iDNES.cz / Volby

  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Výsledky pro obec Litovel Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
39,08 %
volební účast

Celkem se volí 25 zastupitelů

Legenda

8SNK-CELK

4ČSSD

4ANO 2011

3KSČM

2KDU-ČSL

2ODS

2SNK ED

Počet zvolených zastupitelů v obci

Sdružení nezávislých kandidátů Litovel (18,92 % hlasů)
, strana získala 12 772 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Česká strana sociálně demokratická (15,66 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 10 567 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
ANO 2011 (14,95 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 093 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Sdružení nezávislých kandidátů - občané a sportovci Litovelska (11,99 % hlasů)
, strana získala 8 094 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Komunistická strana Čech a Moravy (11,64 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 7 859 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (10,49 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 7 081 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Občanská demokratická strana (8,38 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 5 658 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
SNK Evropští demokraté (7,96 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 373 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Sdružení nezávislých kandidátů Litovel5 mandátů
18,92 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Zdeněk Potužák

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů Litovel
pořadí na kandidátce: 1

58let, starosta, Litovel
878
2.
Mgr. Eva Hrachovcová

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů Litovel
pořadí na kandidátce: 2

44let, ředitelka školy, Litovel
919
3.
Ing. Karel Zmund

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů Litovel
pořadí na kandidátce: 3

61let, ředitel organizace, Litovel
675
4.
MVDr. Vojtěch Grézl

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů Litovel
pořadí na kandidátce: 4

83let, důchodce, Litovel
612
5.
Viktor Kohout

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů Litovel
pořadí na kandidátce: 20

41let, podnikatel v cestovním ruchu, Litovel
890
Česká strana sociálně demokratická4 mandáty
15,66 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Petr Šrůtek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

61let, místostarosta, Litovel
721
2.
Miloslav Číhal

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

66let, učitel, Litovel
539
3.
Alena Albrechtová

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 9

52let, vychovatelka, Litovel
593
4.
Mgr. Marcela Čtvrtníčková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 11

50let, učitelka ZŠ, Litovel
599
ANO 20114 mandáty
14,95 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Ivo Višinka

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

55let, stavební technik, Litovel
493
2.
Martin Geprt

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

38let, OSVČ, Litovel
576
3.
Ing. Martin Pavlík

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

36let, vedoucí technický pracovník, Litovel
493
4.
Jana Wagnerová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

45let, zdravotní sestra, Tři Dvory
512
Sdružení nezávislých kandidátů - občané a sportovci Litovelska3 mandáty
11,99 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
David Baroň

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů - občané a sportovci Litovelska
pořadí na kandidátce: 1

46let, živnostník, Litovel
642
2.
Mgr. Milena Jindrová

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů - občané a sportovci Litovelska
pořadí na kandidátce: 2

46let, zástupce ředitele ZŠ, Litovel
626
3.
Ing. Radomír Havlíček

kandidátní listina: Sdružení nezávislých kandidátů - občané a sportovci Litovelska
pořadí na kandidátce: 3

55let, zeměměřič, Víska
521
Komunistická strana Čech a Moravy3 mandáty
11,64 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Kamil Veselý

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

47let, OSVČ, Litovel
508
2.
Ing. Gabriel Ošťádal

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

68let, důchodce, Litovel
456
3.
Josef Hetcl

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

63let, důchodce, Litovel
402
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová2 mandáty
10,49 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Ludmila Zavadilová

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 1

48let, vedoucí střediska Charity v Litovli, Litovel
499
2.
MUDr. Alena Šromová

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 2

55let, lékařka, Litovel
936
Občanská demokratická strana2 mandáty
8,38 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Blahoslav Papajk

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

62let, živnostník, Litovel
415
2.
Bc. Zdeněk Jančí

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

49let, vedoucí učitel odborného výcviku, Litovel
390
SNK Evropští demokraté2 mandáty
7,96 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Jaroslav Skála

kandidátní listina: SNK Evropští demokraté
pořadí na kandidátce: 1

54let, učitel autoškoly, Litovel
444
2.
Mgr. Robert Najman

kandidátní listina: SNK Evropští demokraté
pořadí na kandidátce: 3

33let, pracovník muzea, Litovel
369

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2010 +/- celkem  2014 trend
Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení celkem
11-38
Česká strana sociálně demokratická
5-14
ANO 2011
0+44
Komunistická strana Čech a Moravy
303
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
202
Občanská demokratická strana
4-22
SNK Evropští demokraté
0+22
Zvolte obec Účast
Babice 63,71 %
Bělkovice-Lašťany 52,04 %
Bílá Lhota 49,08 %
Bílsko 77,64 %
Blatec 70,10 %
Bohuňovice 56,13 %
Bouzov 60,25 %
Bukovany 64,64 %
Bystročice 48,03 %
Bystrovany 61,06 %
Červenka 58,72 %
Daskabát 54,67 %
Dlouhá Loučka 48,08 %
Dolany 42,35 %
Doloplazy 45,74 %
Domašov nad Bystřicí 72,89 %
Domašov u Šternberka 71,04 %
Drahanovice 48,84 %
Dub nad Moravou 55,14 %
Dubčany 76,57 %
Grygov 55,39 %
Haňovice 64,10 %
Hlásnice 57,89 %
Hlubočky 35,06 %
Hlušovice 44,19 %
Hněvotín 55,77 %
Hnojice 67,27 %
Horka nad Moravou 49,90 %
Horní Loděnice 58,08 %
Hraničné Petrovice 78,26 %
Huzová 58,94 %
Charváty 57,50 %
Cholina 68,94 %
Jívová 73,57 %
Komárov 58,90 %
Kožušany-Tážaly 60,40 %
Krčmaň 68,23 %
Křelov-Břuchotín 53,30 %
Liboš 68,15 %
Lipina 65,67 %
Lipinka 65,88 %
Litovel 39,08 %
Loučany 54,78 %
Loučka 48,02 %
Luběnice 66,84 %
Luká 74,28 %
Lutín 42,40 %
Lužice 54,87 %
Majetín 66,88 %
Medlov 44,47 %
Měrotín 57,47 %
Mladeč 50,47 %
Mladějovice 54,77 %
Moravský Beroun 41,37 %
Mrsklesy 63,27 %
Mutkov 65,12 %
Náklo 53,33 %
Náměšť na Hané 46,84 %
Norberčany 42,05 %
Nová Hradečná 36,85 %
Olbramice 72,49 %
Olomouc 31,76 %
Paseka 51,84 %
Pňovice 57,93 %
Přáslavice 47,72 %
Příkazy 56,24 %
Řídeč 82,74 %
Samotišky 47,28 %
Senice na Hané 53,24 %
Senička 61,59 %
Skrbeň 50,67 %
Slatinice 61,98 %
Slavětín 52,80 %
Strukov 59,40 %
Střeň 61,62 %
Suchonice 76,22 %
Svésedlice 62,89 %
Štarnov 51,51 %
Štěpánov 49,31 %
Šternberk 32,53 %
Šumvald 50,39 %
Těšetice 49,15 %
Tovéř 66,04 %
Troubelice 56,86 %
Tršice 52,50 %
Újezd 52,05 %
Uničov 37,18 %
Ústín 44,34 %
Velká Bystřice 57,02 %
Velký Týnec 51,62 %
Velký Újezd 50,15 %
Věrovany 52,96 %
Vilémov 71,74 %
Želechovice 65,59 %
Žerotín 57,07 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.