Diskuse k článku

Ústí má zpět 32 milionů korun za sektorové centrum, kauza ale pokračuje

Na účtu Ústí nad Labem je zpátky skoro 32 milionů korun, které město na konci loňského roku vyplatilo po rozsudku krajského soudu firmě PK Real za někdejší sektorové centrum na Severní Terase. Ústí podalo dovolání k Nejvyššímu soudu, ten rozsudek pozastavil, než věc projedná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J16a49r12o41s36l44a49v 73K10u77b22í18n 5788190711426

Tady je největší průšvih, že v roce 1994 město Ústí podepsalo kupní smlouvu v té době ještě s neexistující firmou PK Real. Chápe někdo ten ústecký šlendrián ze strany odpovědných lidí? Já tedy ne! Proto když se mi dostalo v roce 2008 do ruky pravomocné soudní usnesení, ve kterém je konstatováno, že v té době firma PK Real právně neexistovala a soud označil kupní smlouvu od počátku za absolutně neplatnou, tak jsem jako zastupitel Ústí žádal prostřednictvím článku v novinách (kopie článku z roku 2008 - viz níže) vedení města, aby přestalo trucovat a jednalo s firmou PK Real, neboť ve hře je příliš velký balík peněz Ústečanů. A snad si umí každý představit, jaký díl jsem od těch chytrolínů ve vedení města dostal. A to včetně novinových výzev občanům, aby na mne podali trestní oznámení. A tady to je, ten průšvih trvá dodnes... Nemám z toho žádnou radost, naopak bych byl rád, aby to pro město (tedy i pro mne a ostatní občany, kteří ty šlendriány soustavně platíme za jiné, odpovědné) dopadlo dobře, ale pokud soud pravomocně rozhodl o neplatnosti kupní smlouvy od samého počátku, tak co se dá čekat? I když u soudů člověk nikdy neví...A na závěr mi ještě dovolte malou poznámku s otázkou: myslíte si, že se mýlím, když napíšu, že v současnosti jde vedení města především o to, aby tu kauzu nemusela ihned řešit, ale co nejvíce ji oddálila, nejlépe do období po podzimních komunálních volbách?

0/0
2.2.2018 14:10

J58a24r79o96s27l77a84v 32K16u22b82í33n 5298640201176

Sektorové centrum na Severní Terase (Vítězství? Jak pro koho)

Padesát miliónů korun za zbourání sektorového centra na Severní Terase. Takovýto nový hit hlásá do světa ústecké koaliční vedení města ODS a ČSSD. K tomu dalších 156 miliónů prostavěných z peněz daňových poplatníků v téměř dokončené stavbě, než objekt vzala do ruky ústecká ODS a začala s jeho privatizací. Dosavadní magické číslo za nepovedenou privatizaci stoupá zatím na 206 miliónů korun, které jsou nedobrovolně občané nuceni platit. Podtrhuji: zatím.

Vedení města ústy mluvčího radnice považuje po dlouhých 13 letech a také řadě sporných a nestandardních kroků ze strany ústeckého městského obvodu na Severní Terase i samotného města „rozhodnutí soudu o tom, že sektorové centrum patří městu za vynikající úspěch a skvělou zprávu pro všechny Ústečany, kterým ruina na Severní Terase vadí“. Podivuji se tomuto nadšení pánů z ODS a takové nadšení rozhodně nesdílím.

Zde mám s vedením města zcela rozdílný pohled na to, co je „vynikající úspěch a skvělá zpráva“.Radniční vedení jej vidí v ruině, která spadla s konečnou platností zpět po dlouhých letech do klína městu po zpackané privatizaci. O dosavadní částce více než 200 miliónů korun z veřejných peněz občanů, kterou „úspěšná“privatizace zatím spolkne, však raději vůbec nemluví. Já bych úspěch viděl naopak v prosperujícím komplexu zařízení obchodu a služeb, včetně provozování kina, lékárny a dalších potřebných služeb, uspokojujících potřeby občanů největšího ústeckého sídliště. Proto místo oslavných bájí takovouto privatizaci nemohu nazvat jinak, než další z řady selhání ústecké radniční reprezentace v čele s ODS. Ta po léta pravidelně ve volebních programech slibovala občanům řešení problému, který sama navařila, a pak nebyla schopna najít kompromis s nabyvatelem objektu, firmou PK Real.

Nejsem soudce, a ani neumím věštit z křišťálové koule, ale po možnosti seznámit se s rozhodujícími dokumenty spojenými s kauzou sektorového centra si myslím, aniž bych by

0/0
2.2.2018 14:12

J30a92r98o36s48l52a29v 64K60u45b21í11n 5108410881176

Nejsem soudce, a ani neumím věštit z křišťálové koule, ale po možnosti seznámit se s rozhodujícími dokumenty spojenými s kauzou sektorového centra si myslím, aniž bych byl špatným prorokem, že městu může být u dalšího soudního řízení ohledně finančního vypořádání ještě hodně horko. Ve hře je totiž dalších více než 50 miliónů korun, které požaduje zaplatit po městu Ústí firma PK Real. Přestože se primátor města Jan Kubata (ODS) již v nedávné minulosti vyjádřil, že s firmou PK Real nemá zájem dále jednat o smíru a rozhodnutí nechá na nezávislé justici, jsem přesvědčen,že by vedení města mělo v zájmu občanů toto své rozhodnutí přehodnotit. Ve hře je totiž příliš velký balík veřejných peněz občanů, než aby vedení města pouze trucovalo. A já jej k jednání s firmou PK Real vyzývám.

Slovy šéfa ODS Mirka Topolánka, místo „neomylných“ ústeckých „jedniček“ v řadách ODS by však měl vyjednávat druhý koaliční partner – ČSSD. Ten má ostatně hospodaření s městským majetkem ve své kompetenci. Náměstek primátora Arno Fišera (ČSSD), který se cítí být dobrým manažerem, by mohl dokázat,že dovede úspěšně vyjednávat i za ústecké občany.

Jaroslav Kubín, ústecký zastupitel

0/0
2.2.2018 14:13

Najdete na iDNES.cz