Doporučujeme

Europoslanec Starostů a nezávislých Stanislav Polčák

Europoslanec Starostů a nezávislých Stanislav Polčák | foto: František Vlček, MAFRA

STAN schválil společnou kandidátku pro evropské volby s TOP 09

Celostátní výbor hnutí STAN odsouhlasil drtivou většinou hlasů definitivní podobu kandidátní listiny do Evropského parlamentu. V čele kandidátky je předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, dvojkou je zástupce hnutí STAN, rovněž europoslanec a místopředseda hnutí Stanislav Polčák.

Na kandidátce jsou i zástupci Zelených, strany LES exministra životního prostředí Martina Bursíka a 14 regionálních partnerů.

„Už od první chvíle jsme chtěli vytvořit silnou proevropskou kandidátku, což se nám nakonec vydařilo. Museli jsme být ve vyjednávání vstřícní a ustoupit od svých ambicí ve prospěch sjednocení takového množství subjektů. Je to dobrá zpráva pro politickou kulturu v této zemi,“ uvedl europoslanec Stanislav Polčák. Jednomyslně byl členy celostátního výboru schválen také volební program koalice.

„Pozitivním aspektem je také shoda nad volebním programem. Mezi priority bude patřit bezpečnostní politika EU, odpovědnost za ochranu životního prostředí, zajištění obdobné kvality života pro všechny občany Evropské unie bez ohledu na to, v jakém regionu žijí,“ uvedl Polčák.

Ze třetího místa kandidátky se bude hlasy ucházet současný europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09), čtvrtým v pořadí je starosta Dolních Studének Radim Sršeň (STAN).

Mezi kandidáty budou také předseda Strany zelených Petr Štěpánek, hybatel soch na Velikonočních ostrovech Pavel Pavel nebo děkanka Filozofické fakulty Univerzity v Hradci Králové Pavlína Springerová. Kateřina Jacques, bývalá poslankyně za Zelené je na desátém místě kandidátky.

Témata: TOP 09, Starostové a nezávislí (STAN), Stanislav Polčák, Evropský parlament, Jiří Pospíšil, Martin Bursík, Evropská unie, poslanec Evropského parlamentu, Kateřina Jacques, Luděk Niedermayer, Pavel Pavel, Zelení, Petr Štěpánek (Strana zelených), Radim Sršeň