Výsledky pro městskou část Brno-sever Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
44,18 %
volební účast

Celkem se volí 35 zastupitelů

Legenda

15SOL

7ODS

7ANO

6KDU-ČSL+NK

Počet zvolených zastupitelů v obci

Hnutí SOL (30,56 % hlasů)
obhajuje 9 mandátů, strana získala 146 816 hlasů (obsadili 15 mandátů)
15
Občanská demokratická strana (14,34 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 68 903 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
ANO 2011 (13,48 % hlasů)
obhajuje 6 mandátů, strana získala 64 763 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
KDU-ČSL (12,48 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 59 940 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Společně pro Brno - sever (4,92 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 23 622 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (4,71 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 22 621 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Zelení a nezávislí (4,67 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 22 443 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Severní vítr - TOP 09, Spolek Brno-sever a nezávislí (4,33 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 20 814 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Česká strana sociálně demokratická (4 % hlasů)
obhajuje 6 mandátů, strana získala 19 208 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Komunistická strana Čech a Moravy (3,81 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 18 278 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
"SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI" (1,76 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 8 434 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana pro otevřenou společnost (0,62 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 966 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Moravské zemské hnutí (0,32 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 546 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Hnutí SOL15 mandátů
30,56 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Martin Maleček

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 1

49let, starosta MČ Brno-sever, Brno-sever, Lesná
4 930
2.
Ing. Martin Cibula

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 2

39let, informatik a radní MČ Brno-sever, Brno-sever, Soběšice
4 440
3.
PhDr. Karla Hofmannová

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 3

68let, kulturoložka a radní MČ Brno-sever, Brno-sever, Majdalenky
4 361
4.
Ing. Jiří Sekora

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 4

36let, vysokoškolský pedagog a radní MČ Brno-sever, Brno-sever, Lesná
4 367
5.
Mgr. Miloslav Králíček

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 5

42let, právník a zastupitel MČ Brno-sever, Brno-sever, Lesná
4 354
6.
David Jedlinský

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 6

43let, manažer aplikace Česká Obec a sportovec, Brno-sever, Husovice
4 289
7.
Mgr. Tomáš Kohoutek, Ph.D.

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 7

42let, psycholog a radní MČ Brno-sever, Brno-sever, Lesná
4 319
8.
doc. Ing. Pavel Máchal, CSc.

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 8

70let, vysokoškolský pedagog a zastupitel MČ Brno-sever, Brno-sever, Lesná
4 276
9.
Mgr. Michal Ševčík

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 9

32let, technicko-obchodní pracovník a dobrovolný hasič, Brno-sever, Černá Pole
4 289
10.
Ing. Lenka Grimová

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 10

46let, jednatelka společnosti a cvičitelka pilates, Brno-sever, Divišova čtvrť
4 253
11.
Ing. Aladár Minárik, CSc.

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 11

86let, pracující důchodce a turista, Brno-sever, Lesná
4 209
12.
Ing. Ivo Březina

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 12

47let, vedoucí polesí a cestovatel, Brno-sever, Soběšice
4 256
13.
Mgr. Luděk Král

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 13

42let, referent samosprávy a zahrádkář, Brno-sever, Lesná
4 222
14.
Pavel Boudný

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 14

44let, elektrotechnik a historik rozhlasové techniky, Brno-sever, Černá Pole
4 216
15.
Ing. Aleš Medek

kandidátní listina: Hnutí SOL
pořadí na kandidátce: 15

46let, ekonom a cyklista, Brno-sever, Husovice
4 223
Občanská demokratická strana7 mandátů
14,34 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Jarmila Berčáková

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

45let, bankovní poradce, Brno-sever
2 052
2.
Tomáš Zhoř

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

23let, projektový manažer, student práv, Brno-sever
2 048
3.
Bc. Marie Paděrová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

68let, zastupitelka MČ Brno-sever, Brno-sever
2 067
4.
Jiří Hos

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

55let, podnikatel, Brno-sever
2 006
5.
Ing. Jiří Sehnal

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

61let, stavební inženýr, Brno-sever
2 022
6.
Bc. Radomír Vavrouch

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

48let, technik, Brno-sever
2 004
7.
Ing. Sabina Tomíšková

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 7

53let, podnikatelka, Brno-sever
2 008
ANO 20117 mandátů
13,48 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
David Aleš

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

43let, manažer, Brno-sever
1 948
2.
Ing. Jakub Picka, Ph.D.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

34let, předseda Českého svazu vodního póla, ekonom, Brno-sever
1 938
3.
Ing. Nikola Staňková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

30let, ředitelka, Brno-sever
1 928
4.
Věroslav Kučírek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

41let, jednatel firmy, Brno-sever
1 898
5.
Ing. Petr Pfléger

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

65let, živnostník, Brno-sever
1 901
6.
Mgr. Pavel Outrata

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

34let, ředitel firmy, Brno-sever
1 893
7.
Ing. Michal Petřík

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

31let, jednatel firmy, Brno-střed
1 883
KDU-ČSL6 mandátů
12,48 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Petr Hladík

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 2

34let, 1. náměstek primátora statutárního města Brna, Brno-sever, Soběšice
2 249
2.
Mgr. Miriam Kolářová

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 1

34let, místostarostka MČ Brno-sever, Brno-sever, Lesná
2 066
3.
MUDr. Tomáš Tomáš, Ph.D.

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 3

50let, přednosta kliniky, Brno-sever, Černá Pole
1 914
4.
Mgr. Jan Škrášek

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 4

27let, softwarový inženýr, Brno-sever, Černá Pole
1 785
5.
Ing. Marie Kselíková

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 5

35let, podnikatelka, Brno-sever, Husovice
1 761
6.
Ing. Daniel Kummer

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 6

45let, stavební technik, Brno-sever, Husovice
1 795

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
Hnutí SOL
9+615
Občanská demokratická strana
2+57
ANO 2011
6+17
KDU-ČSL
0+66
Společně pro Brno - sever
2-20
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
000
Zelení a nezávislí
000
Severní vítr - TOP 09, Spolek Brno-sever a nezávislí
000
Česká strana sociálně demokratická
6-60
Komunistická strana Čech a Moravy
2-20
"SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI"
000
Strana pro otevřenou společnost
000
Moravské zemské hnutí
000
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
4-40
Strana zelených
2-20
TOP 09
2-20
Zvolte obec Účast
Brno 42,65 %
Brno-Bohunice 46,98 %
Brno-Bosonohy 53,89 %
Brno-Bystrc 43,18 %
Brno-Černovice 49,12 %
Brno-Chrlice 52,31 %
Brno-Ivanovice 68,89 %
Brno-Jehnice 62,95 %
Brno-jih 42,18 %
Brno-Jundrov 57,58 %
Brno-Kníničky 65,12 %
Brno-Kohoutovice 49,21 %
Brno-Komín 57,09 %
Brno-Královo Pole 44,22 %
Brno-Líšeň 43,48 %
Brno-Maloměřice a Obřany 46,80 %
Brno-Medlánky 53,91 %
Brno-Nový Lískovec 48,77 %
Brno-Ořešín 74,56 %
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 50,88 %
Brno-sever 44,18 %
Brno-Slatina 48,54 %
Brno-Starý Lískovec 42,31 %
Brno-střed 27,37 %
Brno-Tuřany 51,10 %
Brno-Útěchov 62,72 %
Brno-Vinohrady 44,40 %
Brno-Žabovřesky 50,53 %
Brno-Žebětín 53,40 %
Brno-Židenice 43,21 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz