Atlas zlatokopek: ženy, které zruinují vaše konto

aktualizováno 
Přísahá, že vás miluje a že jste nejlepší muž jejího života. Jenže od doby, co s ní chodíte, dostává vaše konto pořádně zabrat. Neustále něco potřebuje, považuje za samozřejmé, že jí kupujete spoustu dárků a platíte její výdaje. Zjistěte, zda se po vašem boku neusídlila některá ze zlatokopek.

Vaše partnerka je atraktivní, po čase si ale říkáte, zda s vámi není spíš kvůli vašemu kontu | foto: Profimedia.cz

Křehká panenka

Jde o něžnou ženu s plachým laním pohledem, která vlastně vůbec nic nepotřebuje. Alespoň to neustále tvrdí. Snaží se vzbudit skromný dojem a dojímá vás do té míry, že byste jí dali pětikorunu.

A tak si hrajete na samaritána a financujete jí kdeco. Vždy se nenápadně zmíní o tom, že neví, z čeho uhradí nájem, protože musela zaplatit rehabilitaci těžce nemocné babičce, ale neopomene dodat, že si nějak poradí a v nejhorším si půjčí. Vy jste však gentleman, takže jí peníze téměř vnutíte a máte dobrý pocit, že jste mohl pomoci.

Jenže uděláte-li si pro sebe rekapitulaci posledních měsíců vašeho vztahu, dospějete k poznání, že jí sponzorujete prakticky všechno.

Jak na ni: Určete si pro sebe hraniční částku, kterou jste do ní ochotni měsíčně investovat, a tu v žádném případě nepřekračujte. Vyjádřete politování nad jejím stavem a problémy a zkuste jí místo toho nabídnout jinou pomoc než finanční. Snadno si tak otestujete, jestli jsou styčným bodem vašeho vztahu skutečně peníze.

Reprezentativní společnice

Kdybyste si chtěli pořídit módní doplněk, nemohli byste zvolit lépe. Je krásná, vždy dokonale barevně sladěná, nenamalovaná nejde ani vynést odpadkový koš. Když s ní vyrazíte do společnosti, jste středem pozornosti a příslušníci obou pohlaví po vás střílí závistivými pohledy.

Až potud vám všechno vyhovuje.

Někdy vás ale napadne, že stejnou službu by vám prokázalo superluxusní auto a ještě byste něco ušetřili. Její udržovací náklady totiž dosahují astronomické výše. A ona vás nemá problém požádat, abyste jí sponzorovali další nákup dalších šatů, protože ví, že jste jejím vzhledem okouzleni a rádi se s ní pochlubíte.

Jak na ni: V první řadě se pokuste zjistit, zda představuje i jiné kvality než útlý pas a ňadra dmoucí. Pokud seznáte, že vám stojí za to ve vztahu pokračovat, i poté, co si odmyslíte její vzhled, začněte dělat patřičná opatření.

Vaše partnerka je atraktivní, po čase si ale říkáte, zda s vámi není spíš kvůli vašemu kontu

Zdůrazňujte, že vám mnohem víc záleží na osobnosti a že krásu považujete za podružný faktor. Až vás znovu požádá, abyste vytáhli peněženku a zaplatili už pátý pár kozaček, vysvětlete jí, že byste měli vztah postavit na méně povrchních věcech.

Nedokazujte jí, že už žádné další boty nepotřebuje, protože každá průměrně inteligentní žena vám během dvou minut vysvětlí, že zrovna tyhle jí k plnohodnotnému životu ještě chyběly.

Budete-li apelovat na tom, že skutečný vztah by měl stát na jiných základech, nebudete vypadat jako lakomec. Navíc se k tomu, že nejdůležitějším aspektem jeho života je kabát, dobrovolně přizná jen málokdo.

Bezstarostná bohémka

Je s ní zábava a nikdy se s ní nenudíte. Občas máte pocit, jako kdyby se na tomto světě ocitla omylem, protože s lehkostí ignoruje pravidla, zvyklosti i závazky.

Problém je v tom, že ona je ignoruje a vy na to doplácíte za ni.

Ona vymyslí třeskutě originální program na večer či víkend, ale zatáhnete ho vy, protože ona je nad materiální záležitosti zcela povznesena. Její kreativita je nepřekonatelná, takže nejrůznější dárky pro společné přátele mají vždy šmrnc, jen dělají průvan ve vaší peněžence.

Možná si ani sama neuvědomuje, kolik vás stojí peněz, protože je z vás vysává jaksi mimoděk.

Jak na ni: Vraťte ji tvrdě do reality a trvejte naprosto přízemně na tom, že si budete společné podniky a náklady hradit napůl. Na přiznání, že jí finančně nestačíte s dechem, není nic ponižujícího.

Jakmile se začne na výlohách podílet, velmi rychle z bohémského opojení vystřízliví a bude k vašim financím přistupovat odpovědněji.

Slečna roztržitá

Chtěla vás pozvat na večeři, aby se vám odvděčila za vaše předchozí tři pozvání, ale nějak se už přihodilo, že si zapomněla vybrat peníze, vybrala si jich málo nebo zapomněla doma celou peněženku, takže zase platíte vy.

Podnikne víkendovou dámskou jízdu, a když vám vrátí auto, je nádrž téměř prázdná. Samozřejmě v tom nebyl žádný špatný úmysl, ona je zkrátka jen roztržitá a na takové věci nemá hlavu. Je vám to trapné, takže natankujete za své a plná nádrž vydrží přesně týden, než vyrazí na návštěvu k rodičům.

A tak to jde pořád dokola s drobnými i velkými společnými nákupy, placením složenek, dovolené a tak dále.

Zvykla si na to, že ji o peníze neupomínáte, protože je vám to trapné, a spoléhá na to, že ji nepodezíráte ze záměrného jednání. Vždyť je zapomnětlivost a roztržitost přece lidská vlastnost, a v podstatě roztomilá.

Jak na ni: Buďte důslední a dejte jí najevo, že už nejste ochotni podobné excesy dál tolerovat.

"Zapomněla" natankovat? To je samozřejmě mrzuté, ale vy auto druhý den potřebujete a už skutečně nebudete mít čas dojet k pumpě, je tedy potřeba, aby tam dojela ona a hned. Nechala si doma kreditku a vy máte zrovna v košíku víkendový nákup, který měla platit? Smůla, vy tu svou také nemáte, ale nic se neděje, zajedete pro tu její domů a ona zatím počká s nákupem v supermarketu.

Vsaďte se, že po hodinovém popojíždění mezi regály, kde si není kam sednout, si příště rozmyslí, zda si na kreditku není lepší vzpomenout dřív než před pokladnou.

Autoři: ,

Nejčtenější

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

Milionový byznys s ledem: podnikatel ho vozil přes půl světa do Indie

Transportovat po moři led do Indie byla trefa, která panu Tudorovi vyšla.

Tropická vedra v koloniální Indii vyvolávala v Britech víc než jen stesk po domově. Za trochu osvěžujícího chladu nebo...

Další z rubriky

VIDEO: Pražský radní chodí bos. Bezdomovci mu z lítosti dávají boty

Lukáš si libuje, že sníh je měkoučký.

Mladíka bez bot odmítl ve Frýdku-Místku pustit řidič autobusu do vozu. Tato informace namíchla Lukáše Findeise. Radní...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz