iDNES.cz / Volby

  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Výsledky pro obec Uničov Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
37,18 %
volební účast

Celkem se volí 21 zastupitelů

Legenda

6ODS

4KDU-ČSL

4ČSSD

4KSČM

3ANO 2011

Počet zvolených zastupitelů v obci

Občanská demokratická strana (21,89 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 14 274 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (17,96 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 11 707 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Česká strana sociálně demokratická (17,84 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 11 632 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Komunistická strana Čech a Moravy (14,51 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 9 462 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
ANO 2011 (10,87 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 7 088 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
TOP 09 (4,75 % hlasů)
obhajuje 1 mandát, strana získala 3 095 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
NEZÁVISLÍ (4,59 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 2 991 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Sdružení nezávislých kandidátů PRO Uničov a politického hnutí Otevřená radnice (3,97 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 588 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Občané městu, město občanům (3,62 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 361 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Občanská demokratická strana6 mandátů
21,89 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Dalibor Horák

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

49let, starosta, Uničov
1 110
2.
Iveta Janků

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

51let, živnostnice - místopředsedkyně TJ, Uničov
895
3.
MUDr. Ivana Veselá

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

54let, lékařka internistka, Uničov
824
4.
Jaroslav Petřík

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

43let, živnostník - předseda hokejového klubu, Uničov
690
5.
Mgr. Radek Vincour

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

47let, ředitel kulturního zařízení - hudebník, Uničov
1 102
6.
Ing. Andrea Mrázová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

43let, zástupkyně ředitele základní školy, Uničov
642
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová4 mandáty
17,96 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Milan Žůrek

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 1

48let, ředitel základní školy, Uničov
697
2.
Ing. Jan Březina

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 2

60let, OSVČ, Uničov
836
3.
Mgr. Aleš Langer

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 4

44let, středoškolský učitel, Uničov
696
4.
Ing. Jarmila Kaprálová

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 6

62let, místostarostka města, Uničov
850
Česká strana sociálně demokratická4 mandáty
17,84 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Markéta Zahradníčková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

29let, ekonom, Uničov
706
2.
Jan Vlček

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

56let, dílenský učitel, Uničov
721
3.
Bc. Stanislav Axman

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

57let, místostarosta města, Brníčko
683
4.
Ing. Karel Korytář

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 8

65let, senátor, Uničov
691
Komunistická strana Čech a Moravy4 mandáty
14,51 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Vladimír Urbánek, DiS.

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

37let, fyzioterapeut, Uničov
736
2.
Zdeněk Beňo

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

57let, podnikatel, Uničov
643
3.
Ing. Věra Poštulková

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

62let, podnikatel, Uničov
515
4.
Vladimír Urbánek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 11

65let, důchodce, Uničov
585
ANO 20113 mandáty
10,87 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Jaromíra Lónová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

52let, středoškolská učitelka, Nová Dědina
530
2.
Mgr. Radka Janišová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

40let, vedoucí azylového domu, Uničov
467
3.
Jiří Smékal

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

58let, OSVČ, Uničov
458

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2010 +/- celkem  2014 trend
Občanská demokratická strana
5+16
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
5-14
Česká strana sociálně demokratická
5-14
Komunistická strana Čech a Moravy
3+14
ANO 2011
0+33
TOP 09
1-10
NEZÁVISLÍ
2-20
Sdružení nezávislých kandidátů PRO Uničov a politického hnutí Otevřená radnice
000
Občané městu, město občanům
000
Zvolte obec Účast
Babice 63,71 %
Bělkovice-Lašťany 52,04 %
Bílá Lhota 49,08 %
Bílsko 77,64 %
Blatec 70,10 %
Bohuňovice 56,13 %
Bouzov 60,25 %
Bukovany 64,64 %
Bystročice 48,03 %
Bystrovany 61,06 %
Červenka 58,72 %
Daskabát 54,67 %
Dlouhá Loučka 48,08 %
Dolany 42,35 %
Doloplazy 45,74 %
Domašov nad Bystřicí 72,89 %
Domašov u Šternberka 71,04 %
Drahanovice 48,84 %
Dub nad Moravou 55,14 %
Dubčany 76,57 %
Grygov 55,39 %
Haňovice 64,10 %
Hlásnice 57,89 %
Hlubočky 35,06 %
Hlušovice 44,19 %
Hněvotín 55,77 %
Hnojice 67,27 %
Horka nad Moravou 49,90 %
Horní Loděnice 58,08 %
Hraničné Petrovice 78,26 %
Huzová 58,94 %
Charváty 57,50 %
Cholina 68,94 %
Jívová 73,57 %
Komárov 58,90 %
Kožušany-Tážaly 60,40 %
Krčmaň 68,23 %
Křelov-Břuchotín 53,30 %
Liboš 68,15 %
Lipina 65,67 %
Lipinka 65,88 %
Litovel 39,08 %
Loučany 54,78 %
Loučka 48,02 %
Luběnice 66,84 %
Luká 74,28 %
Lutín 42,40 %
Lužice 54,87 %
Majetín 66,88 %
Medlov 44,47 %
Měrotín 57,47 %
Mladeč 50,47 %
Mladějovice 54,77 %
Moravský Beroun 41,37 %
Mrsklesy 63,27 %
Mutkov 65,12 %
Náklo 53,33 %
Náměšť na Hané 46,84 %
Norberčany 42,05 %
Nová Hradečná 36,85 %
Olbramice 72,49 %
Olomouc 31,76 %
Paseka 51,84 %
Pňovice 57,93 %
Přáslavice 47,72 %
Příkazy 56,24 %
Řídeč 82,74 %
Samotišky 47,28 %
Senice na Hané 53,24 %
Senička 61,59 %
Skrbeň 50,67 %
Slatinice 61,98 %
Slavětín 52,80 %
Strukov 59,40 %
Střeň 61,62 %
Suchonice 76,22 %
Svésedlice 62,89 %
Štarnov 51,51 %
Štěpánov 49,31 %
Šternberk 32,53 %
Šumvald 50,39 %
Těšetice 49,15 %
Tovéř 66,04 %
Troubelice 56,86 %
Tršice 52,50 %
Újezd 52,05 %
Uničov 37,18 %
Ústín 44,34 %
Velká Bystřice 57,02 %
Velký Týnec 51,62 %
Velký Újezd 50,15 %
Věrovany 52,96 %
Vilémov 71,74 %
Želechovice 65,59 %
Žerotín 57,07 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.