Co zaujme její libido: vůně toneru či uklizený byt

aktualizováno 
Zapomeňte na konvenční metody, na večeře při svíčkách, elegantní oblek, parfémy a tanec. Libido ženy oslovíte, když budete vonět po benzinu či inkoustu z tiskárny. Nebo když s elánem přistupujete k domácím pracím.

Čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu | foto: Profimedia.cz

Před schůzkou zajeďte k benzince

Kolínskou nebo parfém vynechejte. Pokud hledáte vůni, která se stane magnetem pro ženské libido, jděte k benzinové pumpě, do dílny či kanceláře. Skutečně, nedávný britský průzkum zjistil, že ženy na mužích přitahuje vůně barvy, benzinu či toneru do tiskárny.

Jisté zvláštní vůně a pachy v nás mohou vyvolávat milé vzpomínky, a díky nim se cítíme uvolněnější, vysvětlila serveru express.co.uk expertka na vztahy Simone Bienne. A nechává jen na naší fantazii, abychom si představili, jaké romantické chvilky se mohou partnerce vybavit ve spojení s výměnou inkoustu v tiskárně.

Mimochodem, ani muži netrpí fádními preferencemi, pokud jde o vůni. Kromě vůně pleťové vody v nich vyvolá smyslné pocity například vůně pečeného masa.

Ukliďte dům, udělejte nákup, uvařte

Domácí práce mají možná renomé zabijáka libida, studie publikovaná na podzim roku 2009 v Journal of Family Issues však tvrdí, že si se sexem naopak rýmují: čím víc se věnujete vaření, mytí nádobí, žehlení, nakupování či úklidu, tím častější sex vás pravděpodobně čeká. A platí to pro jak pro ženy, tak pro muže.

"Očekávali jsme, že čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu," uvedla Constance Gagerová z oddělení rodinných a dětských studií na Montclair State University. "Překvapivé bylo, že větší čas strávený domácími pracemi byl spojen s častějším sexem jak v případě mužů, tak žen."

Co je na vysávání či utírání prachu tak afrodiziakálního? Nic, podle ankety, kterou dělal v souvislosti s výzkumem list The Wall Street Journal, jde spíš o to, že společné vykonávání domácích prací je signálem o ochotě investovat dohromady do zájmů i povinností, symbolem oddanosti rodině. "Možná to páru připomíná, proč jsou spolu," myslí si Julie Danisová z Chicaga.

Vědci mají ještě jiné vysvětlení. Domácím pracím se podle Gagerové nevyhýbají aktivní lidé, kteří se s gustem vypořádávají s každodenními povinnostmi, vášnivě si však umějí užívat i radostí života, včetně těch sexuálních.

Díky deníku zůstane partnerka "naladěná"

Vyzvěte partnerku, aby si zapisovala věci, situace a podněty, které v ní vyvolávají sexy pocity, a podělila se o ně s vámi. "To ji každý den upomene na její sexualitu, zatímco jinak mají lidé zaneprázdnění tisíci všedními věcmi tendenci na ni zapomínat a jakoby ji odkládat stranou," říká Calee Spinney z centra na podporu sexuálního zdraví Indiana University.

Na vás pak je, abyste znalosti o tom, co vaši přítelkyni naladí na erotickou strunu, citlivě využil.

Chřest a ti druzí

Obrátit se však můžete i na přírodní pomocníky. Chřest například obsahuje množství kyseliny listové, která pomáhá zvyšovat produkci histaminu, na němž je libido víc než závislé.

Nelhaly ani dohady o afrodiziakálních účincích čokolády. Pět let stará studie magazínu Journal of Sexual Medicine totiž potvrdila, že ženy, které si ji vychutnávají každý den, mají větší libido než ty, které se jí vyhýbají. Důvod? Tmavá čokoláda totiž obsahuje jak serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu, tak phenylethylamin, který navozuje stav zamilovanosti.

Koneckonců, dopřát si můžete i vy. Například účinky zázvoru jsou známy už celá staletí, svým milencům ho servírovala, jak připomíná server AlterNet.org, například luxusní bordelmamá a milenka krále Ludvíka XV. Madame du Barry. Podle lékařských studií to nebylo nadarmo, zázvor totiž povzbuzuje oběh krve a zvyšuje tak její přítok do mužských i ženských pohlavních orgánů.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vyzývavá krása. Nejhezčí MOgirl roku 2018 volte do konce ledna

Zvolte MOgirl, která vás okouzlila v roce 2018

Je mezi nimi striptérka i zdravotní sestra, jsou extrovertní i samotářské, v mnoha ohledech však především své. Slečny...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Extrémní gastronomie: nejdražší mořské okurky přijdou na 3 500 dolarů

Mořská okurka Apostichopus japonicus láká nejvíc.

Nevalná chuť, bizarní vzhled a ještě k tomu připočtěte fakt, že dýchají svým konečníkem. Přesto stojí stovky dolarů....

Vyhazovače dělám občas dál, adrenalin neškodí, říká MMA bojovník Martínek

Neporažený MMA fighter Michal Blackbeard Martínek

V zápasech organizace Oktagon je neporaženým šampionem těžké váhy. Začínal docela odzdola, místo rehabilitace...

Další z rubriky

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Nejen tělesné ukojení. Náhodný sex může uspokojit i city, říká věda

Ani povyražením na jednu noc nemusí scházet city, tvrdí provokativní studie.

Má punc citově vyprázdněného, ryze tělesného nočního dobrodružství. Jenže takové vylíčení příležitostného sexu je...

Najdete na iDNES.cz