Vyspal jsem se s kolegyní. Teď se v práci griluji zaživa

aktualizováno 
Vztahy na pracovišti jsou křehká věc. Jednou z nejlepších variant, jak vše, co se v práci snažíte vybudovat, vyhodit do vzduchu, je přitom vyspat se s kolegyní. Protože až na malé výjimky to znamená, že se to na vaší budoucnosti podepíše. A ne vždy příjemně.

Ta noc, kterou jste s ní strávili, byla neskutečně krásná, jenže následující dny v práci vám do hlavy nahnaly úplně jiné myšlenky. | foto: Profimedia.cz

Jste na firemním večírku a zábava je v plném proudu. Při jednom nenápadném rozhovoru se svou kolegyní najednou rozpoznáte vzájemné sympatie, které mezi vámi přeskakují, a přepadne vás neodolatelná touha strávit s ní jednu krásnou noc.

Teď se na chvíli zastavte a pokuste se myslet aspoň chvilku zase mozkem.

Možná vás totiž čeká příjemná noc, na niž budete dlouho vzpomínat, možná se ale chystáte přidělat si spoustu problémů.

Následující příběhy trampoty, k nimž může spontánní sex s kolegyní vést, ilustrují, neschází ale mezi nimi samozřejmě ani ten, který skončil přímo happy endem.

1. Proč se mnou spala, když jsem jí lhostejný?

Nevinný flirt končící sexuální epizodkou dokáže překvapit. Jedna noc ve vás může zažehnout vášeň, která vás nakonec zcela pohltí. A pokud není opětovaná, může nadělat opravdu velké problémy.

Takový případ se stal Davidovi. "Věděl jsem, že má přítele a že od našeho zážitku nemůžu nic očekávat, ale něco ve mně po ní toužilo pořád."

Rozhodl se, že se s kolegyní sejde a situaci jí vysvětlí. "Bohužel byla pevně přesvědčená svého přítele neopustit. Dokonce se mu k té aférce sama přiznala."

Hm, v práci bych si jí skoro ani nevšiml, tady na večírku se ale změnila v sexy jezinku...

V takovém případě pak už záleží na tom, jak moc dokážete být nad věcí. Podle psycholožky Petry Brázdové je to jen a jen na vás.

"Nevyvážené vztahy, kdy se očekávání partnerů neshodují, představují vždy značný problém. Pokud jeden z páru do vztahu investuje city, které nejsou opětovány, záleží obvykle na jeho osobní vyzrálosti, zda a jak se dokáže s danou situací vypořádat. Někteří jedinci odmítnutí prostě nevěří."

David bohužel svoji situaci nezvládnul. "Čím víc tvrdila, že to nemyslela vážně, tím víc jsem tomu propadal."

Jeho vášeň a vzpomínky na krásnou noc ho začaly pronásledovat na každém kroku. "Nevím, kdy se to stalo, ale pomalu jsem ji začal nenávidět. Když jsem jí byl lhostejný, proč se mnou spala?"

David nakonec musel z práce odejít. Čím dál tím víc si totiž začal uvědomovat, že situaci není schopný zvládnout. "Trvalo půl roku, než jsem to zpracoval. Teď už samozřejmě dokážu pochopit, proč to takhle dopadlo."

Podle psycholožky to bylo nakonec nejlepší řešení: "Pro obě strany je dobré alespoň dočasné přerušení kontaktu."

2. To zase byla noc...

Jednou z lepších možností je, když se ráno probudíte, podíváte se vedle sebe a všechno, co se stalo, hodíte za hlavu.

Tomášovi z realitní kanceláře to jedno takové probuzení připomnělo: "Když jsem se vzbudil a viděl vedle sebe její tvář, okamžitě se mi vybavil celý večer. Čekal jsem s úzkostí, než se vzbudí, ale ona pak jen řekla: ´Bylo to dobrý. Ale zapomeneme na to.´"

Vypadli jste z práce, něco vypili, teď už je jen krůček k tomu, aby přišel na řadu spontánní sexuální úlet

Podobný příběh se stal i Michalovi, který pracuje v jednom internetovém magazínu. "U nás v práci byla vždy trochu volnější atmosféra. Mohl jsem to utajit, ale kolegům jsem to na sebe nakonec prásknul."

A došlo k tomu, co logicky hrozilo: kdykoli se s dotyčnou slečnou Michal na pracovišti potkal, aby na sebe vzájemně vrhli trapné pohledy, byli v hledáčku bavících se informovaných kolegů.

"Ty k... se smáli vždycky, když jsem kolem ní prošel. Sedl jsem s ní potom na kafe a pak jsme se tomu zasmáli oba dva." Ano, nadhled vítězí i nad posměváčky.

3. Vaše kolegyně měla ctitele – a ten vám nikdy neodpustí

Pokud se rozhodnete flirtovat, měli byste mít dobrý přehled o vztazích na pracovišti. Neznalost se vám totiž nemusí vyplatit.

Pokud vaše vyvolená kolegyně měla (nebo má) na pracovišti vážného ctitele a on se o vašem úletu dozví, můžete se dočkat všeho. Třicetiletý Jakub měl tu smůlu, že jeho konkurent pro něj neměl pražádné pochopení.

Ještě teď nad vším Jakub kroutí hlavou.

"Po tom večírku, kdy jsem s Anetou skončil na hotelu, se asi týden nic nedělo. Pak se ale na mě začaly objevovat stížnosti. Na mou motivaci, dochvilnost, na cigaretové pauzy.

Nejdřív jsem to nechápal, nikdy jsem neměl žádný problém. Skončilo to ale tak, že jsem se před  šéfem obhajoval dvakrát v týdnu.

Když jsem si nevěřícně postěžoval kolegovi, zasmál se a večer mi u piva vysvětlil, jak jsem se do trablů dostal. Mou hotelovou milenku si totiž už dávno vyhlídnul jiný kolega, kterého jsem pomalu ani neznal.

Bohužel, měl blízko k vedení a dokázal jim tam namluvit strašné nesmysly. Nakonec jsem si to s ním vyříkal, ale stálo mě to dvě napomenutí a čtvrtletní prémie. A to mi přijde fakt dost za jednu noc."


4. Pohádka jedné noci... a tisíce dalších, které následovaly

Z jedné noci se ale může vyvinout krásný románek, který může přerůst i do partnerského vztahu.

Podle psycholožky Petry Brázdové tomu může vaše pracovní prostředí napomáhat: "Na pracovišti se většinou potkávají lidé z podobných sociálních vrstev, se stejnými zájmy i okruhem známých. I když se vám možná jeví pracovní románek jako předem ztracená záležitost, úspěšných vztahů na pracovišti vzniká celá řada."

Firemní pařby vým vždycky připadaly nudné, tahle ale vybočila z řady

Pavlovi a Pavle se jejich flirt s postelovým vyvrcholením proměnil ve velice nepříjemnou událost, ale později je dovedl až před svatební oltář.

"Když jsem zjistila, že jsem těhotná, propadla jsem depresi. Pavlovi jsem to nejdřív vůbec nechtěla říct, ale pak jsem si řekla, že má právo vědět, co se stalo. To, jak tu situaci začal řešit, mě nakonec přesvědčilo, že je to ten pravý."

Pavel se totiž po prvním šoku oklepal a nabídl Pavle řešení. "Řekl jsem jí, že pokud si dítě nechá, zabezpečím ji."

A čím víc času spolu trávili, tím víc se sblížili, takže se po dvou letech rozhodli pro manželství. "Teď máme druhé dítě a našeho úletu vůbec nelitujeme," končí Pavel příběh se šťastným koncem.

5. Jeden krok - a jste ve válce

Tím, že se s někým vyspíte, dáváte svému okolí výrazně najevo, na čí straně jsou vaše sympatie – a to je pro vaše kolegy důležitá informace.

Co konkrétně to znamená, popisuje Honza z jedné obchodní společnosti. "Vždy jsem se snažil být v práci neutrální. S kolegy jsem si nevytvářel žádné osobní vztahy, všechno bylo jen v pracovním rámci."

"Jenže na jednom veletrhu jsme s kolegyní trochu popíjeli, oběma nám to sedlo, tak jsme nakonec skončili v jejím hotelovém pokoji. Ráno mi vyprávěla o nějakých problémech, hádkách, které má v práci. Nechápal jsem to. Vždy jsem si myslel, že osobní věci by v práci měly jít stranou."

Honza se ale brzy přesvědčil o tom, co znamená být spojencem v kancelářské válce.

"Nemůžu říct, že by mi její nepřátelé vyloženě škodili, ale jejich neochota se mnou spolupracovat mi najednou přidělala spousty práce. Bylo to dost nenápadné, ale čím víc jsem si toho všímal, tím víc jsem chápal, co za tím stojí: byl jsem automaticky přiřazen k jedné z bojujících stran."

Bože, že jsem si s ní něco začínal!

Dnes už se tomu ale směje a dodává: "Tenkrát jsem byl mladý zajíc. Teď bych jim to zkrátka oplatil."

6. Šéf a podřízená

Na skutečně velké potíže si zakládáte, pokud je žena, s níž se chystáte strávit milostné chvíle, vaší podřízenou, nebo dokonce vaší šéfovou.

Před takovou variantou varuje i Petra Brázdová: "Milostný vztah, v němž figuruje rovina nadřízený - podřízený, je vždy problematický. Hned od začátku je nutné striktně vymezit hranice a nastavit pravidla, podle kterých se budou oba vaše vztahy odvíjet."

Samozřejmě, můžete všemu nechat přirozený vývoj. Pak ale můžete dopadnout jako Richard, který pracuje jako ředitel jedné marketingové společnosti.

"Nechtěl jsem, jako její šéf jsem si to nemohl dovolit, ale začal jsem té holce stranit. Dával jsem jí lehčí úkoly, nezatěžoval jsem ji. Jenže pak šla její produktivita dolů a ona toho začala využívat. Všímal si toho kdekdo, ale měl jsem svázané ruce. Zavolal jsem si ji na pohovor, nejdřív dělala, že neví, o co jde, pak mi ale začala vyhrožovat."

Richard si začal uvědomovat, že udělal obrovskou chybu, do dnešních dnů ale neví, jak by měl situaci vyřešit. "Už to trvá půl roku, ale prostě nevím, co dělat." Richardovo peklo tak prozatím trvá.

Řešení však podle psycholožky existuje. "Je nutné oddělit osobní rovinu od profesní. Pokud toho nejste schopni oba dva, otevírá se celá škála potenciálních problémů. Trvejte proto na tom, že v zaměstnání se řeší pouze profesní záležitosti, a stejně tak nepřenášejte problémy ze zaměstnání do svého osobního života. Jedná se zkrátka o dva zcela oddělené světy, mezi nimiž musíte oba dva striktně rozlišovat."

Autoři: ,

Nejčtenější

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Digisexuálům stačí k milování roboti. Bude jich stále víc, míní experti

Konstruktér Sergi Santos a jeho sexuální robotka Samantha. Prý má ráda, když jí...

Netouží po sexu s lidskými bytostmi, přitahují je roboti a robotky. Jejich řady rostou a odborníci jen konstatují, že...

Sexuální fantazie: sny o skupinovém sexu přicházejí až s věkem

Mezi mužskými a ženskými fantaziemi není tak velký rozdíl, jak tvrdí...

Nejde jen o pohlaví. Roli hraje i věk, vztah k víře, politická orientace. To vše souvisí s našimi sexuálními...

Najdete na iDNES.cz