Jump! Skokani do vody se utkali v zatopeném lomu

  15:00aktualizováno  15:00
Ti nejodvážnější skokani se do zatopeného lomu vrhali z výšky šestnácti metrů, další své skoky opepřili pořádnou akrobacií. Ale nejen o tom byl devátý ročník akce High Jump: patřila k ní i pohodová atmosféra, sluníčko, muzika a parádní areál.

Skákali jen ti, kteří si troufli, ale dech se tajil i při pouhém sledování jejich výkonů. | foto: High Jump

Azyl nabídl otevřenému mistrovství republiky ve skocích do vody lom v Hříměždicích ve středních Čechách, kam letos zavítal rekordní počet diváků - téměř čtyři tisíce!

Na několik desítek profesionálních i amatérských závodníků čekalo prkno ve výšce dvanáct a šestnáct metrů a houpačka. Přihlásit se mohl každý, kdo se nebojí.

Nejlépe přitom dopadl v královské disciplíně - skocích ze 16 metrů - v mužích Jirka Vostrovský a v ženách Sandra Guthová. Nad jejich skoky z rampy se porotě a přihlížejícím doslova tajil dech.

Také houpačku přesvědčivě ovládli tradiční účastníci hříměždické akce: Dán Jimmi Andersen v mužích a Němka Anna Badder v ženách.

Skoky do vody

Velký respekt si ovšem zaslouží také teprve devítiletý Honza Slánský, který naznačil, že by mohl být vítězem některého z dalších ročníků. Dost možná vyhraje skokem z dvacetimetrové rampy, kterou organizátoři chystají na příští rok.

Skákat jde na i na bruslích

O zajímavé zpestření se postaral profesionální "exhibicionista" Petr Manďák, který se na dvanáctimetrovém můstku dostal až do finále a v něm se do lomu vrhl na bruslích.

Skoky do vody

Tradice cliffdivingu, jak se tomuto skákání říká, se datuje k roku 1770.

V Česku je rozšířený především díky High Jumpu a lidem kolem něj od roku 1999. Akce spojující adrenalinovou podívanou s koncerty (letos to byly hiphopové kapely) už je mezi vyznavači volného skákání proslulá.

"Myslíme, že dvacítka přiláká víc závodníků a mistrovství bude ještě zajímavější," řekl Xman.cz organizátor akce Petr Vančura.

S trochu nadsázky se dá říct, že vítěz letošního ročníku měl cestu na piedestal o něco lehčí než v předchozích letech. Na startovní listině totiž chyběli dosavadní vládci High Jumpu Michal Navrátil a Lucka Absolonová.

Skoky do vody

Po napínavém sledování dechberoucích výkonů, které zpříjemňoval excelentní DJ Robot, přišlo zasloužené uvolnění. Pódium nad skálou obsadili pražští hiphopeři z kapel Peneři strýčka Homeboye a Indy&Wich a kalilo se až do druhého dne dopoledne.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Má smysl třídit i plechovky? Toto se s nimi děje

Reportér Matěj Smlsal si zkusil práci třídiče. Úkolem je vyhazovat vše, co není...

Ke klasickým kontejnerům na tříděný odpad se postupně přidávají i šedé. Do nich mají lidé házet kovové obaly, mimo jiné...

Chceme víc sexu, říkají muži i ženy. Milostný život je přitom na ústupu

Toužíme po něm, ale schází nám. Podle výzkumů nás moderní život připravuje o...

Užíváme si méně sexu. A schází nám. Přes padesát procent žen a více než šedesát procent mužů by ho rádo mělo častěji,...

Univerzita pro prostitutky i klauny. Bizarní školy lákají zástupy studentů

Kvalifikace se vyplatí pro práci prostitutek i klaunů, první vzdělává škola ve...

Bizarní, ale prosperující. Studovat můžete na klauny, vzdělávat se lze také v oboru prodejné lásky i v umění přípravy...

OBRAZEM: Zločiny, sex, sláva. Bonnie a Clyde zemřeli před 85 lety

Stali se nejikoničtějšími gangstery období americké Velké deprese. Jejich...

Stali se nejikoničtějšími gangstery období americké Velké deprese. Jejich psanecký příběh byl totiž dochucen příchutí...

Dělnická chudoba: nouzové kolonie měla Praha i Brno

Zmar a špína. Nejchudší rodiny žily v podzemí, kde měly prostor na spaní...

Nouzové kolonie, které obepínaly v první polovině dvacátého století česká a moravská města, byly místy bídy a...

Další z rubriky

VIDEO: Rytíři Jedi vyhráli. Boj se světelnými meči je oficiální sport

Souboj se světelnými meči je ve Francii oficiálním sportem.

Přicestoval k nám z filmových odlehlých galaxií, pozemská civilizace si ho však konečně přisvojila. Oficiálně....

VIDEO: Sejmu tě zezadu. Na obřího wrestlera zaútočil násilník

Wrestlera napadl při projevu divák a strhla se bitka

Prosmýkl se mezi provazy, zezadu chytil mohutného hrdinu amerického wrestlingu kolem pasu a strhl obra k zemi. A nebyla...

Neznámé sporty: při tejo se pije pivo a bouchá střelný prach

Tímto snímkem se fotografovi podařilo zachytit vše, co k tejo patří....

Je to opravdu výbušné spojení. Hráči mají v ruce železné disky a trefují se jimi do terčů na deskách před sebou. Zásah...

Najdete na iDNES.cz