Sex mezi kamarády: konec přátelství?

  8:00aktualizováno  8:00
Chodíte s ní pařit, víte o sobě první poslední, vypili jste spolu litry alkoholu a zdá se, že by si stejně jako vy nechala říct na sexuální pokračování vašeho kamarádství. Vydrží váš přátelský vztah sexuální románek, nebo si máte raději nechat zajít chuť?

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit | foto: Profimedia.cz

Sex mezi kamarády je na jednu stranu velmi lákavý, protože víte, že máte hodně společného a spojuje vás mnoho věcí. Na druhou stranu se může jednat o reálné ohrožení vašeho přátelského vztahu.

Víte, na co si dát pozor, pokud se rozhodnete překročit tenkou hranici mezi přátelstvím a erotikou?

Rozdílná očekávání

Jedním z hlavních problémů, které mohou při sexuálním vztahu mezi přáteli nastat, jsou rozdílná očekávání. Jen málokdy totiž oba od vztahu očekáváte stejné věci.

Obvykle se jeden z partnerů mnohem víc citově angažuje a očekává od vztahu dlouhodobější horizont, zatímco druhý ho bere pouze jako sexuální povyražení. Pokud nejsou city jednoho z partnerů opětované, může být střet velmi bolestivý a nepříjemný.

Do hry vstupují totiž i další komplikace ve formě žárlivosti a podobně. Oddělit sex od citů je velmi obtížné, a pokud si nejste jisti, že to dokážete, raději se do žádného románku nevrhejte.         

"Jakmile se do sexuálního románku pustíte, v žádném případě byste neměli mít ke své partnerce majetnické pocity," varuje psycholožka Zdena Dušková.

"Mějte na paměti, že váš vztah je volný, bez závazků a odpovědnosti. Vaše kamarádka vám není ničím povinnována a může kdykoli trávit čas s někým jiným nebo kdykoli navázat nový vztah. Rozhodně bych takový typ vztahů nedoporučovala lidem, kteří o sobě vědí, že jsou žárliví a vyžadují značnou pozornost partnera."

Konec přátelství

Pokud se rozhodnete posunout váš přátelský vztah do erotické roviny, buďte připraveni na nejhorší vztah, kdy sex zlomí vašemu kamarádství vaz. Možná, že jeden druhého zklamete do té míry, že nebudete schopni spolu dál kamarádit. Zároveň se psychicky připravte na to, že to je nejpravděpodobnější konec vašeho románku.

Jakmile spolu začnete spát, velmi pravděpodobně už nikdy nebudete tak dobrými přáteli a váš vztah to definitivně poznamená.

"Uvědomte si, že krok od kamarádství k sexu je vždy rychlejší, snažší a jednodušší než krok od sexu ke kamarádství."

Pokud o její přátelství stojíte víc než o ložnicové číslo a přitom se navzájem přitahujete, vyhýbejte se vědomě rizikovým situacím, které k sexu vyloženě svádějí. Neopíjejte se společně, akce absolvujte dohromady s dalšími přáteli a minimalizujte čas, který trávíte o samotě.

Problémy s budoucími vztahy

Sex s kamarádkou může navíc ovlivnit i vaše budoucí vztahy. Pokud se vaše partnerka, s níž budete mít vážný vztah, dozví, že jste si užíval s kamarádkou, zcela logicky bude žárlit na všechny vaše ostatní kamarádky. Podle hesla: co udělal jednou, udělá kdykoli znovu, si nikdy nebude jistá a bude podezíravě pozorovat všechny kamarádky, které se kolem vás jen mihnou.

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit

"Ačkoli happy end je v případě sexu mezi kamarády spíše výjimečný, samozřejmě se čas od času vyskytne," říká psycholožka.

"Pokud se však stane, že oba dva začnete pociťovat shodnou touhu, aby vaše sexuální aférka přerostla v trvalý vztah, máte nejlepší předpoklady pro to, abyste spolu vydrželi. Vzhledem k tomu, že jste spolu původně kamarádili, lze očekávat, že máte mnoho společného – a vztah lze potom vybudovat na mnohem hlubších základech a porozumění."

Tipy pro sex s kamarádkou

Následující tipy vám pomohou udržet sexuální vztah s kamarádkou v patřičných mezích:

1. Ujasněte si, co skutečně chcete: Dejte si čas a popřemýšlejte o tom, co od této epizody každý z vás očekává.

2. Vyberte si chytře: Spěte jen s kamarádkou, která hledá stejné věci jako vy. To znamená vybrat si ze svých kamarádek tu, která si chce skutečně jen zpestřit svůj sexuální život.

3. Stanovte pravidla: Každý vztah potřebuje pravidla a zejména ten váš, který balancuje na hraně. Domluvte se na tom, jaké závazky vůči sobě máte a nemáte.

4. Dodržujte je: Je možné, že to jednomu z vás začne přerůstat přes hlavu a začne si od toho slibovat něco víc. Nezapomeňte však, že pravidla mohou být změněna pouze v případě, že s tím souhlasíte oba.

5. Vycouvejte: Vztahy mezi kamarády mají obvykle krátký život, ale pokud nabudete dojmu, že se to vaší partnerce vymyká z rukou, rychle vycouvejte. Průběh je v takovém případě velmi rychlý a brzo by mohlo být na zařazení "zpátečky" příliš pozdě.

Autoři:

Nejčtenější

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Ženy z ostrova Sprogo: provinily se sexualitou a společnost je ztrestala

Zařízení Christiana Kellera nepotřebovalo mříže, z ostrova se kvůli...

Tato instituce byla něčím mezi vězením a nemocnicí. A též výrazem touhy udržet dánskou populaci čistou. Na ostrově...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

VIDEA ROKU: Paruky na vaginy, nahá kráska ve sněhu i sebevražedný skok

Videa roku: modelky s parukami na vagině i sebevražda skokem ze stezky

Nejen nahá kráska ve sněhu, ale i modelky zakrývající si intimní partie parukami. Právě tato videa váz zaujala v roce...

Najdete na iDNES.cz