Úterý 1. prosince 2020, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 1. prosince 2020 Iva

Výsledky pro městskou část Ostrava-Jih Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
28,72 %
volební účast

Celkem se volí 45 zastupitelů

Legenda

17ANO

6Ostravak

5KSČM

5Piráti

4LEČO+ZpL+SPOZ

4ODS

4SPD

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (31,91 % hlasů)
obhajuje 12 mandátů, strana získala 309 044 hlasů (obsadili 17 mandátů)
17
Ostravak (12,06 % hlasů)
obhajuje 8 mandátů, strana získala 116 768 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Komunistická strana Čech a Moravy (10,25 % hlasů)
obhajuje 8 mandátů, strana získala 99 290 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Česká pirátská strana (9,68 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 93 701 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA (8,78 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 85 048 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Občanská demokratická strana (8,76 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 84 825 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (7,38 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 71 471 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Česká strana sociálně demokratická (4,9 % hlasů)
obhajuje 11 mandátů, strana získala 47 462 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti (4,14 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 40 130 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
NEZÁVISLÍ (1,56 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 15 085 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA (0,38 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 3 689 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Dělnická strana sociální spravedlnosti a Strana státu přímé demokracie - Strana práce (0,18 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 782 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Dobrá volba 2016 (0,01 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 97 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201117 mandátů
31,91 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Martin Bednář

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

43let, starosta, Zábřeh
7 346
2.
Ing. Hana Tichánková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

50let, místostarostka, Hrabůvka
7 138
3.
Markéta Langrová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

36let, radní, Zábřeh
7 074
4.
Ing. Otakar Šimík

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

38let, OSVČ, Bělský Les
7 060
5.
Ing. Karel Malík

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

37let, vedoucí odboru, projektový manažer, Bělský Les
7 043
6.
Mgr. Michaela Sudová, LL.B.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

29let, právník, Zábřeh
7 031
7.
Radka Klímková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

37let, finanční poradce, ředitelka sítě, Hrabůvka
7 017
8.
Bc. Jana Hellerová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

59let, manažer vzdělávání, Zábřeh
7 008
9.
Tomáš Gemela

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

42let, vedoucí pobočky, Zábřeh
6 989
10.
Mgr. Ondřej Sýkora

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

28let, web developer, Bělský Les
6 971
11.
Ing. Jaroslav Nahodil

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

60let, obchodník, projektový manažer, Dubina
6 959
12.
Jaroslav Musial

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

71let, starobní důchodce, Bělský Les
6 849
13.
Jan Vavroš

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

39let, vedoucí provozně-technických služeb, Bělský Les
6 993
14.
Ing. Lenka Holková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 14

41let, regionální konzultant, Výškovice
6 992
15.
Ing. Vlasta Gazdová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 15

61let, OSVČ, Hrabůvka
6 937
16.
Dagmar Holaňová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 16

58let, ošetřovatelka, Dubina
6 938
17.
Ing. Martina Vavříková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 17

37let, specialista vymáhání pohledávek, Bělský Les
6 897
Ostravak6 mandátů
12,06 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Zdeněk Hűbner, MBA

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 1

47let, manažer, Zábřeh
2 907
2.
Ing. Břetislav Riger

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 2

48let, náměstek primátora, Bělský Les
2 880
3.
Mgr. Dagmar Hrabovská

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 3

67let, manažer, Zábřeh
2 752
4.
Bc. Petr Smoleň

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 4

56let, ředitel technických služeb, Hrabůvka
2 793
5.
Stanislav Odstrčil

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 5

59let, referent majetkové správy - technik, Zábřeh
2 759
6.
Mgr. Hana Štanglerová

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 6

53let, vedoucí učitel odborného výcviku, Zábřeh
2 749
Komunistická strana Čech a Moravy5 mandátů
10,25 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Lucie Foldynová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

39let, projektová manažerka, Dubina
2 453
2.
Ing. et Ing. Leo Luzar

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

53let, poslanec, Bělský Les
2 463
3.
Jan Gara

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

53let, revizní technik elektro, Zábřeh
2 397
4.
Petr Jakubek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 4

42let, osoba samostatně výdělečně činná, Výškovice
2 363
5.
Josef Graňák

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 5

63let, důchodce, Výškovice
2 328
Česká pirátská strana5 mandátů
9,68 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Pavlína Nováčková

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

30let, pracovnice v kultuře, Hrabůvka
2 294
2.
Ing. Petr Kopečný

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

34let, automatizační inženýr, Dubina
2 268
3.
Gabriela Macečková

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 3

21let, administrativní pracovnice, Bělský Les
2 181
4.
Ing. Michal Breškovec

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 4

39let, IT specialista, Bělský Les
2 239
5.
Radim Stach

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 5

41let, zástupce manažera, Bělský Les
2 183
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA4 mandáty
8,78 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Marek Pabjan, MBA

kandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA
pořadí na kandidátce: 1

41let, ředitel ZŠ a MŠ, Zábřeh
2 321
2.
Bc. Eliška Ulehlová

kandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA
pořadí na kandidátce: 2

30let, šéfredaktorka magazínu LEČO, Hrabůvka
2 123
3.
Mgr. Libuše Přikrylová

kandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA
pořadí na kandidátce: 7

57let, ředitelka školy, Hrabůvka
2 114
4.
Dalibor Mouka

kandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA
pořadí na kandidátce: 3

52let, místostarosta ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz, Moravská Ostrava
2 017
Občanská demokratická strana4 mandáty
8,76 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
PaedDr. Ivona Klímová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

59let, ředitelka školy, Zábřeh
2 118
2.
Mgr. Jan Dohnal

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

38let, jednatel společnosti, Hrabůvka
2 033
3.
Mgr. Radim Ivan

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

28let, marketingový stratég, Dubina
1 983
4.
Ing. Martin Štěpánek, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

43let, jednatel společnosti, Hrabůvka
2 042
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)4 mandáty
7,38 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Tomáš Raždík

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 1

36let, stavební inženýr, Výškovice
1 729
2.
Irena Bláhová

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 2

58let, specialista materiálně technického zásobování, Zábřeh
1 694
3.
František Janeček

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 3

65let, policista PČR, Výškovice
1 674
4.
Ing. Marek Vysocký

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 4

56let, softwarový inženýr, Zábřeh
1 679

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
12+517
Ostravak
8-26
Komunistická strana Čech a Moravy
8-35
Česká pirátská strana
0+55
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA
0+44
Občanská demokratická strana
3+14
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+44
Česká strana sociálně demokratická
11-110
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
000
NEZÁVISLÍ
000
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA
000
Dělnická strana sociální spravedlnosti a Strana státu přímé demokracie - Strana práce
000
Dobrá volba 2016
000
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
3-30
Zvolte obec Účast
Čavisov 50,48 %
Dolní Lhota 63,45 %
Horní Lhota 60,23 %
Hošťálkovice 58,06 %
Hrabová 48,05 %
Klimkovice 51,48 %
Krásné Pole 53,45 %
Lhotka 57,75 %
Mariánské Hory a Hulváky 33,81 %
Martinov 56,44 %
Michálkovice 39,77 %
Moravská Ostrava a Přívoz 30,55 %
Nová Bělá 60,24 %
Nová Ves 39,38 %
Olbramice 58,02 %
Ostrava 33,86 %
Ostrava-Jih 28,72 %
Petřkovice 49,92 %
Plesná 65,72 %
Polanka nad Odrou 52,07 %
Poruba 31,73 %
Proskovice 58,05 %
Pustkovec 58,92 %
Radvanice a Bartovice 45,09 %
Slezská Ostrava 34,73 %
Stará Bělá 52,76 %
Stará Ves nad Ondřejnicí 54,05 %
Svinov 51,93 %
Šenov 48,09 %
Třebovice 56,68 %
Václavovice 58,96 %
Velká Polom 66,69 %
Vítkovice 29,67 %
Vratimov 41,84 %
Vřesina 56,92 %
Zbyslavice 72,11 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.