Hráč PokerStars Pro Martin Hrubý odpovídá na naše otázky

aktualizováno  – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Loni to byl Jan Škampa, letošní Martin Hrubý. Kdyby se měla vyhlašovat anketa o českého hráče roku, byl by Hrubý žhavým aspirantem na vítězství. Jediný český hráč patřící do elitního klubu pokerových profíků PokerStars Pro nedávno prokázal svoje kvality druhým místem na turnaji ze série EPT ve Vídni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Martin Hrubý na WSOP | foto: PokerStars.cz

Cesta Hrubého k pokeru začala už v roce 2000, kdy objevil pokerovou hernu PokerStars, která odedávna patřila k průkopníkům v oblasti online pokeru. Trvalo to sedm let, než se v současnosti jeden z nejlepších českých hráčů pokeru dočkal prvního opravdu významného úspěchu a začal se pokeru věnovat profesionálně.

Oním prvním zářezem bylo 6.místo v dodnes velmi populárním nedělním turnaji Sunday Million, za které Hrubý inkasoval $30 530 dolarů. Následovalo další skvělé umístění, tentokrát pátá příčka v Sunday Warm-Up turnaji a dalších $24 252 dolarů.

Prosadit se Hrubý dokázal i na početné řadě živých turnajů. Zprvu triumfoval na těch menších v Nove Gorici a Praze, ale prokázat se může i dvěma ITM (in the money) umístěními na WSOP, 150.místě na PokerStars Carribean Adventure nebo 22.místem z EPT Grand Finále v Monte Carlu z roku 2009.

Doposud největším úspěchem v "Martyho" pokerové kariéře bylo samozřejmě 2.místo na říjnovém turnaji EPT ve Vídni, kde se dokázal z pozice shortstacka senzačně probojovat až do heads-upu, kde nešťastně podlehl skvěle hrajícímu německému hráči Michaelovi Eilerovi.

Na prvním místě ještě jednou velká gratulace k druhému místu na EPT ve Vídni. Podle zpráv přímo z Vídně to vypadalo, že jsi měl relativně snadnou cestu až na final table. Bylo to opravdu tak jednoduché?
Jednoduché to určitě nebylo, ale musím uznat, že průběh byl až do čtvrtého dne víceméně hladký. Na co jsem sáhl, to se mi dařilo, hlavně kombinace 6-7, ta se mi osvědčila hned na začátku. Moje manažerka Veronika může dosvědčit, jak jsem na začátku říkal, že 6-7 nezahodím, protože to tady drží a největší hra turnaje je toho důkazem.

Je o tobě známo, že si v závěrečných fázích turnaje kontroluješ pomocí internetu, kdo s tebou sedí u stolu. Šel z některých soupeřů už předem strach?
V pozdějších fázích main eventu bylo dost patrné, že pole je opravdu soft a například srovnání s hráči v side eventu opravdu bilo do očí. Že bych se vyloženě někoho bál, to nemůžu říct, na finálovém stole vynikal hlavně Daniel a pozdější vítěz, o jehož kvalitách mě přesvědčilo i to googlování.

Ze začátku finálového stolu ses skoro vůbec nezapojoval do hry? Byla to tvoje strategie?
Bohužel mi pořád nepřicházela žádná kombinace, která by stála za prolomení betonu. Tuším, že dvakrát jsem měl handu, kterou jsem opravdu nerad foldoval (myslím, že A-T UTG) a pak ještě Ax někde na middle pozici. Ovšem když jsem hrál v pozici, tak mi nechodilo vůbec nic, takže jsem několikrát foldnul i button a small blind bez akce přede mnou (měl jsem něco jako 92, 72 nebo 82).

Hodně diskutovaná byla "slowroll" handa s Danielem Negreanu. Co tě vedlo po tvé předchozí tight hře ke callu před flopem se 7-6? Nad čím jsi přemýšlel před dorovnáním all-inu na turnu?
Především jsem měl už úplně jiný (hratelný) stack cca 3 miliony a po raisu a callu byla ideální situace zapojit se z buttonu do hry s konektory a co víc si přát než 6-7. Před dorovnáním all inu jsem moc nepřemýšlel, ale byl jsem spíš v šoku, jestli je to vůbec pravda. Že to musím dát, jsem věděl hned, ale podvědomě jsem si uvědomil, že partii můžu lehce prohrát, pokud se na riveru zpáruje board nebo dojde flush. Daniel mě i mohl vyřadit. Taky mi blesklo hlavou, že pokud tu hru vyhraji, rázem jsme ve čtyřech lidech a já obrovský chipleader s 10 miliony žetonů. Prostě šlo o strašně moc, nechtěl jsem udělat chybu a navíc jsem už i byl po pěti dnech hraní unavený.

Daniel Negreanu

Daniel Negreanu

V heads-upu se zdálo, že tě německý hráč, pozdější vítěz, přehrává. Bylo to hlavně tím, že ti nechodily karty nebo v tom bylo něco jiného?
Určitě se na mně podepsala únava i stres z velké hry s Danielem. Němec hrál výborně a svojí skvělou hrou turnaj dotáhl do vítězného konce. Jsem samozřejmě trošku zklamaný, ale na svůj titul si klidně nějaký pátek počkám.

Částka €470 000 za druhé místo jsou určitě super peníze. Máš už naplánováno, jak velká část zůstane v pokeru? Čím se odměníš za takový úspěch?
Odměním se novým mazlíkem – autem, část peněz investuji do svého projektu Abanana.cz, část jinam a zbytek zůstane v pokeru.

Jaké jsou tvé pokerové i nepokerové plány do nejbližší budoucnosti?
Do pokerových plánů řadím Český pokerový festival, EPT Praha a PCA, spoustu mediálních akcí, rád bych stihl i dovolenou, když pánbůh dá.

Někteří pokeroví hráči jsou dost pověrčiví, co ty? Dodržoval si nějaké rituály?
Určitě, protože když to drží, tak to drží. Jedl jsem ve stejné restauraci, před spaním jsem si dal stejného panáka, do kasina jsem chodil vždycky na prvním semaforu doprava na zelenou. Snídal jsem vždycky vajíčka, i když mi už lezla krkem. Je toho víc, mám i svoje pravidelné rituály, které dodržuji na každém turnaji.

Chceš něco vzkázat čtenářům?
Aby nekoukali na to, co jim říkají ostatní a šli si za svým snem. Já jsem od Monte Carla, a svým způsobem ani tam, neprožíval moc šťastné pokerové období, ale věřil jsem, že velká trefa přijde a nakonec jsem se dočkal. Nejdůležitější je vytrvat a já jsem důkazem toho, že to jde.

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:

Nejčtenější

Nestydlivá, bláznivá a upřímná. I taková jsem, říká MOgirl Caroline

MOgirl Caroline se vyplatilo jít za svým.

Jako dítě chtěla být patoložkou nebo pracovat v pohřebnictví. Svoje dnešní sny a fantazie pak vyzrazovat raději ani...

Rudé léto. Návrat černých vojáků do USA málem skončil rasovou válkou

Z Evropy se Afroameričané vrátili vycvičení a sebevědomí.

Riskovali život pro americký stát, po návratu z první světové války však na ně i jejich komunity čekalo rasistické...

Generace osamělých. Dvacet procent mileniálů nemá přátele

Mileniálové znají pocit osamění víc než předchozí generace. Podepisují se na...

Jsou opuštěnější než předchozí generace, ve srovnání s nimi je pro ně častější realitou život bez přátel, dokonce i bez...

Noční vzrušení pro všechny. Ženy mají erotické sny tak často jako muži

Ženám se do snů vstupuje sex víc než v šedesátých letech, nebo to méně tají,...

Sny plné sexu nejsou výsadou mladíků a nepatří ani pouze mužům. Ženy znají roztoužené noci též. Nemají jich méně než...

VIDEO: Boule i odřeniny. Reportér se učil na jednokolce, je to až o život

Reportér Matěj Smlsal osedlal jednokolku. Vzpouzela se.

Stále častěji potkáváme na ulici lidi, kteří se vezou na jednokolce. Na stroji, který má vedle pneumatiky umístěné...

Další z rubriky

Moneymaker sahal po titulu!

Chris Moneymaker

Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po...

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Čech si splnil životní sen!

Jiří Gattner alias Hark123

V turnaji organizovaném PokerStars u příležitosti zprovoznění služby PokerStars Home Games porazil český hráč Jiří...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz