Sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 7. prosince 2019 Ambrož, Benjamin

Diskuse k článku

Příprava na extrémní bikový závod skončila. Byl jsem blízko smrti

Pomalu otvírám oči. Nade mnou se sklání šéf Kardiocentra IKEM Jan Pirk. Usmívá se. Šestihodinová operace se povedla. Můj sen o zdolání extrémního bikového závodu Salzkammergut však končí. A vůbec všechno teď bude jinak. Začíná mi docela jiný život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lesní sběř

Noho Kristova...

...co to je bikový závod? Snad cyklistický závod, ne? :-P

Změňte ten titulek konečně na něco srozumitelnějšího... já už jsem to rozkliknul potřetí za posledních čtrnáct dní, protože vždycky koutkem oka zaregistruju BÍLKOVÝ závod, pomyslím si "jé, závod ve žraní bílků, to tu ještě nebylo" - a kliknu. A okamžitě vidím, že se o nebezpečích extrémních závodů v pojídání vaječných bílků zase nic nedozvím. ;-)

0/0
5.7.2010 13:30

Septisin

...

Třeba se teď naučí žít namísto bezcílného pohybu z místa na místo...

0/0
29.6.2010 13:32

Betule

Pozdravení pro Pink Lady

Ahoj Marku, je mi líto, že si s námi nejel vodu, koukej se rychle uzdravovat ať jedeš příští rok vodu a ahoj na Fífárně.Rychlé uzdravení, málo bolesti, sportovci bojují.

Držím palce a zdravím moc Pink Lady. Bety

0/0
31.5.2010 21:20

martasek77

foto

hmm. neni to nahodou foto otevrene dutiny brisni ?

0/0
30.5.2010 14:22

Quix

98kg,193cm,38let

Jak absurdní - téměř 100kg!!! 38letý muž z kanceláře, který nevypadá, že by zdravá výživa byla jeho koníčkem,  trénuje pod vedením odborníků na ultravytrvalostní závod s ohromným převýšením?! Pod vedením těchto obborníků nezhubne za několik měsíců ani kg, naopak si pochvalují, jak se mu bude nárůst sv. hmoty hodit? Začnou ho trénovat, aniž by před tím viděli jeho zátěžové ekg, které je běžnou součástí sportovních prohlídek a stojí směšných 700Kč? A teď nikde ani náznak lítosti,pokory? Aje spousta dalších otázek v těch hloupých článcích...

0/0
25.5.2010 13:30

Vlasta02

Prober se!!!

Ty si se snad zblaznil, neeeeeeeee ?????? Co to ctu ??? Misto, aby jsi byl rad, ze zijes, ze si tohodle sveta muzes jeste nejakou chvili uzivat a ne hnit v zemi, tak brecis, ze nemuzes jezdit na kole !!!!!!!!!!! Ty to mas v ty hlave hrozne prehazeny....asi ti to tam taky meli spravit............ Bud rad, ze dejchas, srdce nepretezuj, jsi ted invalida!!!! A zacni neco delat lidem prospesnyho, ne se zabyvat kravinama, ze mam dovoleno tolik a tolik tepu a nemuzu jet na zavod!!! Koho to zajima??????? Nauc se trochu pokory a bud rad, ze si dojdes na zachod!!!! Jestli to neuneses psychicky, tak si zajdi za psychousem, proto tu jsou ne??? Jinak hodne stesti a vzpamatuj se !!!! 8-o;-OV

0/0
24.5.2010 10:25

jerry421

Re: Prober se!!!

Tak řekl Vlasta. Člověk, který všechno ví a všechno zná. Vlasto, Vlastíku prober se a dej facku za to co si napsal.Rv

0/0
24.5.2010 21:33

ttata

Re: Prober se!!!

dyk má vlasta pravdu, ten člověk žil jen kolem a to je nesmysl, ted vidí konečně jaký má být žebříček hodnot.......

0/0
29.6.2010 13:10

hnusil III.

Hlavu hore!

Drzim palec, jsou lide, kteri jsou na tom hure.

0/0
23.5.2010 19:31

francoa

Taky mám dotaz

Proč teď na stránkách http://www.alltraining.cz/informace/novinky/priprava-na-extremni-bikovy-zavod-skoncila-1448/ je nyní dost podstatně pozměněná verze tohoto článku a to ve prospěch Vojty Berana? No nechám to na samotných pisatelích, proč je tomu tak. Tak trochu mi to připomíná výpovědi našich politiků, když je při něčem nekalém chytnou. ;-)

0/0
23.5.2010 19:31

pavelthelong

skromný dotaz

nestálo by za to se spojit s nějakým kardiologem zabývajícím se přímo sportovci ? Sám jsem měl v ordinaci několikrát bývalého reprezentačního silničního cyklistu ze SRN, který má také novou chlopeň a jezdí po operaci (před 3-4 lety) běžně 25.000 km na kole ročně a ne úplne v dúchodcovském tempu. To omezení tréningové tepové frekvence mi není celkem jasné, proč ho kardioložka nařídila...přinejmenším  z článku žádný jasný důvod nevyplývá

0/0
23.5.2010 13:18

francoa

Článek a diskuze roku

Pokud tento článek podnítil diskuzi o vlastním uvědomění, udělat něco pro své zdraví a nakopne to jediného človíčka, který si možná zachrání, nebo prodlouží řivot, pak splnil svůj účel, o kterém pisatel ani netušil. R^

0/0
22.5.2010 23:24

billa98

Respekt...

R^

0/0
22.5.2010 21:11

nisar

Sport

je nebezpečný a doktoři jsou ještě nebezpečnější. Prohlédnout obecně rozšířenou iluzi, že sport je zdravý a doktoři uzdravují, může být bolestivé.

0/0
22.5.2010 15:56

ruger.forever2

Proboha PANE BERANE! Mít Vás vůdce třetí

říše jako min istra propagandy , tak svět dodnes netuší, že rusové dobyli říšský sněm. Nejvíc jste mne rozesmál následujícími slovy : Jsme rádi, že Marek za dobu naší spolupráce našel kladný vztah ke sportu a stal se jeho každodenní zábavou. Specializované vyšetření (sono. srdce)...mu zachránilo zdraví, které teď rekreačním

sportem může rozvíjet zábavně trochu jinak stále dál.;-DPŘEMÝŠLÍM, zda tak jednoduše přemýšlíte, nebo jednoduchost předstíráte. Přeložím Vaše perly do REÁLNÉHO JAZYKA z hlediska lékaře. :

0/0
21.5.2010 20:44

ruger.forever2

.....

Jsme rádi, že jsme svým diletantismem přivedli Marka ke sportu a sovětským tréningovým programem (ztráty povoleny) a  ignorováním rizik ho takřka zavraždili.  Asistovaná sebevražda se mu stala denní zábavou . Shodou náhod bylo aktuální nebezpečí okamžitého úmrtí zažehnáno. Specializované vyšetření sono. srdce umožnilo za peníze daňových poplatníků zachránit jednomu naivkovi život a nám naše zpupné sebevědomé zadnice. Nyní je MArek v-........ sportovat se může pokoušet  a pokud k tomu přizve jiné trenérské sebevědomé osly, sebevražda se nakonec zdaří. Koneckonců je doživotní těžký invalida, s chlopenním transplantátem , na dosmrti ohrožený bakteriálními infekty a statisticky významně je ohrožern rizikem předčasného úmrtí vyplývajícího z nutnosti doživotní antikoagulační terapie. Až MArek umře, a já jako trenér ho z vysokou pravděpodobností přežiji, zamáčknu slzu nad jeho hrobem a řeknu si :"ŽÁDNOU CHYBU JSME NEUDĚLALI"

Omlouvám se, ale postrádám zde zvracejícího smajlíka apen TRENÉRE. 

0/0
21.5.2010 20:51

ruger.forever2

Ještě smutnější pane Berane je ten fakt, že

zmíněný zinvalidizovaný reportér jen u podobných odborníků vždy jen  vrškem ledovce. S podobným přístupem bude ten malý nikoli virtuální hřbitůvek větší. To jsou ta náhlá "nevysvětlitelná" úmrtí rekreačních sportovců, mnohdy s latencí let, či deítky let.

Náhle zemře člověk, který zde měl podle statistik být ještě roky , při pitvě najdete zničené srdce a z anamnézy zjistíte , že zemřelý 45tník, či padesátník před pár lety velmi intenzivně  trénoval pod dohledem "profesionála".

0/0
21.5.2010 21:00

pavelthelong

Re: Ještě smutnější pane Berane je ten fakt, že

za zdraví si odpovídá sportovec vždycky SÁM...trenér není povinen vyšetření požadovat a ani nemá dostatečné vzdělání na to vědět, jaká vyšetřeníjsou potřeba (viz častá úmrtí amatérských potápěčů)

0/0
23.5.2010 18:35

pavelthelong

Re: Proboha PANE BERANE! Mít Vás vůdce třetí

celkem nechápu Vaši slovní agresivitu : u Marfanova syndromu jsou kupodivu pacienti vyšetřováni mnohdy až ve stadiu akutních změn, tzn. v době,kdy výduť na aortě praská. Do té doby vedou většinou pacienti s Marfanem zcela normální život a o své zdraví se v zásadě nezajímají. Pokud aneurysma začne "prosakovat", zbývají pacientovi bez chirurgického zákroku hodiny života, pokud aneurysma vyloženě akutně praskne, zbývají pouze minuty, někdy jenom i vteřiny života. Kromě dobře provedené rodinné anamnézy a eventuelně genetických vyšetření (Marfan je dědičný) je jenom relativně malá šance pacienty s Marfanem odhalit (ne všichni pacienti s Marfanem mají tu "správnou" tělesnou stavbu). P.S. nechal si jmenovaný pacient udělat genetický screening un dětí a sourozenců?

0/0
23.5.2010 18:32

Vojtěch Beran

Nic jsme nezanedbali - vadu srdce odhalila sonografie

Rád bych dodal vysvětlení, pro ty, co si myslí, že jsme v Markově přípravě něco opomněli.  U nás Marek absolvoval vstupní test, který určil aktuální fyzickou kondici, zaktuálizoval hodnoty tepové frekvence, dle kterých byl trénink po celou dobu řízen (měli jsme tak obraz o jeho fyzické výkonnosti, né zdraví) Trenér ani dietolog nepozná, zda je v oběhovém systému těla někde skrytý problém. Srdce, musí vyšetřit lékař, proto kromě našeho testu absolvoval před začátkem spolupráce Marek  vyšetření EKG, které

bylo v pořádku a nic tréninku nebránilo. Pro jistotu jsme od Marka chtěli ještě specializované vyšetření (sonografie srdce a zátěžové EKG) Až právě sono odhalilo problém, na který nikdo přijít nemohl. Jsme rádi, že Marek za dobu naší spolupráce našel kladný vztah

ke sportu a stal se jeho každodenní zábavou. Specializované vyšetření (sono. srdce)... mu zachránilo

zdraví, které teď rekreačním sportem může rozvíjet zábavně trochu jinak stále dál.

0/0
21.5.2010 12:22

francoa

Re: Nic jsme nezanedbali - vadu srdce odhalila sonografie

Řekl bych to takto. Vaše povinnost není někoho posílat na vyšetření srdce, od toho tam nejste. Vaše povinnost by měla být toto vyšetření vyžadovat, bez toho - i když je to finanční ztráta - zkrátka zájemce odmítnout. Uvědom te si, že de fakto předepisujete stres organismu, což trénink je. Ohlédně te se zpět, po kolika vašich klientech jste toto chtěli.  Jinak v článku není ani čárka o tom, že jste to chtěli v tomto případě. Přijde mi to jako pozdní alibi. No co bylo bylo, budíš to pro vás poučením pro příště. Proto já používám laboratorního vyšetření vč EKG v klidu i zátěži a chci výsledek ze sono srdce. Jinak nenaordinuji ani vycházku se psem.

0/0
21.5.2010 14:31

Darkson

Re: Nic jsme nezanedbali - vadu srdce odhalila sonografie

sorry, ale nesouhlasím. Pokud je zájemci o tréninkový plán víc než 18 let, je dospělý a odpovědný za své zdraví sám a podobné vyšetření by měl absolvovat ve vlastním zájmu. Podle mne stačí trenérovo doporučení k vyšetření.

Touto logikou by musel vyžadovat výsledky EKG a sono každý provozovatel fitka nebo tenisových kurtů a pravděpodobně i zaměstnavatel, jelikož práce je mnohdy větší zátěž pro srdce než sport:-P.

píšu to jako cyklista hobík, který podobné vyšetření nepodstoupil, ale nejen na základě tohoto článku ho v nejbližší době podstoupímV.

btw, kolonku Extremstrecke na Salze už mám ve vém deníku odškrtnutou;-) 

0/0
21.5.2010 21:36

francoa

Re: Nic jsme nezanedbali - vadu srdce odhalila sonografie

Budu mluvit pouze za sebe - netrénuji nikoho, kdo nepodstoupil tato vyšetření. Je to moje zásada. Ano je každého volba, zda to vyšetření podstoupí, či ne. Moje volba je, že ho odmítnu. V tom případě si najde někoho jiného, nebo ne. O ničem jiném jsem tu nepsal. Sám podstupuji vyšetření srdce 2x ročně.

0/0
21.5.2010 23:12

pavelthelong

Re: Nic jsme nezanedbali - vadu srdce odhalila sonografie

jako lékař na kardiologicke klinice v zahraničí Vám mohu poze říci, že neexistuje takové vyšetření, které by mohlo odhalit všechny skryté vady srdce a které by se provádělo preventivně. Echokardiografie by se mohla provádět, podle mne by ale měl sportovec si ji zaplatit. nicméně u výše jmenovaného Marfanova syndromu se výduť aorty můze nacházet i mimo oblast dosažitelnou pomocí ultrazvukovýych vyšetření, třeba v oblasti oblouku aorty nebo na sestupné části aorty-tam už je potřeba provést CT. Přepokládám ale, že od doby, kdy byla zrušena automatická zodpovědnost státu za sportovce (za socialismu) si ale sportovec za svoje zdraví ručí sám (nebo jeho rodice). Běžné preventivní prohlídky jsou totiž bohužel jenom málo funkční formalitou

0/0
23.5.2010 13:13

ruger.forever2

To jsou bláboly, omlouvám se za expresivní

reakci, ale v civilizované zemi byste jednak jako profesionálové skončili a druhak byste platili odškodnění , a s vysokou pravděpodobností utpěli takové škody na pověsti, že by bylo asi nutné nahradit "profesonální trenérské služby" takovou činností, ve které by podnikatelské renomé postačovalo.

Předpokládám, že by se jednalo o tak náročné činnosti jako je například otáčení hamburgerů.

Možná si myslíte , že jsem příkrý a to je to nejsmutnější. Za svoji praxi jsem pár invalidizovaných i mrtvých svátečních sportovců již viděl. Pokud se někdo zahubí sám, je to tragikomické. Pokud se na takovém výsledku podepíše "profesionální trenér" je to trestuhodné a diletantské. V USA byste skončili a zároveň se svojí zásluhou propadli do chudoby. Bylo by to  tak správné.

Autor této reakce je lékař.

0/0
21.5.2010 20:27

francoa

Re: To jsou bláboly, omlouvám se za expresivní

Děkuji za váš příspěvek. Strašidelné je, že i SCM (sportovní centra mládeže) pro vydání licence závodníka požadují pouze ,,vyšetření´´ urovně o kterém se zde píše, to jest zjištění výkonosti, nikoli zdravotního stavu. Dnes nepožadují mnohde u žáčků ani zdravotní prohlídku. Byl jsem před 12ti lety svědkem smrti 15ti letého hokejisty. Diagnoza - selhání srdce. Osobně se už nečeho takového dočkat nechci ani u těch 45cátníků.

0/0
21.5.2010 23:05

ladaxxt

hm..

je mraky lidí, kteří zítra umřou.. Je potřeba si vážit života i když tě připraví o největší radosti.. a najít si svoje nový cíle..;-)

0/0
20.5.2010 22:47

jaruca

Dokopat muže k návštěvě lékaře bývá nadlidský výkon

přítele jsem za dobu roku a půl neustále posílala na vyšetření, neustále jsem na něm viděla jaké má potíže s rukou, křivil se a urputně odolával, že to nic nebude.  Bylo, utžený sval a zbytečné utrpení. Operace a následná krátkodobá rekonvalescence a byl v pořádku. Chápu, že jako muži potřebujete něco vydržet, ale takový hazard se zdravím považuji přinejmenším za pitomé.

0/0
20.5.2010 21:42

ladaxxt

Re: Dokopat muže k návštěvě lékaře bývá nadlidský výkon

někdy je docela rozdíl mezi "něco vydržet" a posera.. Nicméně ve výsledným efektu to může splývat..;-)

0/0
20.5.2010 22:48

jaruca

Re: Dokopat muže k návštěvě lékaře bývá nadlidský výkon

:) posera určitě není, vydrží opravdu hodně. Nátura mužských vypozorována zcela jednoznačně, podceňování příznaků a následného řešení - blbosti. Neradi jsou za slabochy, což je fajn, na druhou stranu by mohli uvážit, kdy jde do tuhého. Mohli :).

0/0
20.5.2010 22:56

ladaxxt

Re: Dokopat muže k návštěvě lékaře bývá nadlidský výkon

jo, je to možný.. Jenom vím, jaký je rozdíl mezi tím vydržet obrovskou bolest a zajít k zubaři na banální zákrok.. někdy to ženy nedokážou moc rozpoznat.. On se taky chlap dost snaží, aby to nerozpoznaly..;-)

0/0
20.5.2010 23:02

jaruca

Re: Dokopat muže k návštěvě lékaře bývá nadlidský výkon

nenechte se mýlit, vnímavá ženská to pozná vždy, otázkou je, zda mu to vymlouvá a dokope k lékaři, leckdy to vzdá předem, leč nemohu mluvit o všech ženách :), není přec slabostí přiznat bolest a potíže, je třeba řešit a uzdravit, zubaře nebudu ani vzpomínat, půjdou-li hned i na preventivku, přece se nic tak hrozného neděje, při dnešních možnostech anestezie je  to brnkačka ne ? :))))

0/0
21.5.2010 20:56

Lapan

Co ten příšerný nadpis ?

Co to je "bikový" závod ? O čičem takovém jsem v životě neslyšela - znám jen cyklistické závody nebo extrémní závody na kolech a ze všeho nejvíc nenavídím tohleto PRZNĚNÍ ČEŠTINY "rádobyangličtinou",která má sloužit jako jazyk pro komunikaci s cizinou a nikoliv pro machrování a ničení mateřského jazyka.;-O;-O;-O

0/0
20.5.2010 17:49

KNIHACK

Re: Co ten příšerný nadpis ?

O "čičem" takovém jste nikdy neslyšela?... tak to asi jezdíte na koloběžce se sluchátkama na hlavě... anebo jste spisovná "kolistka", která vývoj svého okolí raději ignoruje...:-)

0/0
20.5.2010 18:53

marvrc

Re: Co ten příšerný nadpis ?

bikový závod je zcela běžný termín, který říká, že se jedná o závod na horských kolech - je mi líto, i čeština se vyvíjí :-)

0/0
21.5.2010 16:26

lombar

To je tak když jde člověk k lékaři

doteď normálně fungoval bez léků a bez operace a najednou z něj bude pomalu invalida na práškách. A pak si choďte k lékaři Rv

0/0
20.5.2010 15:57

roy_batty

Re: To je tak když jde člověk k lékaři

kdyby nešel tak by byl dál taky bez prášků ..... v hrobě nejsou prášky potřeba, takže ještě že šel R^

0/0
20.5.2010 21:09

lombar

Re: To je tak když jde člověk k lékaři

řeči, doktoři všechno dramatizujou. Asi aby měli kšeftRv

0/0
21.5.2010 7:22

czechdaytrader

aha

Tak jsem si precetl zbytek prispevku a jak vidim ,tak jsem se opakoval. Trener doporucil vysetreni. Myslim,ze francoa ma pravdu. Trener by mel vysetreni pred nastavenim treninkoveho planu videt . Je to sice business,ale taky hazard se zdravim. Jak vlastne muze vedet, jake zavazne problemy se muzou skryvat v tele trenovane osoby. Jiste se pouhym vysetrenim nemuze prijit na vse ,ale to nejzavaznejsi (jako v Tvojem pripade) urcite ano .

Myslim,ze z toho plyne velke ponauceni.....co kdyby si padnul primo na zavode ?

Jeste jednou hodne stesti a drz se !!!!!!!! R^

0/0
20.5.2010 13:37

czechdaytrader

tak to je smuula.,....

Jsem fakt prekvapenej ,jak se tenhle clanek zvrtnul. Ctu ho od zacatku a fandim . Tohle jsem necekal,ale na druhou stranu mas vlastne velky stesti.

Trochu me jen zarazilo, ze Ti v alltraining pred takovym serioznim treninkem ,na takhle seriozni a super tezky zavod nedali udelat vysetreni srdce. To je preci zaklad .

Ale je fakt, ze jako amateri nad takovou veci ani nepremyslime . Tenhle clanek a Tvuj pribeh me prinutil k tomu, abych se nechal vysetrit take . Ja , clovek, ktery pres 10 let nebyl u lekare, bych mohl bejt prekvapenej....rodina v ocekavani...sezona plna zavodu a aktivit....to by bylo uz asi vrcholne nezodpovedny bejt hrdina,co neni nikdy nemocnej .

Budu Ti drzet palce a vsem z Vas, co jste se dostali do podobne situace !

Hodne stesti a "take it easy" R^

0/0
20.5.2010 13:17

HArri

hm...

když mi řekli, že mám nádor a místo na týden do Alp jedu na operaci, a pak že je zhoubný, i když s dobrou úspěšností...a pak ty všechny chemy, další operace...v 35 jsem to opravdu nečekal...držím palce, ať se Ti daří co nejlépe!

0/0
20.5.2010 12:56

čuk2gek

kdybysbylbývalšel k dobrému léčiteli, tak bysbylbýval

nemusel z kopce dolů, aorta ven aorta sem. Mrknu na auru a vidím. Řeknu chlapovi, co potřebuje slyšet, aby se vrátil zpátky na zem a hledal štěstí na SVÉ cestě  láskou k lidem.

0/0
20.5.2010 12:55

praguemonk

život není jen kolo

buď rád, že žiješ. Za rok, za dva, za deset - priority se přehází a život ti přinese jiná uspokojení a naplnění. Hlavní je žít, kvalitně. A to můžeš. Držím ti palce, hlavu vzhůru, život neskončil, jen se změnil. Plány má s tebou ten nahoře jiné, než sis myslel ;-)

0/0
20.5.2010 12:49

shareef

...

hodně štestí do dalšího žiota...tímhle to nekončí můžeš bejt rád že to s tebou někde neprásklo...užívej si a važ toho co máš

0/0
20.5.2010 12:47

mpes4

Pro autora

Hele, woe (snad to cenzor snese), chápu tě :-( Je to krutý, člověka to dostane na lopatky. Ale žiješ. Je lepší se "plácat" pomalým během v lese a rekreační jízdou na kole, než ležet na prkně a nemrknout ani okem. Myslím, že sis i během tréninku párkrát pořádně hrábl do rezerv a možná že i na dno. Žij ze vzpomínek a když teď tu blbou dobu překonáš, tak možná čase zjistíš, že i rekre sport má něco do sebe. A třeba v padesáti zjistíš, že je vlastně jedno, kdy ta zákeřná kosatá udeří. Že potom půjdeš do nějakýho adrenalinu a tělo to vydrží. Osobně věřím, že se i v budoucnu dočkáš těch pořádnejch vítězství, nejen nad ostatníma, ale i sám nad sebou.  Držím palce! R^

0/0
20.5.2010 12:34

Marek Odstrcilik

Pro vysvětlení

Trenér mi vyšetření doporučoval samozřejmě též. V článku jsem zmiňoval kamarády, protože na ně chlap dá častokrát víc než na odborníka. I tak mě to ale trvalo déle, než mělo.

0/0
20.5.2010 12:13

francoa

Re: Pro vysvětlení

Jde i o to, že vůbec trenér začne manipulovat s organismem člověka bez jeho znalosti. Já jsem v tomto hodně zásadový a pokud nemám černé na bílém, že je zdráv , jako trenér ho odmítnu. V každém případě tento článek je varováním a zprávou pro ostatní jak se to tu dělá a jak by to být nemělo. v tom vidím jednoznačně velký přínos toho, co jsi napsal.  Vrcholový sport je přirozená diskriminace a to v tom, že pokud ho miluješ sebe více a nemáš na to odpovídající aparát, máš smůlu. Kruté, ale pravdivé.

0/0
20.5.2010 12:22

francoa

Ještě se vrátím k těm hobíkům

Pokud se na mě obrátí hobík ve věku nad 40let, tak mu poradím vždy jen jedno. Skoč si na vyšetření srdce a podle toho se chovej, Pokud jsi zdravý, můžeš všechno. Letos na Mallorce za mnou přišli tři takový kámoši a měli v rukách vyšetření LA křivky. Všem bylo mezi 45-50 roky. Abych jim to vysvětlil. Rozdíly mezi jednotlivýma rokama kdy to dělali byli tak malé - že to nemělo prakticky žádný vypovídající význam v tom, jestli se zlepšili. Po dobu tří let jim to šlo nepatrně dolů - samozřejmě věkem. Potom jsme provnali tr plány a zjistili jsme, že se jedná prakticky o kopije s jiným datem pro kařdý rok. To už ani nemluvím o podobnosti - spíše totožnosti plánů mezi nima. Opravdu si radši kupte Fyt styl, nebo Peloton, vyjde je to levněji.:-)

0/0
20.5.2010 11:23

Guano

pěkný článek

Zdravim

Peknej člének, jelikož jsem cyklista (amater) tak chápu jak Vám bylo a je. Navíc když mám roztroušenou sklerozu, kazdy tyden beru injekci a nikdy nevím jestli a kdy mi nemoc udeří a já nebudu moci ani rekreačně jezdit. Přeju hodně štěsí a ať se Váš stav zlepší!

0/0
20.5.2010 11:20

nilgiri

sport není zdaleka všechno

Už dlouho jsem nečetl nic tak působivého. Jako cyklista si ani neumím představit, že by se mi něco podobného stalo. Měl jsem podezření na arytmii, tak mám za sebou několik vyšetření srdce a naštěstí se všechny ukázaly jako negativní. Zase tolik bych toho trenéra neodsuzoval. Jeho práce je dát vám rady a pomoct k lepší výkonnosti. Na kole šlapete jenom vy a stejně tak je vaše zdraví vaše věc. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu.

Jinak samozřejmě držím palce při rekonvalescenci a věřím, že se autor článku bude věnovat dalším zájmům (i sportům), při kterých nedostává srdce tak zabrat jako při cyklistice, a kterých je opravdu hodně. R^

0/0
20.5.2010 10:57

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Najdete na iDNES.cz