Premium

Mimořádně jen 19 Kč/měsíc
na prvních 5 měsíců

Czechoslovak Group

CSG získala největší podíl v kanadském výrobci vesmírných technologií. Vlastní 9,5 procenta

Miliardář Michal Strnad, předseda představenstva a majitel výrobce munice a...

Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada získala 9,5procentní podíl v kanadském výrobci vesmírných technologií MDA Space, a stala se tak jejím největším...

13. října 2026  7:33,  aktualizováno  11:59

Od maxima ztratily už 60 procent. Co se děje s akciemi CSG

ilustrační snímek

Akcie zbrojařské společnosti CSG jsou od lednového vstupu na burzu jako na horské dráze. Po prvotním prudkém růstu přišel výrazný propad, přes léto pak akcie část ztrát smazaly. V posledních týdnech...

8. října 2026

Ukrajina při nákupech zbraní přišla o miliardy. Nelogicky zvýhodnila i firmu Strnada

Ilustrační snímek.

Ukrajina v roce 2024 kvůli podvodům, plýtvání a špatnému řízení nákupů pro armádu přišla přibližně o 1,2 miliardy dolarů (25 miliard korun). Vyplývá to z vládních auditů, které získal deník The New...

17. září 2026  16:26

V muničním závodě Strnadovy CSG na Slovensku hořelo, výrobu přerušili

Ve slovenské Snině vypukl při rekonstrukci požár v areálu polostátní ZVS...

V areálu polostátní firmy ZVS holding ve východoslovenské Snině ve středu vypukl požár. Oheň vypukl při rekonstrukci budovy, kde vyrábí munici společnost MSM Group patřící pod zbrojařský a...

16. září 2026  15:37

Audit odhalil chyby u armádních zakázek na Ukrajině, vytkl i nákup u české zbrojovky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj předvedl arzenál moderních zbraní...

Ukrajina v roce 2024 přišla kvůli pochybením, podvodům a nehospodárnosti při nákupu vojenského vybavení o 1,2 miliardy dolarů (25 miliard korun v současných cenách). Uvádí to americký deník The New...

7. září 2026  7:14

Nejbohatší Čech je zbrojař Strnad, následuje Křetínský. Oba si od loňska přilepšili

Michal Strnad je majitelem Czechoslovak Group, skupiny, ve které působí již...

Nejbohatším Čechem současnosti je podle časopisu Euro majitel zbrojařské skupiny CSG Michal Strnad, jehož majetek činí 470 miliard korun. Druhé místo opanoval většinový vlastník Energetického a...

28. srpna 2026  9:19

Zkusíme pro Plzeň získat titul. Šéf Šádek o ambicích i o soupeření s pražskými S

Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie Plzeň, na tiskové konferenci před...

Když neměl v zádech finančně silného majitele, o souboj s pražskými S šéf plzeňských fotbalistů vyslovil památný výrok o klaccích proti tankům. „Tenkrát se hodil. Myslím si, že teď máme srovnatelnou...

21. července 2026  15:57

Čína vysvětlila zadržení Čecha. Podezírá ho z ohrožení státní bezpečnosti

ilustrační snímek

Peking uvedl, že český občan zadržovaný v Číně je vyšetřován kvůli podezření z ohrožení státní bezpečnosti. Podle čínského ministerstva zahraničí příslušné úřady postupují v souladu se zákonem....

16. července 2026  9:57,  aktualizováno  10:42

Riziko úniku citlivých informací? CSG se obává vstupu nového partnera do Tatry

Unikátní projekt automobilky Tatra Trucks, který je zaměřen na popularizaci...

Dobře známá jména českého byznysu vystřídala nová generace, která však do automobilky Tatra Trucks klid nepřinesla. Spory mezi zástupci zbrojařského holdingu CSG a investiční skupiny Promet Group o...

7. července 2026  13:55

Foldynu zaskočila Okamurova schůzka se zbrojařem Strnadem, chce vysvětlení

Jaroslav Foldyna

Poslance SPD Jaroslava Foldynu překvapila čtvrteční schůzka předsedy Sněmovny a hnutí SPD Tomia Okamury s majitelem zbrojařského holdingu Czechoslovak Group (CSG) Michalem Strnadem v dolní komoře. V...

5. července 2026  15:32

Boj o Tatru trvá. Neshody majitelů automobilky gradují kvůli miliardovému úvěru

S legendárním vozem se přišly rozloučit i desítky zaměstnanců kopřivnické...

Valná hromada Tatra Trucks schválila miliardový úvěr od firmy spojené s většinovým vlastníkem Michalem Strnadem, což menšinový akcionář Promet Group vnímá jako riziko plného převzetí společnosti....

24. června 2026  9:10

Pražská burza chystá nový ETF fond, má přitáhnout drobné i větší investory

Burza cenných papírů v Praze. Ilustrační foto

Na pražskou burzu míří novinka, která má přitáhnout pozornost investorů. „Na podzim odstartuje burzovně obchodovaný fond (ETF) kopírující index pražské burzy,“ oznámil generální ředitel Burzy cenných...

23. června 2026  13:17

Nepochopili náš model, brání se CSG zprávě, která rázně oslabila akcie zbrojaře

Miliardář Michal Strnad, předseda představenstva a majitel výrobce munice a...

Zbrojařská společnost Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada se v úterý znovu ohradila proti analýze společnosti Hunterbrook, která na začátku týdne poslala její akcie na amsterodamské...

5. května 2026  18:56

Průšvih CSG: akcie ztratily už polovinu hodnoty. Nevěří se jeho byznys modelu

ilustrační snímek

Akcie zbrojařské společnosti Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada v pondělí prudce oslabily. Reagovaly tak na zprávu firmy Hunterbrook zpochybňující obchodní model CSG, napsala...

4. května 2026  17:49,  aktualizováno  18:45

Firmy v Česku reagují na útok v Pardubicích. Posilují bezpečnostní opatření

V pardubické průmyslové zóně hoří, jedna ze skladovacích hal je kompletně...

Řada firem po celé republice, které se specializují na výrobu dronů a zbraní, po pátečním možném teroristickém útoku na halu v Pardubicích posílily svá bezpečnostní opatření. Jiné považují svou...

23. března 2026  15:27

Zakladatel Czechoslovak Group Jaroslav Strnad připravuje investiční fond

Jaroslav Strnad na snímku z 5. září 2017

Český podnikatel Jaroslav Strnad, zakladatel a bývalý vlastník skupiny Czechoslovak Group (CSG), připravuje vznik investičního fondu kvalifikovaných investorů CE Industries & Aerospace Sicav. Ten má...

23. března 2026  14:20

Zbrojař Strnad už patří mezi nejbohatší lidi planety, je v první sedmdesátce

Michal Strnad

Majitel zbrojařského koncernu Czechoslovak Group (CSG) Michal Strnad se s majetkem 31,1 miliardy dolarů (přes 653 miliard Kč) vyšvihl mezi nejbohatší lidi světa. Podle žebříčku časopisu Forbes mu...

11. března 2026  14:17

CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába

ilustrační snímek

Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) kupuje 49 procent v maďarské společnosti 4iG Space & Defence Technologies, čímž získá vliv ve firmě Rába, která vyrábí mimo jiné těžká...

2. března 2026  14:52

Italský zbrojařský gigant expanduje. Beretta chce dobýt americký trh

ilustrační snímek

Obrovské zbrojní výdaje jsou v Evropě trendem posledních let. Těží z nich i italský holding Beretta, který se výrobou zbraní zaobírá už 500 let. Dosud byla tato společnost aktivní hlavně na evropském...

22. února 2026

Tatra Trucks loni stouply tržby o pět procent, vyrobila 1349 aut

Obrněné vozidlo Tadeas 6x6 od společnosti Tatra Defence Vehicle, 26. února...

Tatra Trucks loni vyrobila 1349 vozů, prodala jich 1337. Předloni to bylo o necelé dvě stovky více. Navzdory tomu výrobní výkon i tržby vzrostly o pět procent. Konkrétní finanční výsledky firma...

6. února 2026  15:39

Strnadova CSG zřídila pobočku v Bruselu. Strategii povede exministr Hamáček

Hostem pořadu Rozstřel je Jan Hamáček, místopředseda Sekce obranného průmyslu...

Skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada otevřela pobočku v Bruselu. Stala se tak první zbrojařskou firmou původem z České a Slovenské republiky, která má stále zastoupení v sídle...

4. února 2026  15:40

Zlaté náboje pro olympioniky i Bonda. Češi vládnou italské továrně na munici

Ženy jsou prý pro výrobu munice ve Fiocchi vhodnější. Oproti horkokrevným a...

Ten zvuk je hypnotický. Pravidelné mechanické bušení, které se odráží od skalních stěn Lombardie. Každou vteřinu vypadne z výrobní linky hrstka zlatě lesklých nábojnic, které vypadají jako šperky,...

31. ledna 2026  17:28

Nejcennější na ESG jsou data, říká Serge Damian z CSG

Serge Damian, Chief Sustainability Officer z Czechoslovak Group

Byrokratická „pruda“, nebo příležitost? Na zkratku ESG a její dopady do byznysu se dá dívat z různých úhlů. Serge Damian, Chief Sustainability Officer z Czechoslovak Group, ji vidí optimisticky, jako...

29. ledna 2026  14:14

Strnad, nejbohatší zbrojař světa. Vstup CSG na burzu zdvojnásobil jeho jmění

Michal Strnad udeřením do gongu zahájil obchodování akcií své firmy, Amsterdam,...

Hodnota jmění českého podnikatele Michala Strnada se díky dnešnímu vstupu jeho zbrojařské společnosti Czechoslovak Group (CSG) na burzu zhruba zdvojnásobila na 37 miliard dolarů (přes 760 miliard...

23. ledna 2026  9:55,  aktualizováno 

Vstup CSG na burzu? Stane se globálním lídrem trhu se zbraněmi, tvrdí experti

Premium
Firmy holdingu Czechoslovak Group (CSG) a automobilka Tatra Trucks, která je s...

Na amsterdamskou burzu Euronext v pátek vstupuje jedna z nejvýraznějších českých společností posledních let, zbrojařsko-technologická skupina Czechoslovak Group (CSG) vlastněná Michalem Strnadem. Jde...

23. ledna 2026

Akcie ČEZ se propadly. Důvodem mohou být komentáře o zestátnění, říkají analytici

Centrála společnosti ČEZ

Za poklesem akcií polostátní společnosti ČEZ, jejichž cena se v úterý propadla nejhlouběji za několik let, mohou být komentáře členů české vlády, kteří potvrdili ochotu firmu zestátnit, míní...

21. ledna 2026  10:27

Akcie za 80 miliard korun. Strnadův holding CSG vstupuje na burzu v Amsterdamu

ilustrační snímek

Holding Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada, který se zaměřuje hlavně na zbrojní průmysl, nabízí na burze Euronext v Amsterodamu akcie za přibližně 3,3 miliardy eur, tedy téměř 80,2...

20. ledna 2026  10:40

Strnadova Tatra Defence získala zakázku na výrobu 150 korb tanku Leopard 2A8

V Ostravě je k vidění také tank Leopard 2A8, který pořizuje česká armáda. (21....

Společnost Tatra Defence Vehicle ze skupiny Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada získala od zbrojního holdingu KNDS Deutschland kontrakt na výrobu 150 korb pro německé tanky...

18. prosince 2025  19:39,  aktualizováno  20:51

Strnadova CSG bude na Slovensku montovat Tatru. Projekt souvisí se zakázkou pro klienta z Asie

Vůz Tatra 810M z Kopřivnice

Česká skupina CSG bude na východním Slovensku montovat vozidla Tatra. Projekt souvisí se zakázkou na dodávku 4000 vojenských vozidel v hodnotě přes miliardu dolarů (20,7 miliardy korun) pro klienta z...

16. prosince 2025  11:09

Chceme být největší obrannou firmou v Evropě, říká zbrojař Strnad

Michal Strnad je majitelem Czechoslovak Group, skupiny, ve které působí již...

Miliardář Michal Strnad chce ze svého zbrojařského a strojírenského holdingu Czechoslovak Group AS (CSG) udělat evropského lídra v odvětví. Hledá akvizice v oblasti bezpilotních letounů nebo dronů....

12. prosince 2025  12:30

Slovensko se má stát strategickým výrobcem munice, zapojený je český zbrojař

Munice, kterou vyrábí ZVS holding spadající pod Czechoslovak Group.

Společnost ZVS Holding uzavřela se slovenským ministerstvem obrany rámcovou smlouvu na dodávky munice velké a střední ráže pro státy EU, a to v objemu až 58 miliard eur (1,4 bilionu Kč) na období...

5. prosince 2025

CSG slaví dvojité vítězství v globálních cenách korporátního financování

Advertorial
Finanční ředitel skupiny CSG Zdeněk Jurák

Czechoslovak Group (CSG) uspěla ve dvou klíčových kategoriích prestižních Global Banking & Markets Awards. Ocenění získala za špičkový treasury management a také za mezinárodní emisi dluhopisů, která...

28. listopadu 2025

Holding Czechoslovak Group zvýšil tržby. Meziročně o více než osmdesát procent

ilustrační snímek

Zbrojařský a strojírenský holding Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada za letošní první tři čtvrtletí meziročně zvýšil tržby o 82,4 procenta na 4,49 miliardy eur, tedy asi 109 miliard...

18. listopadu 2025  15:05

Strnad dostal od antimonopolního úřadu zelenou ke koupi plzeňské Viktorie

Michal Strnad je majitelem Czechoslovak Group, skupiny, ve které působí již...

Miliardář Michal Strnad může koupit většinový podíl v FC Viktoria Plzeň. Transakci majiteli zbrojařského holdingu Czechoslovak Group (CSG) povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

7. listopadu 2025  13:08,  aktualizováno  14:07

CSG na nákupech. Společnost získala většinu v srbském vývojáři motorů pro drony

ilustrační snímek

Zbrojařský a strojírenský holding Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada prostřednictvím své nové společnosti AviaNera Technologies kupuje většinový podíl v srbské firmě MUST Solutions,...

4. listopadu 2025  11:46

CSG akvíruje českou společnost Hydraulics. Plánuje zásadně navýšit její výsledky

Advertorial
Společnost Hydraulics se stala součástí Czechoslovak Group

Průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group (CSG), vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem, podepsala akviziční smlouvu na koupi společnosti Hydraulics, významného českého výrobce v...

4. listopadu 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.