Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. března 2021 Bedřich

Výsledky pro obec Šternberk Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
36,53 %
volební účast

Celkem se volí 21 zastupitelů

Legenda

5ODS

4

3

3KDU-ČSL+TOP 09

3ČSSD

2SPD

1KSČM

Počet zvolených zastupitelů v obci

Občanská demokratická strana (22,85 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 16 797 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Otevřená radnice Šternberk (17,99 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 13 221 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
NEZÁVISLÁ VOLBA (15,41 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 11 329 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Koalice pro Šternberk (13,54 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 9 953 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Česká strana sociálně demokratická (13,22 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 9 719 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (8,63 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 6 344 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Komunistická strana Čech a Moravy (8,35 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 6 137 hlasů (obsadili 1 mandát)
1
Občanská demokratická strana5 mandátů
22,85 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Stanislav Orság

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

42let, starosta města, Šternberk
1 471
2.
Mgr. Jaromír Sedlák

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

56let, ředitel školy, Šternberk
1 114
3.
MUDr. Vítězslav Vavroušek

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

62let, lékař, Šternberk
980
4.
Mgr. Tamara Kaňáková

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 13

58let, ředitelka gymnázia, Šternberk
932
5.
Petr Ciba

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

55let, ředitel ZUŠ Šternberk, Šternberk
902
Otevřená radnice Šternberk4 mandáty
17,99 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Iva Kráčmarová

kandidátní listina: Otevřená radnice Šternberk
pořadí na kandidátce: 1

52let, ředitelka mateřské školy, Šternberk
978
2.
Petr Endrödy

kandidátní listina: Otevřená radnice Šternberk
pořadí na kandidátce: 2

29let, zástupce jednatele, Šternberk
893
3.
Mgr. Zuzana Vereskova

kandidátní listina: Otevřená radnice Šternberk
pořadí na kandidátce: 5

41let, učitelka mateřské školy, Šternberk
739
4.
Mgr. Roman Škrob

kandidátní listina: Otevřená radnice Šternberk
pořadí na kandidátce: 3

46let, invalidní důchodce, Šternberk
608
NEZÁVISLÁ VOLBA3 mandáty
15,41 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Jiří Kraus

kandidátní listina: NEZÁVISLÁ VOLBA
pořadí na kandidátce: 1

41let, místostarosta města Šternberka, OSVČ ve staveb., Šternberk
829
2.
Jan Mazal

kandidátní listina: NEZÁVISLÁ VOLBA
pořadí na kandidátce: 2

52let, ředitel Komerční banky Přerov, Šternberk
722
3.
Mgr. Alena Vojkůvková

kandidátní listina: NEZÁVISLÁ VOLBA
pořadí na kandidátce: 8

62let, učitelka ZŠ Dr. Hrubého, Šternberk
706
Koalice pro Šternberk3 mandáty
13,54 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Leo Czabe

kandidátní listina: Koalice pro Šternberk
pořadí na kandidátce: 2

49let, živnostník, předs. čes. svazu včelařů ZO Šternberk, Šternberk
890
2.
Mgr. Lubomír Papica

kandidátní listina: Koalice pro Šternberk
pořadí na kandidátce: 3

42let, učitel, Šternberk
772
3.
Karel Šrámek

kandidátní listina: Koalice pro Šternberk
pořadí na kandidátce: 7

44let, bankovní poradce, Šternberk
572
Česká strana sociálně demokratická3 mandáty
13,22 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Libor Šamšula

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

46let, velitel městské policie Šternberk, Šternberk
717
2.
Michal Oborný

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

51let, místostarosta města Šternberk, Šternberk
663
3.
Mgr. Jiří Zemánek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 6

53let, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Šternberk
597
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)2 mandáty
8,63 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Vlastimil Ošťádal

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 3

55let, stavbyvedoucí, Šternberk
344
2.
Radim Novák

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 6

42let, vychovatel v DM, Šternberk
337
Komunistická strana Čech a Moravy1 mandát
8,35 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Antonín Šnajdr

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

60let, technik, Šternberk
464

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
Občanská demokratická strana
3+25
Otevřená radnice Šternberk
0+44
NEZÁVISLÁ VOLBA
0+33
Koalice pro Šternberk
0+33
Česká strana sociálně demokratická
4-13
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+22
Komunistická strana Čech a Moravy
3-21
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
2-20
Sdružení ANO 2011, NK
5-50
TOP 09
1-10
Otevřená radnice
3-30
Zvolte obec Účast
Babice 72,21 %
Bělkovice-Lašťany 61,73 %
Bílá Lhota 48,20 %
Bílsko 77,14 %
Blatec 65,05 %
Bohuňovice 53,66 %
Bouzov 68,24 %
Bukovany 56,50 %
Bystročice 51,67 %
Bystrovany 60,70 %
Červenka 59,95 %
Daskabát 56,40 %
Dlouhá Loučka 50,10 %
Dolany 53,72 %
Doloplazy 56,32 %
Domašov nad Bystřicí 67,58 %
Domašov u Šternberka 72,94 %
Drahanovice 57,63 %
Dub nad Moravou 52,85 %
Dubčany 65,24 %
Grygov 57,71 %
Haňovice 67,02 %
Hlásnice 72,02 %
Hlubočky 39,57 %
Hlušovice 68,54 %
Hněvotín 54,76 %
Hnojice 62,27 %
Horka nad Moravou 54,40 %
Horní Loděnice 50,00 %
Hraničné Petrovice 57,98 %
Huzová 58,00 %
Charváty 67,01 %
Cholina 60,45 %
Jívová 68,50 %
Komárov 53,85 %
Kozlov 54,79 %
Kožušany-Tážaly 61,93 %
Krčmaň 50,40 %
Křelov-Břuchotín 53,56 %
Liboš 32,82 %
Lipina 52,11 %
Lipinka 55,00 %
Litovel 42,34 %
Loučany 58,23 %
Loučka 62,21 %
Luběnice 52,41 %
Luká 71,06 %
Lutín 43,38 %
Lužice 57,10 %
Majetín 57,11 %
Medlov 48,81 %
Měrotín 60,09 %
Město Libavá 60,69 %
Mladeč 54,90 %
Mladějovice 47,25 %
Moravský Beroun 37,84 %
Mrsklesy 67,94 %
Mutkov 44,19 %
Náklo 63,24 %
Náměšť na Hané 52,62 %
Norberčany 53,04 %
Nová Hradečná 32,46 %
Olbramice 46,56 %
Olomouc 38,16 %
Paseka 61,15 %
Pňovice 63,49 %
Přáslavice 54,69 %
Příkazy 64,13 %
Řídeč 77,50 %
Samotišky 55,30 %
Senice na Hané 49,90 %
Senička 70,57 %
Skrbeň 54,01 %
Slatinice 61,89 %
Slavětín 78,95 %
Strukov 62,70 %
Střeň 70,04 %
Suchonice 60,69 %
Svésedlice 56,36 %
Štarnov 57,60 %
Štěpánov 49,32 %
Šternberk 36,53 %
Šumvald 53,41 %
Těšetice 54,26 %
Tovéř 60,25 %
Troubelice 58,57 %
Tršice 61,71 %
Újezd 49,53 %
Uničov 38,87 %
Ústín 44,93 %
Velká Bystřice 49,35 %
Velký Týnec 53,63 %
Velký Újezd 51,50 %
Věrovany 53,64 %
Vilémov 67,88 %
Želechovice 62,63 %
Žerotín 55,88 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.