iDNES.cz / Volby

  • Středa 18. května 2022 Nataša

Výsledky pro městskou část Brno-sever Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
40,70 %
volební účast

Celkem se volí 35 zastupitelů

Legenda

9SOL

6ANO 2011

6ČSSD

4KDU-ČSL

2ODS

2Koalice stran

2TOP 09

2SZ

2KSČM

Počet zvolených zastupitelů v obci

Sdružení občanů Lesné (21,98 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 98 524 hlasů (obsadili 9 mandátů)
9
ANO 2011 (16,6 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 74 412 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Česká strana sociálně demokratická (14,76 % hlasů)
obhajuje 11 mandátů, strana získala 66 182 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (11,67 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 52 332 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Občanská demokratická strana (7,31 % hlasů)
obhajuje 8 mandátů, strana získala 32 765 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
"A CO BRNO?" Společně pro Brno - sever (6,67 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 29 883 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
TOP 09 (6,29 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 28 192 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Strana zelených (5,45 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 24 448 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Komunistická strana Čech a Moravy (5,3 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 23 763 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Strana svobodných občanů (2,44 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 938 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (1,4 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 6 260 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Dělnická strana sociální spravedlnosti - Pořádek a bezpečí v Brně-sever (0,12 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 547 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Sdružení občanů Lesné9 mandátů
21,98 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Martin Maleček

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 1

45let, OSVČ, předseda Rady občanských iniciativ k.ú.Lesná, Brno-sever, Lesná
3 180
2.
PhDr. Karla Hofmannová

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 2

64let, novinář, kulturolog, předseda OS Majdalenky, Brno-sever, Lesná
3 075
3.
Mgr. Tomáš Kohoutek, Ph.D.

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 3

38let, psycholog, člen OS Obzor Lesná, Brno-sever, Lesná
3 026
4.
Ing. Jiří Sekora

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 4

32let, vysokoškolský pedagog, člen OS Arbesova, Brno-sever, Lesná
2 992
5.
prof. Michal Košut, Ph.D.

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 5

60let, vysokoškolský pedagog, předseda OS Obzor Lesná, Brno-sever, Lesná
2 971
6.
Ing. Martin Cibula

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 6

35let, OSVČ, člen OS Lesná, Brno-sever, Lesná
2 908
7.
doc. Ing. Pavel Máchal, CSc.

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 7

66let, vysokoškolský pedagog, Brno-sever, Lesná
2 883
8.
Mgr. Miloslav Králíček

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 8

38let, právník, státní zaměstnanec, předseda OS Arbesova, Brno-sever, Lesná
2 884
9.
prof. Dr. Ivo Možný, CSc.

kandidátní listina: Sdružení občanů Lesné
pořadí na kandidátce: 9

82let, emeritní profesor, člen o.s. Obzor Lesná, Brno-sever, Lesná
2 906
ANO 20116 mandátů
16,6 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Barbora Maťáková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

34let, ekonom, marketing specialist, Brno-sever
2 332
2.
JUDr. Patricie Krejčí

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

46let, právník, Brno-sever
2 294
3.
Jiří Novotný

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

33let, bezpečnost a požární ochrana, Brno-sever
2 241
4.
Jaroslav Dudek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

34let, IT, elektromechanik, Brno-sever
2 211
5.
Jaroslava Pospíšilová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

68let, technik ve školství, Brno-sever
2 189
6.
Ing. Josef Dufek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

40let, zahradní architekt, Brno-sever
2 254
Česká strana sociálně demokratická6 mandátů
14,76 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Rostislav Hakl

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

62let, starosta, Brno-sever
2 290
2.
Ing. Kateřina Kalinová

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

52let, místostarostka, Brno-sever
2 057
3.
MUDr. Radmila Vondráková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

49let, dětská lékařka, Brno-sever
2 057
4.
Ing. Pavel Boleslav

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 4

30let, živnostník, Brno-sever
1 970
5.
Ing. Helena Pluháčková, Ph.D.

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

30let, vědeckovýzkumný pracovník, Brno-sever
1 977
6.
Bc. Mojmír Jaroš

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 6

36let, manažer, Brno-sever
1 928
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová4 mandáty
11,67 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Petr Hladík

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 1

30let, projektový manažer, Brno-sever
1 687
2.
MUDr. Tomáš Tomáš, Ph.D.

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 2

46let, primář ortopedické kliniky FN u sv. Anny v Brně, Brno-sever
1 722
3.
Bc. Jan Škrášek

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 3

23let, programátor, Brno-sever
1 569
4.
Ing. Jiří Kuklínek

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 4

52let, stavební technik, Brno-sever
1 568
Občanská demokratická strana2 mandáty
7,31 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Marie Paděrová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

64let, zastupitelka města Brna, Brno-sever
989
2.
Jiří Hos

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

51let, místostarosta městské části Brno-sever, Brno-sever
986
"A CO BRNO?" Společně pro Brno - sever2 mandáty
6,67 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
JUDr. Martin Sláma

kandidátní listina: "A CO BRNO?" Společně pro Brno - sever
pořadí na kandidátce: 1

40let, právník, předseda Občanského sdružení Seveřan, Brno-sever
1 094
2.
Ing. arch. Zuzana Bímová

kandidátní listina: "A CO BRNO?" Společně pro Brno - sever
pořadí na kandidátce: 2

53let, architekt, Brno-sever
1 067
TOP 092 mandáty
6,29 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Martin Šrubař

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 1

47let, živnostník, majitel obchodu, Brno-sever
954
2.
Ing. Jiří Siblík

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 2

52let, konzultant ve stavebnictví, Brno-sever
899
Strana zelených2 mandáty
5,45 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jakub Houška, Ph.D.

kandidátní listina: Strana zelených
pořadí na kandidátce: 1

37let, ekolog, odborný vědecký pracovník, zastupitel MČ, Brno-sever (Lesná)
890
2.
Ing. et Mgr. Barbora Beránková

kandidátní listina: Strana zelených
pořadí na kandidátce: 2

29let, ekonomka, Brno-sever (Černá Pole)
814
Komunistická strana Čech a Moravy2 mandáty
5,3 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Emil Vítek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

56let, správce nemovitostí, Brno-sever
736
2.
Mgr. Roman Slejška

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

50let, referent, Brno-sever
733

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2010 +/- celkem  2014 trend
Sdružení občanů Lesné
0+99
ANO 2011
0+66
Česká strana sociálně demokratická
11-56
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
3+14
Občanská demokratická strana
8-62
"A CO BRNO?" Společně pro Brno - sever
4-22
TOP 09
5-32
Strana zelených
202
Komunistická strana Čech a Moravy
202
Strana svobodných občanů
000
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
000
Dělnická strana sociální spravedlnosti - Pořádek a bezpečí v Brně-sever
000
Zvolte obec Účast
Brno 38,69 %
Brno-Bohunice 40,28 %
Brno-Bosonohy 57,25 %
Brno-Bystrc 39,61 %
Brno-Černovice 43,82 %
Brno-Chrlice 50,17 %
Brno-Ivanovice 67,43 %
Brno-Jehnice 56,76 %
Brno-jih 40,44 %
Brno-Jundrov 55,14 %
Brno-Kníničky 71,02 %
Brno-Kohoutovice 44,40 %
Brno-Komín 50,89 %
Brno-Královo Pole 40,32 %
Brno-Líšeň 36,62 %
Brno-Maloměřice a Obřany 43,34 %
Brno-Medlánky 51,32 %
Brno-Nový Lískovec 38,64 %
Brno-Ořešín 64,08 %
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 45,20 %
Brno-sever 40,70 %
Brno-Slatina 42,75 %
Brno-Starý Lískovec 40,08 %
Brno-střed 24,81 %
Brno-Tuřany 51,81 %
Brno-Útěchov 62,78 %
Brno-Vinohrady 39,61 %
Brno-Žabovřesky 46,23 %
Brno-Žebětín 53,53 %
Brno-Židenice 39,51 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.