Nejpotrhlejší výzkumy o sexu a vztazích

aktualizováno 
Teplé ponožky zajistí vaší milence orgasmus, orální sex působí jako antidepresivum a to, zda žena dosáhne orgasmu, se dá odvodit z její chůze. Pokochejte se výsledky bizarních výzkumů z oblasti sexu a vztahů.

Nad tématy některých vědeckých výzkumů se automaticky povytahuje obočí. | foto: Profimedia.cz

Letos vědci slavně zjistili, že ty páry, které jsou při sexu hlasití, prožívají mnohem lepší sex. Ženy jsou při sexu hlasitější než muži a větší zážitek si ze sexu s hlasitou milenkou odnesete i vy, protože její sténání a výkřiky budete vnímat jako ocenění vašeho úsilí. Ženy to přitom kupodivu zřejmě tuší, protože většina z nich používá zvukové projevy při sexu jako metodu, jak přivést muže k vyvrcholení.

Velmi "překvapivé" je i zjištění, k němuž se dopracovali vědci z Brunel University. Po zkoumání devíti stovek respondentů shledali, že muži jsou náhodnému sexuálnímu románku mnohem více nakloněni než ženy. Prý je to proto, že muži mají silnější sexuální touhu než ženy a sex mají skutečně rádi.

Podobný "průlom" v chápání lidské sexuality se podařil odborníkům z univerzity v Michiganu, kteří zase zjistili, že čím vyšší je hladina testosteronu, tím častější je masturbace. Z čehož vyplývá, že muži mají rádi nejen sex, ale i masturbaci.

Orálním sexem proti depresi

Odmítá vám vaše partnerka poskytovat orální sex? Potom ji briskně seznamte s výsledky loňského výzkumu, který tvrdí, že orální sex bez kondomu prospívá duševnímu i tělesnému zdraví žen. Autoři hodnotného výzkumu tvrdí, že je to kvůli obsahu hormonů ve vašem spermatu. Při orálním sexu zkonzumuje vaše milenka estrogen, oxytocin, prolaktin a serotonin. V důsledku toho příznivkyně orálního sexu údajně trpí méně často depresí.

Podle jiného bizarního výzkumu z roku 2011 se ale vyplatí nejprve prozkoumat, jaký má vaše potenciální milenka tvar rtů. Právě na něm totiž podle vědců závisí, jak si bude užívat sexu a jestli se jí podaří dosáhnout orgasmu. Ženy s výrazně "vykrojeným" horním rtem údajně dosahují dvanáctkrát častěji vyvrcholení při sexu.

Pokud má vaše milenka s dosažením orgasmu potíže, nizozemští vědci tvrdí, že to vyřešíte, když jí natáhnete ponožky. Z žen, které měly při sexu ponožky, a měly tedy nohy v teple, prý dosáhlo bez problémů orgasmu celých osmdesát procent - oproti pouhým padesáti procentům, která uspěly bez ponožek. Pocit pohodlí a klidu, který je s teplými ponožkami spojen, prý totiž vyřadí z provozu amygdalu, která zodpovídá za pocit strachu a úzkosti, čímž se zvýší pravděpodobnost orgasmu.

Mimochodem, nebyl to jediný kreativní výzkum z autorské dílny nizozemských badatelů, stejný tým zjistil, že když máte ucpaný nos a zhoršený čich (například při alergii), máte menší chuť na sex. Zjednodušeně řečeno, nejste totiž schopni zachytit pachové signály, které vysílá ta dlouhonohá brunetka z recepce.

Tlustí s dlouhými prsty

Svérázným směrem se vydávají i vědci v Belgii. Ti zase pro změnu zjistili, že se dá schopnost ženy dosáhnout orgasmu odvodit z její chůze. Čím energetičtěji a svižněji kráčí, tím větší je pravděpodobnost, že s vámi dosáhne vyvrcholení.

Jestliže si zakládáte na svých postelových výkonech, příliš vás asi nepotěší výsledky výzkumu z roku 2011. Ten tvrdí, že většina žen myslí častěji na jídlo než na sex. O rok později zase pro změnu vědci zjistili, že skoro šedesát procent žen se raději vzdá sexu než internetu.

Na závěr však přece jen dobrá zpráva. Nepatříte-li mezi vyhlášené playboye, nevadí to. Vědci totiž tvrdí, že krásné ženy si stejně nejraději berou ošklivé muže, protože pak jsou v manželství šťastnější a spokojenější. Trápit se nemusíte ani s kilogramy navíc, protože podle výzkumu z roku 2010 vydrží tlustí muži v posteli déle a nemusí se trápit předčasnou ejakulací. Podle švýcarských odborníků  zase v podstatě stačí, když máte prsteníček na pravé ruce delší než ukazováček – ženy z vás prý budou šílet.

Autor:

Nejčtenější

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Trendy v sexu pro rok 2019: nemonogamní vztahy, technologie a hodně debat

Sexuální život otevírá, alespoň podle prognózy, náruč vztahům, které zahrnují...

Společnost se pohybuje, stereotypy a diktáty se rozpadají, rostou možnosti svobodné volby, lidskými vztahy stále víc...

Nejen tělesné ukojení. Náhodný sex může uspokojit i city, říká věda

Ani povyražením na jednu noc nemusí scházet city, tvrdí provokativní studie.

Má punc citově vyprázdněného, ryze tělesného nočního dobrodružství. Jenže takové vylíčení příležitostného sexu je...

Najdete na iDNES.cz