VIDEO: Všichni bez plavek. Vyzkoušeli jsme nahé plavání v bazénu

aktualizováno 
Pocit svobody, žádné šimrání a všichni jsou si rovni. Tak se vyjadřují naturisté o plavání bez plavek. Naturistické plavání se koná i v krytém bazénu. Vyhrazený čas mají každé úterý večer v Sokole v pražských Riegrových sadech. Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal se odhodlal a nahé plavání vyzkoušel.

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv

„Když člověk vleze do vody a plave naprosto svobodně, nic ho netahá, nešimrá. A když pak vyleze, zjistí, že je sice nahatý, ale není mu zima, tak je to úplně o něčem jiném,“ vysvětluje místopředseda Českomoravské federace naturistů Jiří Böhm, v čem mimo jiné vidí výhody koupání se bez plavek.

Právě on organizuje každé úterý večer naturistické plavání. Momentálně jde už o jedinou takovou akci v Praze. Běžně se schází kolem dvaceti lidí, ti mají vyhrazený bazén od 19:45 do 20:45.

„Chodí většinou stálí návštěvníci, ale třeba dnes jsou tu tři nováčci,“ popisuje organizátor. V bazénu můžete vidět jak důchodce, tak malé děti. Nejčastěji je lidem mezi třiceti a čtyřiceti lety. A převažují muži.

„Není výjimkou, že přijde i pět žen, ale je to skutečně více méně mužská záležitost. Většině žen totiž není úplně příjemné se jít někam vystavovat, nejsou na to úplně zvyklé. Pro muže je asi jednodušší být někde nahý mezi lidmi než pro ženy,“ míní Böhm.

Mezi pravidelné návštěvníky naturistického plavání patří více než deset let i Jiří Bernášek. „Důvod? Je to prostě příjemné. V létě je to fajn na pláži, na sluníčku, to je úplně jasné. A je příjemné i v zimě si zaplavat takhle. Člověk to má tak nějak jednodušší a pohodlnější,“ říká. Často s sebou bere i syna s dcerou.

Fotogalerie

Samozřejmě se na takové akci někdy objeví i voayeři. „Je to výjimečné. Nicméně když už se tady někdo takový objeví, většinou si toho někdo všimne. Nebo i já, jakožto plavčík, to zpozoruji. Tak to pak vyřeším buď domluvou, nebo ho požádám, aby odešel. A je to úplně bez problému,“ říká místopředseda Českomoravské federace naturistů Böhm.

Podle něj ale naturismus v Česku nevzkvétá. „A není to ostych, co rozvoj brzdí. Spíš bych to viděl na nedostatek příležitostí se nějak veřejně realizovat. Třeba toto plavání v Riegrových sadech je jen jednou týdně a na hodinu. Když jsme dělávali naturistické večery v Čestlicích, tak se tam scházelo standardně osm set lidí. A rozhodně to nebyla jen záležitost mužů, těch tam byly dvě třetiny, pak třetina žen a mraky dětí,“ vzpomíná. Problém je, že řada provozovatelů bazénů se k naturistickým akcím staví skepticky.

Přitom kromě již zmíněných důvodů, jako je pocit svobody a pohodlí, má nahé koupání i další výhody. „V momentě, kdy si člověk sundá plavky, tak je jedno, jestli je vysokoškolský profesor, doktor věd nebo popelář. Je to takový život v pohodě a v jednotě. Navíc tam, kde jsou lidi v plavkách, dámy většinou koukají, jak jsou oblečené jejich sokyně, jakou mají značku. To tady samozřejmě nehrozí,“ dodává Jiří Böhm s úsměvem.

Autor:

Nejčtenější

Kanibalové v Třebíči. Skandál chtěla mladá republika ututlat

„Tázal jsem se Dvořáčka, co s tím budou dělat? To prodáme řezníkům. O maso je...

Bylo to nejhorší případ kanibalismu v moderních českých dějinách. Maso několika zavražděných Židů bylo vyuzeno, snědeno...

Vražedná hora v Humboldt County: místo, kde se ztrácí lidé po stovkách

Kalifornská Humboldt County je převážně zalesněná oblast při pobřeží Pacifiku.

Důvody, proč lidé tu a tam mizí a stanou se pohřešovanými, jsou různé. Ne vždy stojí za jejich zmizením zločin, často...

Na záchranu Země máme dvanáct let, třídit nestačí, říká mluvčí klimastávek

Jediné, co nám vlastně zbývá, je nejít do školy a protestovat, říká mluvčí...

Vysazovat stromy a sbírat odpadky je důležité. Neměli bychom si však namlouvat, že se tak vyhneme obrovským klimatickým...

Jak Indie ošálila CIA. Jaderné výbuchy jí utajila před očima

Právě tady se to stalo, navzdory americkým satelitům. Kráterem Shakti-1 se...

Americké tajné služby si daly velmi záležet na tom, aby jim neunikla žádná podrobnost o indickém jaderném programu....

KVÍZ: Karate, chábr, nizozemky. Jak se vyznáte ve vězeňském slangu?

Vyzkoušejte, zda byste zapadli do kolektivu.

Má vlastní pravidla, svérázné hodnoty, ale též charakteristický slang. Vyzkoušejte si, zda byste rozuměli vězeňskému...

Další z rubriky

OBRAZEM: Pohlédněte do tváře a osudů významných sicilských mafiánů

Mafiánské struktury na Sicílii vznikly v devatenáctém století, souvisely s...

Byly mezi nimi stoupenci otevřeného teroru proti všem i vizionáři „nové mafie“, která dělá byznys v tichosti a...

Vražedná hora v Humboldt County: místo, kde se ztrácí lidé po stovkách

Kalifornská Humboldt County je převážně zalesněná oblast při pobřeží Pacifiku.

Důvody, proč lidé tu a tam mizí a stanou se pohřešovanými, jsou různé. Ne vždy stojí za jejich zmizením zločin, často...

OBRAZEM: Neuvěřitelná krása hmyzu. Odhaluje ji obří zvětšení

Září pestrými barvami, jsou přísně symetrická, provokují fantazii. Evokují...

Září pestrými barvami, jsou přísně symetrická, provokují fantazii. Evokují mimozemšťany, připomínají monstra....

Najdete na iDNES.cz