VIDEO: Všichni bez plavek. Vyzkoušeli jsme nahé plavání v bazénu

aktualizováno 
Pocit svobody, žádné šimrání a všichni jsou si rovni. Tak se vyjadřují naturisté o plavání bez plavek. Naturistické plavání se koná i v krytém bazénu. Vyhrazený čas mají každé úterý večer v Sokole v pražských Riegrových sadech. Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal se odhodlal a nahé plavání vyzkoušel.

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv

„Když člověk vleze do vody a plave naprosto svobodně, nic ho netahá, nešimrá. A když pak vyleze, zjistí, že je sice nahatý, ale není mu zima, tak je to úplně o něčem jiném,“ vysvětluje místopředseda Českomoravské federace naturistů Jiří Böhm, v čem mimo jiné vidí výhody koupání se bez plavek.

Právě on organizuje každé úterý večer naturistické plavání. Momentálně jde už o jedinou takovou akci v Praze. Běžně se schází kolem dvaceti lidí, ti mají vyhrazený bazén od 19:45 do 20:45.

„Chodí většinou stálí návštěvníci, ale třeba dnes jsou tu tři nováčci,“ popisuje organizátor. V bazénu můžete vidět jak důchodce, tak malé děti. Nejčastěji je lidem mezi třiceti a čtyřiceti lety. A převažují muži.

„Není výjimkou, že přijde i pět žen, ale je to skutečně více méně mužská záležitost. Většině žen totiž není úplně příjemné se jít někam vystavovat, nejsou na to úplně zvyklé. Pro muže je asi jednodušší být někde nahý mezi lidmi než pro ženy,“ míní Böhm.

Mezi pravidelné návštěvníky naturistického plavání patří více než deset let i Jiří Bernášek. „Důvod? Je to prostě příjemné. V létě je to fajn na pláži, na sluníčku, to je úplně jasné. A je příjemné i v zimě si zaplavat takhle. Člověk to má tak nějak jednodušší a pohodlnější,“ říká. Často s sebou bere i syna s dcerou.

Fotogalerie

Samozřejmě se na takové akci někdy objeví i voayeři. „Je to výjimečné. Nicméně když už se tady někdo takový objeví, většinou si toho někdo všimne. Nebo i já, jakožto plavčík, to zpozoruji. Tak to pak vyřeším buď domluvou, nebo ho požádám, aby odešel. A je to úplně bez problému,“ říká místopředseda Českomoravské federace naturistů Böhm.

Podle něj ale naturismus v Česku nevzkvétá. „A není to ostych, co rozvoj brzdí. Spíš bych to viděl na nedostatek příležitostí se nějak veřejně realizovat. Třeba toto plavání v Riegrových sadech je jen jednou týdně a na hodinu. Když jsme dělávali naturistické večery v Čestlicích, tak se tam scházelo standardně osm set lidí. A rozhodně to nebyla jen záležitost mužů, těch tam byly dvě třetiny, pak třetina žen a mraky dětí,“ vzpomíná. Problém je, že řada provozovatelů bazénů se k naturistickým akcím staví skepticky.

Přitom kromě již zmíněných důvodů, jako je pocit svobody a pohodlí, má nahé koupání i další výhody. „V momentě, kdy si člověk sundá plavky, tak je jedno, jestli je vysokoškolský profesor, doktor věd nebo popelář. Je to takový život v pohodě a v jednotě. Navíc tam, kde jsou lidi v plavkách, dámy většinou koukají, jak jsou oblečené jejich sokyně, jakou mají značku. To tady samozřejmě nehrozí,“ dodává Jiří Böhm s úsměvem.

Autor:

Nejčtenější

Mával jsem mačetou a uvěřil na vúdú, říká český dědic trůnu v Nigérii

Vymoci si v Nigérii postavení a reputaci nebylo snadné ani pro královského...

Tátou kluka z Bruntálu byl nigerijský král. Poprvé se viděli, když bylo Obonetu Ubamovi 15 let. Po otcově smrti se...

Chceme víc sexu, říkají muži i ženy. Milostný život je přitom na ústupu

Toužíme po něm, ale schází nám. Podle výzkumů nás moderní život připravuje o...

Užíváme si méně sexu. A schází nám. Přes padesát procent žen a více než šedesát procent mužů by ho rádo mělo častěji,...

Univerzita pro prostitutky i klauny. Bizarní školy lákají zástupy studentů

Kvalifikace se vyplatí pro práci prostitutek i klaunů, první vzdělává škola ve...

Bizarní, ale prosperující. Studovat můžete na klauny, vzdělávat se lze také v oboru prodejné lásky i v umění přípravy...

OBRAZEM: Tady všude jsem byla mrtvola. Britka fotí anti-selfie

Byl, byla jsem tady, říkají módní selfie. I tady jsem jakoby umírala, říkají...

Byl, byla jsem tady, říkají módní selfie. I tady jsem jakoby umírala, říkají anti-selfie britské umělkyně Stephanie...

VIDEO: Má smysl třídit i plechovky? Toto se s nimi děje

Reportér Matěj Smlsal si zkusil práci třídiče. Úkolem je vyhazovat vše, co není...

Ke klasickým kontejnerům na tříděný odpad se postupně přidávají i šedé. Do nich mají lidé házet kovové obaly, mimo jiné...

Další z rubriky

OBRAZEM: Tady všude jsem byla mrtvola. Britka fotí anti-selfie

Byl, byla jsem tady, říkají módní selfie. I tady jsem jakoby umírala, říkají...

Byl, byla jsem tady, říkají módní selfie. I tady jsem jakoby umírala, říkají anti-selfie britské umělkyně Stephanie...

Hrdinové beze zbraní. Pacifista vynesl zpod palby desítky raněných

Desmond Thomas Doss byl neukázněný voják. Zachránil však spoustu životů.

I když v ruce nikdy nedrželi zbraň, prokázali v bitevní vřavě tolik odvahy, že si vysloužili nejvyšší vojenská...

Ve válce o pštrosy bojovali jihoafričtí agenti i kovbojové z Ameriky

Pštrosí peří bylo cenným artiklem, Jižní Afrika si proto na něj chtěla udržet...

Byla to neskutečná mela. Na území francouzského Súdánu operovali dobrodruzi vyslaní jihoafrickou vládou a tamními...

Najdete na iDNES.cz