žena nahoře a 13 minut. Vědci zkoumali cestu k ženskému orgasmu

Orgasmus je vděčným tématem věděckých zkoumání.

Dámám rozdali stopky a instrukce, kdy je zapnout a kdy zastavit. Cílem bylo zjistit, za jak dlouho se u nich po...

Dlouhodobý lidský fyzický výkon má hranice. Vědci je nalezli

Anton Krupicka patří mezi nejlepší světové ultra-běžce. Prolomil by limit,...

Limity jsou jen v hlavě, říká se v extrémních sportech, které testují hranice lidského výkonu. Není to celá pravda. O...

Váleční hrobaři jako hrdinové bitvy o Normandii, o nichž se nemluvilo

Identifikace obětí byla jedním z úkolů příslušníků Graves Registration Service....

Těla padlých k válce patří. Pro armády však představují problém, vojenský, morální, technický, logistický. Při...

Kdo má vanu, ten má ránu, směje se MMA zápasník Petrášek

Postavu má Miloš Petrášek jako kulturista. V kleci to však není výhoda.

Má téměř kulturistickou postavu, proto bylo pro laiky nepochopitelné, že jej dvakrát porazil Jeremy Kimball, jehož...

Další z rubriky

Velkolepé útěky z vězení: na svobodu odnášejí trestance i helikoptéry

Policie přezdívá Nordinu Benallalovi „Úhoř“. Z vězení se mu podařilo...

Je rekordmanem i proto, že kromě drzosti se pyšnil též věrností metodě. Pascal Payet se účastnil celkem tří útěků z...

OBRAZEM: Vous jako umění. Mistrovství světa prověřilo styl i kreativitu

Soutěžící byli rozdělení celkem do devatenácti kategorií jako Dalího knír nebo...

Soutěžící byli rozdělení celkem do devatenácti kategorií jako Dalího knír nebo freestylová kozí bradka. A všichni brali...

VIDEO: Dubajská policie chce létat na dronech. Sebevražda, říká expert

Jsme na technologické špici, právě to říká dubajská metropole koupí létající...

Je to jako realizace kyberpunkové fantazie. Dubajská policie koupila svůj první řiditelný dron, aby jí pomáhal...

Najdete na iDNES.cz