iDNES.cz / Volby

  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Výsledky pro zastupitelstvo města Olomouc Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
31,76 %
volební účast

Celkem se volí 45 zastupitelů

Legenda

12ANO 2011

10ČSSD

5ODS

5KDU-ČSL

4TOP 09

4KSČM

3Koalice stran

2ProOl

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (23,41 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 249 270 hlasů (obsadili 12 mandátů)
12
Česká strana sociálně demokratická (18,69 % hlasů)
obhajuje 17 mandátů, strana získala 198 961 hlasů (obsadili 10 mandátů)
10
Občanská demokratická strana (11,05 % hlasů)
obhajuje 14 mandátů, strana získala 117 633 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (9,93 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 105 765 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
TOP 09 (9,25 % hlasů)
obhajuje 6 mandátů, strana získala 98 483 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Komunistická strana Čech a Moravy (8,87 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 94 429 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Občané pro Olomouc (7,32 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 77 950 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
ProOlomouc (4,56 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 48 545 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Strana svobodných občanů (2,23 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 23 753 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Úsvit přímé demokracie (2,16 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 22 978 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Patrioti PRO Olomouc (1,25 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 13 356 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana Práv Občanů (0,51 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 430 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) (0,41 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 4 378 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
REPUBLIKÁNSKÁ STRANA ČECH, MORAVY A SLEZSKA (0,36 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 3 881 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201112 mandátů
23,41 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Milan Feranec

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

50let, právník, náměstek ministra dopravy, Hodolany
6 257
2.
Mgr. Miroslav Žbánek, MPA

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

41let, vedoucí odboru úřadu Regionální rady, Olomouc
6 095
3.
Jaroslav Spáčil

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

40let, podnikatel, Nové Sady
5 952
4.
Mgr. Martin Přerovský

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

35let, projektant, Nové Sady
6 074
5.
Ing. František Mikeš

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

67let, podnikatel, Holice
5 807
6.
Mgr. Bc. Petra Prchalová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

28let, manažer hnutí ANO 2011, Olomouc
5 850
7.
Jaromír Lošťák

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

41let, podnikatel, Slavonín
5 839
8.
Magdaléna Vanečková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

41let, asistentka, Olomouc
5 769
9.
Mgr. Miroslava Ferancová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

47let, právnička, Hodolany
5 855
10.
Mgr. Miloslav Tichý

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

27let, živnostník, Nové Sady
5 771
11.
Bc. Filip Červinka

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

29let, OSVČ, Hodolany
5 655
12.
MUDr. Milan Brázdil

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 15

51let, lékař záchranné služby, Neředín
6 311
Česká strana sociálně demokratická10 mandátů
18,69 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

48let, vysokoškolský učitel, proděkan PedF UP v Olomouci, Nové Sady
5 286
2.
PhDr. Pavel Urbášek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

54let, ředitel Archivu UP v Olomouci, Povel
4 913
3.
Bc. Miroslav Petřík

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

44let, ředitel Technických služeb města Olomouce, Olomouc
4 863
4.
Ing. Jaromír Czmero

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 4

62let, tajemník Regionální rady reg. soudrž. Stř. Morava, Nové Sady
4 805
5.
Mgr. Filip Žáček

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

27let, právník, předseda neziskové organizace, Nová Ulice
4 670
6.
Danuše Boková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 6

74let, důchodkyně, Slavonín
4 450
7.
Ing. Jiří Kropáč

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 7

59let, ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny Olomouc, Černovír
4 633
8.
Mgr. Radek Čapka

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 8

47let, učitel, ředitel gymnázia, Nové Sady
4 858
9.
Jitka Weiermüllerová

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 9

43let, projekt. manažerka, ved. Baletního studia při MDO, Olomouc
4 631
10.
Petr Čulík

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 10

27let, informatik, Olomouc
4 532
Občanská demokratická strana5 mandátů
11,05 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
JUDr. Martin Major, MBA

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

35let, primátor města Olomouce, Nová Ulice
3 581
2.
RNDr. Jan Holpuch, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

42let, náměstek primátora města Olomouce, Chválkovice
3 367
3.
prof. MUDr. Čestmír Neoral, CSc.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

61let, přednosta I. Chirurgické kliniky FN Olomouc, Nové Sady
3 471
4.
MUDr. Ivo Mareš, MBA

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 9

50let, ředitel Zdrav. záchranné služby Olomouckého kraje, Neředín
3 129
5.
Ivana Plíhalová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 10

52let, herečka Moravského divadla Olomouc, Olomouc
3 244
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová5 mandátů
9,93 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
RNDr. Ladislav Šnevajs

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 1

52let, náměstek primátora, Hejčín
3 322
2.
Ing. arch. Michal Giacintov

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 2

51let, architekt, Nová Ulice
3 097
3.
Mgr. Matouš Pelikán

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 3

32let, advokát, Nová Ulice
2 830
4.
Ivana Kalodová

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 4

46let, předs. Sdruž. pro Holický les, Holice
2 710
5.
MVDr. Petr Procházka

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 7

50let, veterinární lékař, Holice
2 765
TOP 094 mandáty
9,25 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
RNDr. Aleš Jakubec, Ph.D.

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 1

38let, vysokoškolský učitel, radní, Nová Ulice
3 178
2.
Ing. Anna Taclová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 3

58let, ředitelka neziskové organizace JITRO, Hodolany
2 667
3.
Mgr. Eva Machová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 6

57let, náměstkyně primátora, ředitelka domova pro seniory, Povel
2 904
4.
Ing. Ivo Vlach

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 7

55let, náměstek primátora, Olomouc
2 663
Komunistická strana Čech a Moravy4 mandáty
8,87 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Miroslav Marek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

61let, technik, Olomouc
2 356
2.
PhDr. Jiří Zima

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

54let, odborný zaměstnanec, Nové Sady
2 305
3.
PaedDr. Miroslav Skácel

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

66let, učitel, důchodce, Řepčín
2 331
4.
Miroslav Behro

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 4

36let, OSVČ, Lazce
2 237
Občané pro Olomouc3 mandáty
7,32 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Dominika Kovaříková

kandidátní listina: Občané pro Olomouc
pořadí na kandidátce: 1

36let, advokátka, Nové Sady
2 539
2.
Mgr. Pavel Bednařík

kandidátní listina: Občané pro Olomouc
pořadí na kandidátce: 2

34let, vysokoškolský pedagog a živnostník, Nová Ulice
2 229
3.
Mgr. Michal Krejčí

kandidátní listina: Občané pro Olomouc
pořadí na kandidátce: 4

40let, ekolog, předseda Unie pro řeku Moravu, Svatý Kopeček
2 280
ProOlomouc2 mandáty
4,56 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. arch. Pavel Grasse

kandidátní listina: ProOlomouc
pořadí na kandidátce: 1

53let, architekt a urbanista, Olomouc
2 448
2.
Ing. arch. Tomáš Pejpek

kandidátní listina: ProOlomouc
pořadí na kandidátce: 2

47let, architekt a urbanista, Chválkovice
2 403

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2010 +/- celkem  2014 trend
ANO 2011
0+1212
Česká strana sociálně demokratická
17-710
Občanská demokratická strana
14-95
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
3+25
TOP 09
6-24
Komunistická strana Čech a Moravy
5-14
Občané pro Olomouc
0+33
ProOlomouc
0+22
Strana svobodných občanů
000
Úsvit přímé demokracie
000
Patrioti PRO Olomouc
000
Strana Práv Občanů
000
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)
000
REPUBLIKÁNSKÁ STRANA ČECH, MORAVY A SLEZSKA
000
Zvolte obec Účast
Babice 63,71 %
Bělkovice-Lašťany 52,04 %
Bílá Lhota 49,08 %
Bílsko 77,64 %
Blatec 70,10 %
Bohuňovice 56,13 %
Bouzov 60,25 %
Bukovany 64,64 %
Bystročice 48,03 %
Bystrovany 61,06 %
Červenka 58,72 %
Daskabát 54,67 %
Dlouhá Loučka 48,08 %
Dolany 42,35 %
Doloplazy 45,74 %
Domašov nad Bystřicí 72,89 %
Domašov u Šternberka 71,04 %
Drahanovice 48,84 %
Dub nad Moravou 55,14 %
Dubčany 76,57 %
Grygov 55,39 %
Haňovice 64,10 %
Hlásnice 57,89 %
Hlubočky 35,06 %
Hlušovice 44,19 %
Hněvotín 55,77 %
Hnojice 67,27 %
Horka nad Moravou 49,90 %
Horní Loděnice 58,08 %
Hraničné Petrovice 78,26 %
Huzová 58,94 %
Charváty 57,50 %
Cholina 68,94 %
Jívová 73,57 %
Komárov 58,90 %
Kožušany-Tážaly 60,40 %
Krčmaň 68,23 %
Křelov-Břuchotín 53,30 %
Liboš 68,15 %
Lipina 65,67 %
Lipinka 65,88 %
Litovel 39,08 %
Loučany 54,78 %
Loučka 48,02 %
Luběnice 66,84 %
Luká 74,28 %
Lutín 42,40 %
Lužice 54,87 %
Majetín 66,88 %
Medlov 44,47 %
Měrotín 57,47 %
Mladeč 50,47 %
Mladějovice 54,77 %
Moravský Beroun 41,37 %
Mrsklesy 63,27 %
Mutkov 65,12 %
Náklo 53,33 %
Náměšť na Hané 46,84 %
Norberčany 42,05 %
Nová Hradečná 36,85 %
Olbramice 72,49 %
Olomouc 31,76 %
Paseka 51,84 %
Pňovice 57,93 %
Přáslavice 47,72 %
Příkazy 56,24 %
Řídeč 82,74 %
Samotišky 47,28 %
Senice na Hané 53,24 %
Senička 61,59 %
Skrbeň 50,67 %
Slatinice 61,98 %
Slavětín 52,80 %
Strukov 59,40 %
Střeň 61,62 %
Suchonice 76,22 %
Svésedlice 62,89 %
Štarnov 51,51 %
Štěpánov 49,31 %
Šternberk 32,53 %
Šumvald 50,39 %
Těšetice 49,15 %
Tovéř 66,04 %
Troubelice 56,86 %
Tršice 52,50 %
Újezd 52,05 %
Uničov 37,18 %
Ústín 44,34 %
Velká Bystřice 57,02 %
Velký Týnec 51,62 %
Velký Újezd 50,15 %
Věrovany 52,96 %
Vilémov 71,74 %
Želechovice 65,59 %
Žerotín 57,07 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.