Vysokoškoláci onanují častěji aneb co ještě nevíte o masturbaci

aktualizováno 
Muži ji provozují dříve a častěji než ženy a na rozdíl od nich jim v tom nezabrání ani špatný zdravotní stav. Může vás zachránit před rakovinou prostaty i zbavit syndromu neklidných nohou, po padesátce vás ale přestane bavit. Představujeme vám fakta, která o masturbaci možná ještě neznáte.

Nejenže už dnes zbavila medicína masturbaci vizitky "škodlivé", některé výzkumy jí přisuzují dokonce i kladný vliv na fyzické zdraví. | foto: Profimedia.cz

Oblíbené rčení tvrdí, že 98 procent lidí onanuje a zbývající dvě procenta lžou. Jenže i když je masturbace hned po klasické souloži druhým nejčastějším sexuálním aktem, věnuje se jí pravidelně mnohem méně lidí, než byste možná tušili. Podle výzkumu z roku 2009, provedeného na University of Chicago a zveřejněného v Journal of Sex and Marital Therapy, pravidelně masturbuje jen osmatřicet procent žen a jednašedesát procent mužů. Pánové přitom začínají podle autorů výzkumu onanovat v pubertě a frekvence jejich masturbace dramaticky klesá po padesátém roce života.

Víc onanují lidé s vysokým vzděláním, ti, kteří začali sexuálně žít brzo, a ti, kteří vystřídali větší množství partnerů. Naopak méně masturbují ti, kteří byli vychováni ve věřících rodinách. Zatímco u žen špatný zdravotní stav snižuje i chuť na masturbaci, muži se takovým detailem nedají odradit. Podle citovaného výzkumu se masturbaci ve srovnání s černochy či obyvateli Asie mnohem nadšeněji věnují běloši.

Dospívající chlapci začínají s masturbací mnohem dřív než dívky a onanují také výrazně častěji. Tvrdí to alespoň výzkum z letošního roku, jehož výsledky citoval Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine. Podle něj masturbuje polovina dospívajících chlapců minimálně dvakrát týdně, zatímco stejnou frekvenci masturbace má jen 23 procent dívek.

Pomůže prostatě i neklidným nohám

Zatímco ještě v roce 1712 tvrdilo dílo Onania, že mužská masturbace vede k chorobám a ztrátě semene, v současné době odborníci masturbaci blahořečí kvůli jejím zdravotním pozitivům. Podle výzkumu z roku 2007, jehož výsledky byly prezentované v magazínu Sexual and Relationship Therapy, zlepšuje masturbace mužský imunitní systém a slouží jako prevence zánětů prostaty. Vzhledem k tomu, že se při onanování uvolňují endorfiny, působí pozitivně na náladu a redukuje stres. Mimo to zlepšuje spánek.

Podle studie z roku 2003, kterou citovala agentura BBC, navíc pravidelná masturbace výrazně redukuje riziko rakoviny prostaty. Rakovinotvorné buňky se totiž údajně mohou mnohem lépe usazovat v prostatě, která není pravidelně "proplachována" ejakulací. Ani klasická soulož prý není z preventivního hlediska tak vhodná jako masturbace, protože při ní hrozí přenos chorob a infekcí, které mohou riziko vzniku rakoviny naopak ještě zvýšit. Nejúčinnější je prý pravidelná masturbace mezi dvacátým a padesátým rokem. Muži, kteří ejakulují při masturbaci minimálně pětkrát týdně, mají mít třikrát nižší riziko, že je v pozdějším věku tento typ rakoviny postihne. Ke stejnému závěru dospěli následně, v roce 2008, i odborníci z Cancer Council of Victoria.

A když už jsme u zdravotních dopadů masturbace: netrpíte náhodou syndromem neklidných nohou (tj. nutkáním neustále si nohou poklepávat)? Pokud ano, mohla by vám ulevit právě masturbace. Tvrdí to alespoň výzkum, jehož výsledky prezentoval magazín British Journal of Urology International.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

Chlapi nejsou snadná kořist, říká domina a striptérka Majkelína

Majkelina

Je striptérkou, jako rázná domina má sadomasochistický projekt, se svou přítelkyní vystupuje jako bondage modelka. Pro...

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

Digisexuálům stačí k milování roboti. Bude jich stále víc, míní experti

Konstruktér Sergi Santos a jeho sexuální robotka Samantha. Prý má ráda, když jí...

Netouží po sexu s lidskými bytostmi, přitahují je roboti a robotky. Jejich řady rostou a odborníci jen konstatují, že...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz