Klip poukazuje na to, že dopouští-li se násilí muž, vyvolá to v kolemjdoucích pobouření a často i reakci. Když je situace opačná, okolí je pasivní, či dokonce reaguje pobaveně.
O tom, jak je domácí násilí rozloženo podle pohlaví, vedou odborníci stále spory. Podle výzkumu týmu Murraye Strause, který cituje česká expertka Ludmila Čírtková, se k fyzické agresi uchylují muži i ženy přibližně stejně. A platí to i o agresi psychické, kde však mohou být častějšími viníky ženy. K sexuální agresi sahají jednoznačně častěji muži a dopouštějí se také více stalkingu.
Podle jiné studie se nejtěžší formy domácího násilí, takzvaného intimního terorismu, dopouští z 97 procent muži, ve zbývajících třech procentech ženy. Obecné párové násilí je rozloženo tak, že v 56 procentech jsou viníky muži a v 44 procentech ženy. K fyzickému útoku jako reakci na násilí sahají ve čtyřech procentech muži, v 96 procentech ženy. Ojedinělou formou domácího násilí je vzájemné, střídavé násilí, jehož se dopouštějí z poloviny muži a ženy.