Proutník Rooney. Anglie má fotbalového Tigera Woodse

aktualizováno 
Nezadržitelní na trávníku, ale i v barech. Hladoví po gólech i atraktivních ženách. Jako by to bylo prokletí všech výjimečných fotbalistů, pocházejících z Britských ostrovů. George Best, Paul Gascoigne... a teď Wayne Rooney.

Wayne Rooney, fotbalista s neklidným srdcem | foto: Profimedia.cz

Celá Anglie se modlí, aby proutník z problémů vybruslil a mohl se opět soustředit výhradně na zaměstnávání soupeřových brankářů.

Rooneyho současné sexuální skandály si totiž nijak nezadají s průšvihy Tigera Woodse, přestože co do počtu partnerek golfista nad fotbalistou jasně vede. Anglický bulvár je totiž ve srovnání s americkými médii o několik tříd říznější, takže zatímco Woodsovy eskapády vyplouvaly na povrch jaksi opatrně a často s ohledem na soukromí golfové hvězdy, Rooneyho zálety jsou v Anglii šťavnatým a tučným soustem pro řadu deníků a časopisů.

Na Woodse měl celý skandál zásadní vliv, tento rok je pro něj nejhorším v kariéře. Rooney hrál od chvíle, kdy se všechno provalilo jen dvakrát: v kvalifikaci na EURO 2012 dal gól Švýcarům, v Lize mistrů se střelecky neprosadil proti Glasgow Rangers.

Slabost pro lehké holky

Rooneyho potíže odstartovalo nedávné zjištění, že hvězda Manchesteru United byla loni nevěrná své těhotné manželce Coleen. Rooneyho milenkou byla jednadvacetiletá prostitutka Jenny Thompsonová.

Wayne Rooney

"Posílal mi esemesky se sexuálním obsahem a platil mi spoustu peněz," prohlásila podle listů News Of The World a Sunday Mirror Thompsonová. Podle ní dokonce Rooney chtěl, aby za ním dorazila do jeho domu v době, kdy byla Coleen pryč. "To jsem ale odmítla. S tím, že někdo zaplatí holce za sex, nemám problém, ale abych za ním jela do rodinného sídla v době, kdy tam není jeho těhotná manželka, to už je podle mě moc," pronesla dívka, která si údajně účtuje 1200 liber za noc.

Nebyl by to ale anglický bulvár, kdyby neobjevil alespoň jednu další ženu lehkých mravů, která strávila pár vášnivých nocích s čtyřiadvacetiletým střelcem. Helen Woodová se na fotbalisty dokonce specializovala, podle její "nadřízené" (čti bordelmamá) Laury spala s minimálně dvaceti hráči, z nichž většina byla z Premier League. "Rooney byl pro ni jen jeden z mnoha klientů, nijak jinak ho nevnímala. Muže bere jako stroje na peníze. Když dostala šanci skočit do postele s Rooneym, ani trochu neváhala," svěřila deníku The Sun.

A jak se dalo čekat, strhlo se peklo. Rooney se stal terčem útoků celé Anglie i vlastní rodiny. "Jsi pro nás všechny naprostá ostuda. Ubohá Colly," napsala třeba na svůj Twitter Rooneyho sestřenice Natalie. "Jsou to nejhorší dny mého života," nechala se slyšet sama Coleen. Ta se dočkala i trochu nečekané podpory od rodičů první z prostitutek. "Za celou rodinu se Coleen upřímně omlouváme," stálo v prohlášení Hamishe a Danuty Thompsonových. "Netušili jsme, co naše dcera, kterou i dál milujeme, ve skutečnosti dělá."

Útočník je teď údajně na dně. "Můj život je v troskách," svěřil se prý jednomu z blízkých přátel.

A to mu narození syna Kaie před deseti měsíci mělo podle jeho vlastních slov změnit život... "Už nechodím pařit, jen občas," řekl tehdy Rooney. "Když se člověk stane otcem, najednou cítí, že by měl být pro své dítě vzorem."

Jenže skutek utek´. A přitom ne poprvé.

Kající se, ale nenapravitelný

První zatěžkávací zkouškou prošel vztah Waynea Rooneyho a Coleen McLaughlinové už v létě 2004, kdy Sunday Mirror zveřejnil videonahrávky, na nichž je Rooney zachycen při návštěvě jednoho z veřejných domů v rodném Liverpoolu. Deník navíc s chutí přidal i ponižující detaily z několika Rooneyho divokých nocí.

Wayne Rooney

Jednou z prostitutek byla sedmatřicetiletá matka šesti dětí, druhou fotbalistovou zákaznicí byla dokonce ještě o jedenáct let starší žena se zálibou v latexu...

Rooneyho štěstím bylo, že z nahrávek nebylo patrné, kdy tehdy vycházející hvězda anglického fotbalu bordel navštěvovala. Hráč pak vydal prohlášení, v němž všeho litoval a omlouval se za chyby. Podle vlastních slov byl "mladý a pitomý" a celé se to odehrálo ještě "než se usadil s Coleen."

Útočník si tenkrát dokonce na rovinu promluvil s otcem Coleen Tonym. "Tony si s ním popovídal jako chlap s chlapem," popsala schůzku svého manžela s mladým nápadníkem jejich dcery Colette McLoughlinová, matka Coleen. "Řekl mu hezky od plic, aby naši dceru už nikdy takhle nezraňoval." Svému Wayneovi pak odpustila i Coleen, což ve své autobiografii později vysvětlovala tak, že v té době ještě nebyli s Rooneym "oficiální pár".

Idylka však nevydržela dlouho, už o pár měsíců později si Rooney vyrazil se spoluhráči z Manchesteru United do baru, kam za ním neočekávaně dorazila jeho snoubenka. Fotbalista byl zřejmě tak "rád", že svou Coleen vidí, že jí vlepil facku. Střelec sice incident popřel, ovšem nijak důrazně. Scéně navíc přihlíželo několik svědků.

Coleen je přitom jeho Rooneyho dětskou láskou, oba jsou stejně staří, začali spolu chodit ještě před tím, než jeho hvězda zazářila na nebi Premier League, a vždy je obcházela aura romantické lásky dvou teenagerů, kteří se přes všechny nesnáze dokážou poprat se životními nástrahami.

Wayne Rooney s Coleen a synkem

"Coleen mě nenechá myslet si, že jsem něco víc," řekl jednou Rooney. "Člověk by všem těm komplimentům na svoji osobu snad i uvěřil, ale musí být opatrný. A Coleen na mě dává pozor. Vždycky, když začnu nosit nos trochu nahoru, zeptá se mě: Kdo si myslíš, že jsi? Pelé?"

Kluk s rozbuškou

Kéž by Pelé, říkají si asi teď angličtí fanoušci. "Jejich" Wayne se nyní řítí spíš po spirále, kudy už před ním svištěli průšviháři jako Best, Maradona nebo Gascoigne. Ostatně, temnou budoucnost Rooneymu prorocky předpovídal bývalý anglický reprezentant Chros Waddle už v roce 2005, kdy Rooney několikrát rozčílil jak kouče Manchesteru United sira Alexe Fergusona, tak tehdejšího trenéra anglického národního týmu Svena-Görana Erikssona svým zkratkovitým jednáním na trávníku.

"Wayne se musí učit," pronesl tehdy Waddle. "Má v sobě stejnou rozbušku, jako měli Paul Gazza Gascoigne nebo Eric Cantona. To byli také skvělí hráči, ale žili na okraji. Přesně jako Wayne. A nemyslím si, že se Rooney někdy změní," pokračoval skepticky Waddle. "Když byl Gazza teenager, tak mu taky všichni říkali, že se takhle nemůže chovat. Ale on neposlouchal. Wayneho můžete taky pokutovat, jak chcete, ale on příští týden udělá to samé."

Rooneymu tenkrát nabídl odbornou pomoc také šéf hráčské asociace Gordon Taylor. "Byla by škoda, kdyby byl tak velký talent zmařen jen kvůli tomu, že se nedovede ovládat," nechal se slyšet Taylor. "Můžeme sportovcům nabídnout i psychologickou pomoc, pokud to situace vyžaduje," naznačil možné řešení.

Wayne Rooney

Jenže Rooneyho příznivci upozorňují na to, že nebýt nezkrotného temperamentu jejich miláčka, nebyl by možná ani tak výborným fotbalistou. Přestože anglický kanonýr nemá žádnou speciálně vyvinutou přednost, je velmi silný ve všech oblastech: dobře ovládá míč, těžko se od něj odstavuje, umí dobře hlavičkovat, brání, zapojuje se do kombinace, když je třeba, tak přitvrdí... Zkrátka komplexní hráč, jehož žene dopředu právě jeho výbušná povaha.

"Za posledních deset patnáct let jsou snad jen dva hráči, na které bych zaplatil vstupné," prohlásil jednou Roy Keane, ikona Manchesteru United. "Jeden z nich je Paul Gascoigne a druhým Wayne Rooney."

Není se čemu divit. Podsaditý útočník s vizáží hospodského rváče debutoval v Premier League v dresu Evertonu a postupně se stal nejmladším střelcem v historii anglické ligy, nejmladším anglickým reprezentantem, nejmladším střelcem anglické reprezentace i nejmladším střelcem v historii evropských šampionátů.

A EURO 2004, kde se jeho střelecký účet zastavil na čtyřech gólech, katapultovalo Rooneyho kariéru k hvězdným výšinám. "Na tak velkém turnaji zahrál podobně mladý stejně dobře snad jedině Pelé na mistrovství světa v roce 1958," složil Rooneymu nevídanou poklonu Sven-Göran Eriksson.

A zase ten Pelé...

Jakou cestu si nakonec Rooney vybere, je jen na něm. Může nastoupit dráhu příkladné fotbalové ikony, kterou se vydal právě brazilský fenomén, ale také se může stát Maradonou nového tisíciletí.

Autoři:

Nejčtenější

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

Dlouhodobé cvičení zastaví stárnutí. Dejte si ho jako předsevzetí

Začnu pravidelně cvičit. Ideální novoroční předsevzetí

Pokud váháte, s jakým pozitivním plánem vyrazit do nového roku, zvolte cvičení. A pokud vám k němu schází důvod, měla...

VIDEO: Chci být nejsilnější powerlifter světa všech dob, říká Čech

ÓČKO DRIVE - Petr Petráš

Na australský závod Big Dogs pozvali jen patnáct nejlepších silových trojbojařů z celého světa. Obrovitánský Čech Petr...

Neznámé sporty: naolejovaní turečtí gladiátoři jsou oslavou síly

Technika je důležitá, ale sílu musejí mít zápasníci nepředstavitelnou.

Mužnější podívanou si lze představit jen stěží. Je to grandiózní. Desítky bojovníků zápasí pod širým nebem, sluneční...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz