Diskuse k článku

Vyrostou v Českém středohoří nové domy? Majitel pozemku je proti, i když by na nich vydělal

Obyvatelé Milešova na Litoměřicku v CHKO České středohoří se přou o výstavbu desítek rodinných domů, kterou plánuje vedení obce, aby zlákalo mladé lidi. Mezi odpůrci je i ochránce přírody Daniel Pitek, na jehož pozemku by domy mohly vyrůst.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Diskutovat na iDmůžete neomezeně

zvláštní úchylka

co se pořád někomu zdá, že je lidí málo...

0/0
21.2.2011 17:29

xziki

Śkolka v Milešově není zavřená...

Školka v Milešově není zavřená jak tvrdíte, vždyť jí loni obec Velemín  za více než 1 300 000 Kč nechala zateplit... Dnes ráno jsem tam odváděl svou dceru a vše tam vypadalo normálně jako kdykoli jindy. Jedná se asi o překlep. K návrhu 12 RD mám ale jinou připomínku, v územním plánu je jich pro tuto lokalitu schválených pouze 8 a mají to být stavby vesnického typu vzniklé převážně změnou ze zemědělských usedlostí. Tento ůzemní plán je na webových stránkách městského úřadu v Lovosicích. http://www.meulovo.cz/up-velemin/ds-1113/archiv=0&p1=1042 Nechápu proč se tam tedy snažíte natlačit 12 RD, dle mého názoru by tam neměl být ani jeden. Tato jedinečná lokalita by neměla být zničena pouhou chamtivostí firem vlastněných a navázaných na OÚ Velemín. další argumenty proti výstavbě RD v této lokalitě můžete shlédnout na webu Milešovského spolku přátel přírody na adrese www.milesovka.com.

0/0
21.2.2011 9:45

Jana Štika

Pane Pitku, lidé je Vy jsou vzorem pro ostatní

Pane Pitku, po přečtení článku jste mi vnukl novou naději, že dobří lidé s mně podobným smýšlením o krajině a potažmo přírodě, ještě existují. Po těch zvěrstvech, které se denně odehrávají na trase Lovosice - Řehlovice, působí zpráva o Vaší nechuti se přizpůsobit krátkozrakým moderním technokratickým a stavebním trendům jako balzám. Díky Vám za to a přeji pevnou vůli !

0/0
20.2.2011 11:28

Hawránek

Pan Pitek je šílenec

ale hrozně se mi jeho názory líbí.

0/0
19.2.2011 20:59

Apolena Kolenatá

české středohoří

http://jirikova.blog.idnes.cz/c/124537/Ceske-stredohori.html

0/0
19.2.2011 15:20

sn63

to se vážně

musí vše přepočítávat na peníze. At se postavi bytovky na napoužívané zastavěné části a pokud chtějí lidi do města at si jdou . Vesnice nezanikne!!

0/0
19.2.2011 12:47

vilný stařec

Kdyby se ,,ekologové,,

postarali i o žáby, které se každým rokem dají na cestu do vody, a jsou přejeté ve velkém množství na silnici.

Mezi námi, místní na tom jen vydělají, když se tam ty baráky citlivě ,,zasadí,, do krajiny! Ne ty hnusné stavby ze satelitů, snad by to architekti uměli skloubit dohromady s citem, nebo snad ne?! Ty baráky nemačkat na sebe, udělat hezkou krajinku, aby to sedělo. Jinak ta vesnice zahyne nedostatkem mladých lidí!

0/0
19.2.2011 12:32

dolr

Re: Kdyby se ,,ekologové,,

Jsou místa, kde se stavět nedá. Prostor pod kostelem v Milešově je jedním z nich. Pokud se ve vesnici má stavět, tak na místech, kde v minulosti domy stály. Jsem přesvědčen, že i v Milešově je takových parcel hodně. Stačí se podívat na staré katastrální mapy z doby 1. republiky a porovnat je s dnešní zástavbou. Divil bych se, kdyby se tam volné plochy k zastavění nenašly.

0/0
19.2.2011 15:10

Radim Ježek

Re: Kdyby se ,,ekologové,,

Naprosto souhlasím s tímto příspěvkem. V Milešově, zejména na parcele dle ÚP M9, se plošně stavět nedá. Je to evropsky významná krajinářská lokalita, hodnocena jako 1+ (nejvyšší možné hodnocení). Pro výstavbu jsou k dispozici parcely v intravilánu obce. Plošná výstavba je ale "jednoduší a finančně výhodnější". Jinak ještě k žabičkám :-) Členové Milešovského spolku přátel přírody se pravidelně a aktivně zúčastňují záchranných akcí při migraci žab a nejen u Milešovského rybníka. Dále například každý rok uklízíme les v okolí Milešovky, vyvěšujeme nové budky apod. Prosím "vilný stařec" jestli nás bude nadále nazývat ekology v uvozovkách. Navíc všichni naši členové mají odborné vzdělání ;-) Přeji hezký den, místopředseda MSPS

0/0
21.2.2011 9:16

vilný stařec

Re: Kdyby se ,,ekologové,,

omlouvám se místopředsedovi MSPS Radimu Ježkovi za ty uvozovky, už to nenapíšu, kór když máte všichni odborné vzdělání. ;-D Je to už pár let, dělalo se u vás něco s mravencema, přesun celých mravenišť, nemýlím se? Formica atd. si nepamatuji.

Držím vám palce, snad vyhrajete nad penězi, ovšem v tomto státě to vidím na plichtu a to možná, to znamená citlivé zasunutí baráčků do krajiny, stačí, když tam nebudou stavět lidi typu Oulického! Tak jsem to i trochu myslel.R^

0/0
22.2.2011 18:01

dolr

To snad ne!

Milešov je srdcem Českého středohoří a panorama se zámkem a kostelem je jedním z jeho symbolů. Je to jedna z republikově (!) nejcennějších ukázek v baroku utvářené kulturní krajiny a také jedna z nejlépe dochovaných ukázek. A je to hodnota, která, kdyby byla dobře zpropagovaná, by obci přinesla mnohem více, než jí kdy přinese jakákoliv zástavba. Pokud tuto lokalitu (mimochodem je dobře viditelná i z Milešovky, z níž nám její ojedinělost je velmi dobře patrná) zastavíme čímkoliv, co tam nikdy nebylo, tak ji absolutně zničíme. Považuji to za velké barbarství a držím všem odpůrcům tohoto záměru palce, aby výstavbě zabránili. A dvě poznámky na okraj. Kde jsou nevládní ekologické organizace, které tak vehementně bojují proti dálnici D8, když zde se chystá podobně či spíše ještě více barbarský počin? A k čemu je Správa CHKO Ćeské středohoří, když je schopná něco podobného připustit?

0/0
19.2.2011 11:03

Apolena Kolenatá

Re: To snad ne!

!!zcela, naprosto a úplně souhlasím, není co dodat...R^V:-)

0/0
19.2.2011 15:18

nikotino

Vážený pane Pitek

Klobouk dolů před Váma a držím Vám a všem co jsou s váma, palce. České středohoří je úžasný kout země a už teď trpí a každý si tu v podstatě dělá co chce. Je třeba lidí jako vy.R^R^R^

0/0
19.2.2011 9:12

Najdete na iDNES.cz