Její příběh se dá nahlížet mnoha způsoby. Jako neuvěřitelná cesta z nočních podniků a titulek hambatých magazínů k byznysu, který roztáčí desítky milionů dolarů. Jako neskutečné putování slečny, co se živí především svými velkými ňadry, k dámě, která pracuje hlavou, na terénu nejmodernějších technologií, inovací a abstraktního myšlení.
Rovněž jako prolínání starého a nového. Infrastrukturou svého byznysu byla na špici, pro svou erotickou stránku, později nejen pro ni, vytvářela nejlepší software své doby. Na placení po netu, e-mailové systémy. Jeho obsahem se však hlásila k té nejvíc soft podobě softcore erotiky. Ňadra, především velká, a oddaný zájem fanoušků o konkrétní modelky, to byla poznávací znamení webu Danni’s Hard Drive. Jak nostalgicky dnes působí!
Velká prsa jako předurčení
Narodila se v Kalifornii v roce 1968, nedokončila střední školu – a začala se živit jako striptérka. Neexistuje snad výřečnější, platnější doklad objektifikace ženského těla než dospívání slečny Ashe. Když bude později odpovídat na dotaz, zda je exhibicionistka, nejprve přitaká. Pak se však zamyslí a dovolí si hlubší a upřímnější komentář. „Tak docela pravda to však není,“ usoudí, „částí důvodu toho všeho je, že mi hodně brzy, v útlém věku, narostla velká prsa. A prsa jsou velmi sexualizovanou věcí. V raném věku se mi dostávalo spousty sexualizované pozornosti.“
Co to znamenalo? Měla za to, že když bude dělat striptýz, prostě to vše akceptuje, pravidla oné kulturní patriarchální hry přijme. Vyloží karty na stůl a bude hrát.
A hrála úspěšně, i když se musela držet právě onoho stereotypu objektifikace. Jako erotická modelka vstoupila na stránky časopisů, vystupovala v softcore pornofilmech. Poté postoupila do vyšší kategorie. Vybudovala si kredit, jméno, které táhlo. Stala se hlavní hvězdou, jezdila na šňůrách z města do města, po nočních klubech, kam návštěvníci docházeli právě za ní. Byla hlavní položkou programu.
Neznamenalo to, že by to bylo bezpečné zaměstnání. „Měla jsem řadu skutečně strašných zkušeností,“ přiznala Ashe pro server Frontline. Patřila mezi ně například ta z Floridy. Manažer podniku, v němž měla tancovat oblečená, protože klub neměl povolení na svlečená vystoupení, ji přinutil k show nahoře bez a prodeji jejích softcore videí. Poslechla, byla zatčena, dostala pokutu, klub ji nechal na holičkách.
„Z těch všech zkušeností se zrodila myšlenka, že bych se měla pohnout z místa,“ líčila. Věděla dokonce, kam směřovat. Rozhodla se stát počítačovou programátorkou. Nebyl to plán ze škatulky „z ničeho nic“. Už dlouho měla osobní počítač, používala ho pro komunikaci s fanoušky, bavilo ji to, zajímalo. Zapsala se do kurzu.
Tak začala cesta, která z ní udělala podle odbornice na internetovou technologii Becky Holtové jednu z nejvýznamnějších byznysmenek naší doby.