Vítěz voleb v Chomutově nejásá, stěžoval si policii na kupčení s hlasy

  0:25aktualizováno  0:25
V chomutovském zastupitelstvu po letech končí ODS, stejně jako TOP 09 nezískala ani jeden mandát. Volby v Chomutově vyhrálo sdružení PRO Chomutov, na počty mandátů je na tom ale stejně jako druhá ČSSD i třetí hnutí ANO 2011. Všichni jich mají po šesti.

U klubu Roxy na chomutovském sídlišti Písečná se v pátek oficiálně konalo hudební odpoledne pro děti. Podle aktivistů se tam ve skutečnosti kupčilo s hlasy. | foto: Tomáš Kassal, 5plus2.cz

„Je to patová situace,“ soudí lídr hnutí PRO Chomutov Daniel Černý. Ve městě se musí spojit nejméně tři strany. Sdružení PRO Chomutov přitom na povolební vyjednávání doplatilo už po minulých komunálních volbách, kdy s osmi mandáty skončilo v opozici (o složení bývalé koalice zde).

Podrobné výsledky voleb v Chomutově zde

Nyní však Černý k hodnocení voleb přistupuje opatrně i z jiného důvodu. „Musíme počkat, zda se volby v některých okrscích nebudou opakovat,“ říká. Hnutí se totiž společně iniciativou Nechceme žít v Palermu obrátilo na policii kvůli podezření, že se na sídlišti Písečná kupčilo s hlasy.

„Z Chomutova máme oznámení, které se týká údajného ovlivňování voleb. Jsme ale teprve na začátku vyšetřování, nebudeme se k tomu nijak vyjadřovat,“ řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Na sídlišti se u klubu Roxy v pátek oficiálně konalo hudební odpoledne pro děti. Těch bylo u vstupu opravdu vidět několik. Kromě toho ale v okolí postávaly hloučky dalších Romů. Podle aktivistů tam lidé dostávali vyplněné hlasovací lístky a místní ochranka je odvážela auty.

„Diskotéky jsou tam pravidelně, ale večer. Přes den tam nikdy žádná akce nebyla. Že to je zrovna dneska odpoledne, to asi náhoda nebude,“ bylo divné i lidem, kteří na Písečné žijí.

Stejné počty mandátů mají strany i v dalších městech

V Litoměřicích mají stejně mandátů, sedm, vítěz voleb ANO 2011 a druhá ODS, která dosud na radnici vládla. Jinak bude litoměřické zastupitelstvo velmi pestré. Dostalo se do něj ještě dalších sedm stran, z nichž každá už má jen od jednoho do tří mandátů (výsledky v Litoměřicích zde).

Podobně v Lounech má po pěti mandátech vítězná ČSSD i druhé hnutí ANO 2011. „Je to pro nás obrovský úspěch. Od prvního místa nás dělilo 264 hlasů, to je jen krok k vítězství,“ byl spokojený lídr kandidátky ANO Tomáš Šindelář. Současný starosta Radovan Šabata ve městě získal nejvíc hlasů, 1 243, jeho Unie pro sport a zdraví však skončila až čtvrtá (výsledky v Lounech zde).

V Děčíně vyhrálo volby hnutí ANO 2011, které získalo přes 23 procent. Na druhém místě skončila ČSSD a na třetím Volba pro město, obě se zhruba 19 procenty (výsledky v Děčíně zde).

Autoři: , ,
  • Nejčtenější

Kurz 430, že dá gól. A on ho dal. Sázejícím tak vystřelil desítky tisíc

V souboji s Třebíčí vstřelil gól, který prakticky nic neřešil, ovšem hned v několika domácnostech po celé republice je...

Napadení mladíka na koupališti v Dubí míří k soudu, obžalovaných je šest

Teplické státní zastupitelství podalo k okresnímu soudu obžalobu na šest lidí v souvislosti s loňskou rvačkou na...

Museli jsme řešit nepořádek i kostlivce, říká nejmladší starosta v Česku

Jan Papajanovský se po loňských komunálních volbách stal nejmladším starostou města v Česku. Už rok řídí Českou...

Krupka prodala firmě pozemky za stovku, po zahrádkářích chce trojnásobek

Na dvacet zahrádkářů přišlo protestovat na jednání zastupitelstva v Krupce proti plánovanému prodeji zahrádek v Dolním...

Sparta převedla obrat proti Litvínovu a slaví výhru v prodloužení

Hokejisté pražské Sparty se po téměř měsíci vrátili na domácí led. V dohrávce 6. kola dlouho zaostávali za hostujícím...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Napadení mladíka na koupališti v Dubí míří k soudu, obžalovaných je šest

Teplické státní zastupitelství podalo k okresnímu soudu obžalobu na šest lidí v souvislosti s loňskou rvačkou na...

Moldava má po bouři novou starostku, dosud nebyla ani zastupitelkou

Krušnohorská obec Moldava má od úterý novou starostku. Stala se jí 54letá Lenka Nováková z hnutí Pro Moldavu a Nové...

Klenbě hrozí pád, oprava muzea v severočeské Krupce se opět odkládá

Plánovaná rekonstrukce muzea v Krupce, které je už od loňského února zavřené, ale pracovat se tu dosud nezačalo, se...

Na rekultivacích přežilo 85 procent stromů, podle odborníků je to úspěch

Na rekultivacích u severočeských dolů ČSA a Vršany budou smíšené lesy. První tisíce stromků už tu rostou od loňského...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz