Na Zahradě Čech v Litoměřicích právě začíná jarní zahradnický veletrh

  11:43aktualizováno  11:43
Největší jarní zahradnický veletrh v kraji právě začíná. Spojené výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech lákají chalupáře, kutily a zahrádkáře na litoměřické výstaviště. Na 350 vystavovatelů bude po pět dní nabízet zahradnický sortiment, i vše potřebné okolo stavby a domácnosti.

Největší jarní zahradnický veletrh v kraji právě začíná, spojené výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech opět lákají chalupáře, kutily a zahrádkáře na litoměřické výstaviště. Snímek z dřívějšího ročníku. | foto: Zahrada Čech

„Nejdůležitější ‚zelený‘ materiál nabídne 32 zahradníků, zahradnický sortiment pak 20 prodejců a 24 řemeslníků. Výstava opět nabídne novinky mezi vystavovateli i v sortimentu,“ zve manažerka Michaela Mokrá.

„Návštěvníci si budou moci zakoupit třeba mimořádně exotický strom Jaboticaba, japonské srdčité ořešáky, PCNA tomely, moruši černou či keře Hovenia dulcis. Z novinek budou k mání pachové ohradníky, do jezírka kapři Koi. Co se týče staveb, budou v nabídce kromě jiného izolace, okna či hromosvody,“ doplňuje Mokrá.

„Tržnice Zahrady Čech je jedna z mála výstav, která má vzestupnou tendenci, jak do počtu návštěvníků, tak i do úrovně, soudě podle mnoha kladných ohlasů,“ připojuje se jednatel Zahrady Čech Lukas Wünsch.

Hlavní novinkou letošního ročníku bude nově zavedená kyvadlová doprava.

„Bude jezdit mezi vlakovou stanicí Litoměřice město a výstavištěm a návštěvníky budeme přepravovat zcela zdarma. Kyvadlová doprava byl jejich dlouhodobý požadavek, letos se nám podařilo toto přání vyplnit,“ doplňuje Mokrá.

Další novinkou pro návštěvníky bude větší množství vystavovatelů zaměřených na zahrádkáře.

Fotogalerie

„V letošním roce se nám podařilo získat mnohem více zahradnických firem, které budou prodávat výrobky pro zahradu, jako nářadí, nábytek a podobně. Prostor sektoru A a B tak bude naplněný velkou nabídkou tematických prvků,“ předesílá manažerka.

A dodává, že s orientací na výstavě návštěvníkům pomůže také papírový průvodce.„Seznámí je s jednotlivými vystavovateli i s jejich umístěním v rámci areálu.

Tradičně bude součástí výstavy doprovodný program. Na pódiu zazpívají Heidi Janků, Markéta Konvičková a Eliška Lüftnerová, dále vystoupí písničkář, textař a zpěvák Petr Lüftner nebo kapela NO NAME LT.

„Slavnostní zahájení výstavní sezony se uskuteční v pátek od 13 hodin,“ připomíná Mokrá s tím, že výstaviště bude ode dneška do neděle otevřeno od 9 do 17 hodin.

Běžné vstupné stojí 100 korun, důchodci, studenti a děti platí 80 korun, rodinu vyjde vstup na 200 korun. Pro návštěvníky je opět připraveno parkování v prostoru areálu bývalých kasáren s kapacitou asi tisíc aut.

Vozidlo je také možné odstavit v ulici Karla IV. nebo na soukromých parkovištích. Cena se pohybuje podle velikosti auta od 50 do 150 korun.

„Zajistili jsme také koordinační službu, která se bude starat o hladký chod dopravy na všech příjezdových cestách do Litoměřic, kruhových objezdech a parkovištích,“ připomíná Michaela Mokrá s nadějí, že uvedená opatření umožní co nejvíce eliminovat tradiční dopravní komplikace.

Nejčtenější

Jágrova show. Čtyřmi góly vrátil Kladno do extraligy, Chomutov sestupuje

Jaromír Jágr slaví společně s kladenskými spoluhráči gól v síti Českých...

Pětileté čekání je u konce. Hokejové Kladno slaví v 10. kole baráže triumf v Českých Budějovicích 4:2 a s ním i návrat...

Pardubice slaví udržení po divoké výhře, blízko extralize je i Kladno

Pardubičtí hokejisté (zleva: Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Brian Ihnacak) slaví...

Zachráněno! Hokejisté Pardubic si v 9. kole baráže o Tipsport extraligu zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští...

Zdrcení Piráti. Podepsali jsme si ortel. Padáme, vědí v Chomutově

Zatímco chomutovský Petr Koblasa smutní, hokejisté Pardubic slaví setrvání v...

Hokejové extralize v Chomutově zvoní hrana. Po úterním domácím krachu 5:7 s Pardubicemi se udržení přesunulo z oblasti...

Piráti sestupují, majitelé klubu mlčí. Zláká trenéra Růžičku Kladno?

Zklamaný chomutovský Stanislav Dietz po prohře s Pardubicemi.

Semifinalista z roku 2017 dává hokejové extralize sbohem. Šíleně smutná páteční výhra 3:0 v Pardubicích chomutovské...

Na taneční soutěži kolabovaly děti, zřejmě selhala vzduchotechnika

Na taneční soutěži v Děčíně kolabovaly děti

Plné ruce práce měli záchranáři ve čtvrtek a v pátek v děčínské sportovní hale. Při taneční soutěži tam kolabovaly...

Další z rubriky

Morový sloup Nejsvětější Trojice od Matyáše Brauna zdobí Teplice 300 let

Morový sloup Nejsvětější Trojice (vlevo). Jedno z nejvýznamnějších děl předního...

Kulaté výročí 300 let slaví v tomto roce morový sloup Nejsvětější Trojice v Teplicích. Nejvyšší a jedno z...

Dřevo na opravu vzácné památky připluje po Labi, jako před staletími

Pozdně gotický dům Kalich v Litoměřicích bude opraven použitím původních...

Nejnavštěvovanější památku v Litoměřicích, pozdně gotický dům Kalich, který je považován za ikonu města, čeká oprava....

Zakrytí Lomského potoka hrozí další propady, Lom chce vodní tok odkrýt

Nad propadlým zakrytím Lomského potoka se jezdí přes pontonový most

Propadlé zakrytí Lomského potoka přímo v centru Lomu u Mostu řeší vedení města a Povodí Ohře, které je správcem toku....

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na iDNES.cz