Komunální volby v Ústí opět vyhrálo ANO, v Mostě uspělo nové hnutí

  23:07aktualizováno  23:07
Komunální volby v Ústeckém kraji se letos nesly především ve znamení nízké účasti, nejméně lidí přišlo k urnám v Chomutově. V krajské metropoli zvítězilo stejně jako v předešlých volbách ANO, které však paradoxně doposud žádná křesla v ústeckém zastupitelstvu nemělo.

Lídr vítězného hnutí ANO v Ústí nad Labem Petr Nedvědický. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

V Ústí nad Labem se celkem volilo 37 zastupitelů. Zvítězilo ANO s devíti mandáty. Druhou pozici zaujala koalice PRO! Ústí s osmi mandáty. Třetí je Ústecké fórum občanů (UFO), bude mít pět zastupitelů.

Čtvrtá ODS má čtyři mandáty. Tři zastupitele budou mít shodně Vaše Ústí, KSČM a SPD. Hnutí Pro Zdraví a Sport bude mít dva mandáty. Voleb se zúčastnilo 32,63 procenta voličů. 

ANO přitom v Ústí nad Labem nyní žádné zastupitele nemá, přestože komunální volby vyhrálo i před čtyřmi lety a získalo tehdy dvanáct mandátů. Vnitrostranický boj v zastupitelském klubu ale osm měsíců po volbách vedl k pádu koalice s hnutím PRO! Ústí, předsednictvo ANO pak ústeckou buňku rozpustilo a její zastupitelé přešli do sdružení UFO a Vaše Ústí, nebo zůstali nezařazení.

Lídra vítězného ANO Petra Nedvědického překvapilo, kolik získali procent. „Výsledek je skvělý. Tolik jsme nečekali, odhadovali jsme tak deset procent,“ přiznal.    

Jednička hnutí PRO!Ústí Karolina Žákovská považuje druhé místo za velký úspěch. „Zvláště po čtyřech letech v opozici. Takový výsledek jsem nečekala, jsem z něj nadšená,“ řekla. 

Výsledky voleb v Ústeckém kraji najdete zde

Dosavadní ústecká primátorka Věra Nechybová, která je jedničkou UFO, výsledek předpokládala a očekávala. „Vždy je těžší obhajovat,“ míní.      

Lídryně Vaše Ústí Yveta Tomková je s nynějším volebním výsledkem svého hnutí spokojena. „Jsem velmi překvapená. Je vidět, že každodenní práci s lidmi na úřadě i v terénu voliči ocenili,“ řekla. 

ANO vyhrálo komunální volby i v Děčíně, které v 27členném zastupitelstvu získalo devět mandátů. S větším odstupem je za ním Volba pro Děčín, která má čtyři křesla.

Stejný počet mandátů obdrželo i sdružení Náš Děčín. Po dvou křeslech mají Piráti, změna pro Děčín, ODS a KSČM, po jednom ČSSD a SPD. Volební účast tu byla 34,65 procenta.  

Zastupitelstvo v Teplicích má 27 členů. Devět křesel v něm získala ODS dosavadního primátora Jaroslava Kubery, druhé místo obsadila Volba pro! Teplice s osmi mandáty. Třetí je ANO, které bude mít pět zastupitelů. Čtvrtá SPD obdržela dva mandáty, stejně jako KSČM na pátém místě. Jedno křeslo v zastupitelstvu získalo hnutí Pro Zdraví a Sport Teplice. K urnám se dostavilo 33,75 procenta voličů.  

Volby 2018

V Mostě ve 45členném zastupitelstvu uspělo nové hnutí ProMOST, které reprezentuje stávající vedení statutárního města, jako je primátor Jan Paparega nebo jeho náměstek Marek Hrvol a senátorka Alena Dernerová. Získalo nejvíc mandátů, šestnáct. V zastupitelstvu znovu usedne hnutí ANO s devíti mandáty, dále Sdružení Mostečané Mostu s osmi křesly, se čtyřmi mandáty Piráti a Zelení pro Most,  KSČM a ODS. K urnám tady přišlo 31,57 procenta voličů. 

Litoměřice mají 27členné zastupitelstvo, v němž získala devět mandátů ODS, sedm ANO, čtyři Zelení a Piráti, tři Severočeši Litoměřice a po dvou křeslech KSČM a Sport a Zdraví Litoměřice. Volební účast tu byla 42,63 procenta.

Ve 29členném zastupitelstvu Loun usedne ANO s 5 mandáty, po 4 křeslech získaly sdružení Louny spolu, ODS, Pro lepší Louny - TOP 09, nezávislí a hnutí PRO Zdraví a Sport a také ČSSD. Unie pro sport a zdraví má 3 mandáty, KSČM a Volba pro město po 2 křeslech a SPD 1 mandát. Volit sem přišlo 39,32 procenta občanů.

V Chomutově se volilo 35 zastupitelů. Nejvíce mandátů získalo ANO (10), PRO Chomutov (9) a hnutí Nový Sever (7). KSČM má 3 křesla, po 2 mandátech ODS, SPD a ČSSD. Tady volilo jen 30,50 procenta lidí.   

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Most přestal na zkoušku uklízet Chanov, za deset dní bylo pod okny smetiště

Mostecké technické služby na zkoušku deset dní neuklízely odpadky kolem domů na sídlišti Chanov. Výsledek byl...

Napadení mladíka na koupališti v Dubí míří k soudu, obžalovaných je šest

Teplické státní zastupitelství podalo k okresnímu soudu obžalobu na šest lidí v souvislosti s loňskou rvačkou na...

Afričana soudí za znásilnění dívky u Lukavce, sperma na jejím těle nevysvětlil

Litoměřický okresní soud řeší případ červnového znásilnění šestnáctileté dívky v poli u Lukavce. Obžalovaný třicetiletý...

Museli jsme řešit nepořádek i kostlivce, říká nejmladší starosta v Česku

Jan Papajanovský se po loňských komunálních volbách stal nejmladším starostou města v Česku. Už rok řídí Českou...

Sparta převedla obrat proti Litvínovu a slaví výhru v prodloužení

Hokejisté pražské Sparty se po téměř měsíci vrátili na domácí led. V dohrávce 6. kola dlouho zaostávali za hostujícím...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Afričana soudí za znásilnění dívky u Lukavce, sperma na jejím těle nevysvětlil

Litoměřický okresní soud řeší případ červnového znásilnění šestnáctileté dívky v poli u Lukavce. Obžalovaný třicetiletý...

Moldava má po bouři novou starostku, dosud nebyla ani zastupitelkou

Krušnohorská obec Moldava má od úterý novou starostku. Stala se jí 54letá Lenka Nováková z hnutí Pro Moldavu a Nové...

Na rekultivacích přežilo 85 procent stromů, podle odborníků je to úspěch

Na rekultivacích u severočeských dolů ČSA a Vršany budou smíšené lesy. První tisíce stromků už tu rostou od loňského...

Most přestal na zkoušku uklízet Chanov, za deset dní bylo pod okny smetiště

Mostecké technické služby na zkoušku deset dní neuklízely odpadky kolem domů na sídlišti Chanov. Výsledek byl...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Najdete na iDNES.cz